kouření

Kouření je hnus, ale bohužel polovina populace si to nemyslí. Vždyť na následky kouření zemřelo více lidí než v obou světových válkách dohromady a každých 6-10 minut zemře na následky kouření na Zemi jeden člověk. To vám/jim/kuřákům nestačí???
Mám tu pár faktů o škodlivosti kouření:
možnosti rakovin: rakovina plic, hltanu, hrtanu, jícnu, rtu, jazyka, močového měchýře (papilokarcinom), krve (leukémie), žaludku a střev, slinivky, prsu atd
-pár „neplech“ v organismu: nedokrvenost srdce, emfyzém plic, relativní pravděpodobnost získání plicní rakoviny u mužů kuřáků je při 11-20 cigaretách za den 19%, při 21-34 cigaretách za den pak už celých 31,2% a při 35 cigaretách za den a více je to celých 43%, snížená fertilita (plodnost) a schopnost erekce u kouřících mužů ve vyšším věku, choroby trávicího ústrojí, zhoršený sluch, jen u 1 z 10 kuřáků se vyvine nádor. Avšak 9 z 10 kuřáků umírá na následky kouření, vliv na psychiku – kuřáci jsou častěji v depresi a je u nich větší pravděpodobnost ke spáchání sebevraždy
-zajímavosti: kuřák onemocní roztroušenou sklerózou 3× častěji než nekuřák
Bohužel ani kouření vodní dýmky není příliš zdravé. Mezi její hlavní klady patří především nízký obsah nikotinu (v jedné hlavičce je 0,03 mg, zatímco ve stejném množství cigaret je to až 40 mg, psychická závislost jako u cigaret tedy úplně odpadá). Kouř se navíc ochladí ve vodě (takže tolik nedráždí plíce), v ní pak zůstane i většina nikotinu a škodlivin. Bohužel ne veškeré množství je dobré do hlavičky umístit filtr a používat hygienický náustek, který aspoň trochu sníží obsah škodlivin, jež vám půjdou do plic (při pravidelném čištění hadice se ani nestačíte divit, kolik špíny se v ní ukrývá).
Není to ale tak hrozné – škodlivost obyčejných cigaret je mnohonásobně vyšší. Nutno připomenout, že stejně jako většina klasických dýmek a cigaret (ale také jiných faktorů) může i šíša způsobit rakovinu jazyka nebo plic.
Nejhorší je na tom, že jsme poškozeni jejich (kuřáckým) kouřením i my, kteří nekouříme. Pozor! Mysleme na to, že pokud kouří kuřák, má filtr. My nekuřáci ale při pasivním kouření žádný filtr nemáme a pokud jsme blízko kuřáka (např. v malé místnosti), tak dostáváme „plnou dávku.“ Platí to hlavně pro nekuřáky, na které působí kouř delší dobu .
Tady je jeden zákon číslo 37/1989 a podle tohoto zákonu má každý zákazní právo, aby byl chráněn před škodlivými vlivy kouření. Bohužel většina provozovatelů restaurací toto nerespektuje a tudíž zákon porušuje. Provozovatel má tedy 2 možnosti, buďto oddělí prostory a určí jednu místnost zvášť pro nekuřáky a kuřáky nebo zakáže v celém objektu kouřit v době podávání snídaní, obědů a večeří. Navíc má povinnost na takový zákaz upozornit výrazným označením. Vzhledem k tomu, že se v dnešní době často podává jídlo po celou otvírací dobu, mělo by platit, že pokud neexistují oddělené jídelny, není dovoleno v takové restauraci vůbec kouřit.
Proč musím každé ráno běžet se zadrženým dechem plnou rychlostí po schodech, jenom kvůli nějakému kreténovi, který nemůže přestat s tou ohromně škodlivou ohavností? Proč je polovina nekuřáků vystavena v restauracích, na ulici, v práci apod. riziku všelijakých rakovin či onemocnění? Proč? Zajímalo by mě, kdo na kouření přišel, jestli to víte, napište.
ACH JO
A ještě přihodím anketu

13 komentářů: „kouření

 1. kdo kouřil umřel…kdo nekouřil umřel taky kdo kouří tak at si kouri je to jeho problem a ze obtezuje ostatni tak se kolem nich proste nemuzem motat

  To se mi líbí

 2. ale tohle je kravina jak lavina. Kouření nekuřákům neškodí skoro vůbec, navíc když člověk nechce, tak s kouřenim do styku vůbec nepřijde. Ať si lidi dělaj, co chtěj, hlavně když o tom přemejšlej. Howgh,o)

  To se mi líbí

 3. no kdyz ses v mistnosti s kurakama a maj tam na urovni prsou mraky tak toho asi trochu v dechnes ale jinak to zas tak skodlivy neni nebo aspon ne o moc vic nez dobrej Prazskej smog:D

  To se mi líbí

 4. TAK TEĎ DÁVEJTE BACHA PROTOŽE TO CO VÁM TEĎ ŘEKNU……..   TAK MOJE TETA (ALENA KŠÁDOVÁ) ŠLA DO NEMOCNICE S PODEZŘENÍM NA RAKOVINU PLIC A PRVNÍ VĚC NA CO SE JÍ ZEPTALI BYLA…."KOUŘÍTE?"… "NE!" … "A  JSTE S NĚKÝM KDO KOUŘÍ?"….."PRACOVALA SE MNOU JEDNA ŽENA CO KOUŘILA A JÁ SNÍ BYLA 8 LET"……..NA TO CO TETA ŘEKLA VŠICHNI ZMLKLI!!!!!———-   TAKŽE MYSLIM ŽE TO JE VŠECHNO…… A MYSLIM SI ŽE TOHLE BOHATĚ STAČÍ K TOMU, ABYSTE POZNALI JAK TO TEDA VOPRAVDU JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.