Charakteristika

Měli jsme popisovat nějakou známou osobnost a mohla to být i filmová postava. Já jsem se rozhodovala mezi Kleopatrou a Arnoldem Rimmerem z mého milovaného seriálu Červený trpaslík. Nakonec jsem si vybrala:

Arnold J. Rimmer

Muž (teda jestli se to tak dá říct) vysoké štíhlé postavy s krátkými vlasy a vždy s čistou uniformou, kterému se kvůli jeho nosu říká „nozdry jako Grand caňon“, uši má jako „dva gigantické radary přilepené k jeho hlavě“, jak je sám nazval v domnění, že nejsou jeho, byl tyranizován svými rodiči, opovrhován bratry a přehlížen ženami je vskutku magor.

Jeho hrozná povaha malicherného a nepříčetného hnidopicha, který se přímo vyžívá v předpisech,protože z toho má jakousi zvrhlou radost, narušuje poklidný chod ve vesmírné lodi, ale jeho hlášky jsou nezapomenutelně a dokonale úžasné. Kdo by například na výrok Listera „Udělám zkoušky a stanu se důstojníkem“ odpověděl „To dřív pojede čert na bruslích do práce“, nebo nazvat Kocoura hloupou, páchnoucí, podebranou kočičí nádherou či Listera těhotným smradlavým lenochodem nebo páchnoucím skunkem??

Je to prostě neobyčejně tupý a nafoukaný hologram a není divu, že ve dvanácti letech ho opustilo sebevědomí, asi ve devatenácti sebedůvěra, ve dvaceti hrdost či v sedmi štěstěna. Většího troubu byste ve vesmíru nenašli.

Hlavně pro jeho odpornou povahu ho mám ze seriálu nejradši. JE skvělej!!!!!

Pan učitel Kubas mi k této práci napsal „Chybí nepřímá, ale jsi blízko“. A pak mi ještě řekl, že to bylo dobrý, ale známku nedal nikomu kromě Markéty. ;o/

20 komentářů: „Charakteristika

 1. Je to výborný akorát si zapoměla že je to taky velký maa goor jak ho trefně nazval Kryton . Arnold (Jidáš)Rimmer je moje nej postava z Red Dwarf (co já vím možná máme něco společnýho 🙂

  To se mi líbí

 2. Jojo, se tedy Tímto omlouvám a slibuju, že tu chybu již nikdy neuděám! ;o) A ještě něco: Já Rimmera miluju. Je tak hnusně podlej, lstvivej hajzl, že ho prostě nejde nemít rád!! ;o)

  To se mi líbí

 3. Rimmer je fakt boží! Když jsem byla v první třídě, tak jsem ho nenáviděla, ale postupně si získal mé srdce. 😀 I když mám ráda všechny členy posádky a neumím si představit Červeného trpaslíka jak bez Listera, tak Holly, Kocoura a Krytona, Rimmer zatím asi vede.. :DI když v epizodě polymorf byl Kryton k nezaplacení. 😀 Jeho charakteristika Rimmera po vysátí jeho vzteku je famózní. 😀 "Už ti někdo někdy řek, že seš hnusný, plesnivý povidlo, který má důvtip, šarm a duchapřítomnost německýho ovčáka po transplantaci hlavy?"No prostě o něm by se dalo psát furt! 😀

  To se mi líbí

 4. Staresinka: Jo, RD  je prostě dokonalý! Miluju to!! ;o)Jaguar: Jo? Já jsem si to po sobě teď četla a přijde mi to dost děsný ;oD Ale jestli dostaneš dobrou známku, budu jistě ráda ;o))))

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.