Těhotné pohádky

Zajímavý název? Tak jsem si uspořádala v hlavě 2 informace, abych je nezapomněla sem napsat. Takže zaprvé slovo „těhotné“. To už není tak aktuální. Ano, sice „těhotné“ souvisí se mnou, ale to i ještě nehrozí! ;o) Je to proto, že se mi dělalo-teď už moc ne, ale stejně ;o)- pořád špatně. V autě jsem myslela, že umřu a pak, prostě se mi víc točila hlava a tak ;o) Teď mě to opustilo, ale zase jsem asi 3 dny v kuse byla unavená. To bylo neskutečný, furt se mi chtělo spát! Dneska, se zdálo vše v pořádku, snad to tak už zůstane.
Nyní ale už druhé slovo tajemné šifry! (???heh???) „pohádky“. Jak je již známo, já si večer pouštím pohádky na usnutí. Před nějakou dobou jsem našla „Babiččiny pohádky“ a tam mě poprvé napadlo, že každou pohádku zná každý jinak. Každý každou asi ne, ale znělo to hezky… ;o) Tak třeba Perníková chaloupka má několik znění a dokonce ani v naší rodině jsme se nedohodli jak to známe; Takže, úplně na začátku už máme problém:
 • Matka byla hodná a děti se prostě ztratili v lese
 • Matka byla macecha a chtěla se jich zbavit, tak to nařídila otci
Myslím, že víc variant k matce není, jiný názor? Vše piště do komentářů! ;o)
Pak jdou děti do lesa:
 • Házej cestou nějaký svítivý kamínky a ztratěj se až na 2. pokus, kdy za sebou házej chleba, ale ten jim sežerou ptáci
 • Hned na poprvé se ztratěj
Potom to samozřejmě zjistěj a Jeníček vyleze na strom a „Támhle vidím světýlko, tam budou určitě nějací hodní lidé…“ a pak jdou za světlem a „Kdo mi to tu loupe perníček?!?“-„To nic, to je jen větříček“ Odpoví Jeníček. Pak zase „Kdo mi loupe perník“-„Nic, jen větry“ no a pak ještě jeden kousíček a pak už HNED domů, ale nestihnou to a ježibaba je táhne k sobě.
 • Zavře do klece jen Jeníčka a Mařenka jí pomáhá s domácností
 • Zavře do sklepa jen Jeníčka a Mářa jí pomáhá s domácností
 • Oba zavře do klece
 • Oba zavře do sklepa
 • Ještě v nějaký nečeský verzi Jeníček nebo někdo zkameněl
Pak Jeniček prostrčí prst, bába do něj řízne „Ještě chvilinku“ Za nějakou dobu zase prostrčí prs, bába do něj řízne „Á, teď jste akorát“.. „Sedněte si na lopatu“-Ale my nevíme jak se na takové lopatě sedí“-„Bóže, co vás v té škole učí!“ (oblíbená tátova věta ;o) „Hup, šup, bába v peci a Jenda s Mářou jdou domů.
 • Přijdou za nějakou stařenou, jak se mají dostat domů a ona jim to řekne. Pak se po nich ptá i otec a řekne mu něco jiného (nebo tak nějak, to si nepamatuju, jen jsem to jednou slyšela)
 • Normálně se řekne „A pak šli domů“ a tj. konec, o cestu se nikdo nezajímá.*
*to, co je zvírazněný. To si myslím já! ;o)
Zazvonil konec a pohádky je zvonec…jéje, asi obráceně, no to nevadí ;o))
Vybrali jste si nějakou verzi? Pevně věřím, že ještě znáte hodně jiných. Tak pište!

Zdraví Váš těhotný tuleň! ;o)

13 komentářů: „Těhotné pohádky

 1. Úžasnej článeček!!! Moc semi líbil, až na ty gramatický chyby, to je prostě hrůůza…,o) zvÝraznit!!! piš dál, mám tvůj blog nejradši!!! bisous! BTW le mercredi, je fais la premiere partie de mon bac, en fait ce n'est pas tout compte, juste les notes au dessous de la moyenne, mais j'espere que ca va aller… smack!

  To se mi líbí

 2. Anet:Stráááášně ti děkuju za pochvaly! To jsem potřebovala slyšet a jsem za ně opravdu hrozně ráda! ;o) Překlad věty:Ve středu budu dělat první "fázy" maturity, neudělám jí celou, spravedlivé noty spodního prádla z pruměru, ale doufám, že se máte dobře…smack!…………..Ehm…..myslím, že mi tam něco nesedí…;oDClars: a) ty smrade! jaktože´s skončila s blogem! ;o) b) je to celkem divný

  To se mi líbí

 3. Takže já si taky myslim ty verze co si myslíš ty až na tu poslední(ale eště k tomu jak řže do Jendy tak ja sem slyšela že do něj jenom šťouchá :)) takže nesouhlasim s tou posledni jak už tu psal´Netopýr tak šli za nakou zenskou na lenovim poli a ptali se ji na cestu vona furt neco vopakovala ale pak teda utekli a ježidědkovi řekla něco jinýho…Ale já tyhle:Perníková chaloupka,Sněhurka,Červená karkůlka(možná eště naký pohádky) se, nevidela/neslysela(taky sem si poustela pohadky na dobrou noc) uz hodne dlouho protoze se mi tyhle pohadky nelibej a nikdy nelibily!! Vzdycky sem mela strach z tý "čarodějky" ze Sněhurky, strach z vlka/… z Červený karkulky a strach z ježibabi/ježidědka z Perníkové chaloupky!!! A eště se mi nelibi ta prava Popelka vod bratri Grimmu jak si ty nevlastni dcery usekavaji nohy… :-/

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.