Pastýřská vánoční obchůzka

Moji milí, laskaví páni, ste-li při dobrém zdraví, nesem vám radostné noviny, Krista pána narození. Betlémských pastýřů památka,chem proukázati zkrátka, co oni činili, jak veseli byli,prosím o dovolení.
20. 11., čtvrtek… To byl ten obávaný den už asi měsíc osmi „dorostů“ z 9. C, jednoho z osmičky a paní učitelky na hudebku.
Někdy před měsícem nám paní učitelka na hudební výchovu navrhla, že bychom mohli udělat takovou hru, jako muzikál nebo divadlo. Naše třída jako jediná souhlasila a s nadšením jsme se vrhli do učení textů. Bohužel jsme zjistili, že hra není zas tak podle našich představ…. Nebyla moderní a vtipná, ale asi 2000 let stará, trapná a mluvená praslovanštinou. Nonic… Už se to odvolat nedalo a tak jsme se pomaličku polehoučku pustili do učení. Měli jsme na to jen hodinu týdně, jelikož jsme to cvičili jen na hudebce. Nejdříve jsme si to četli a pak jsme k čtení přidali i kousek hraní a zpívání.
Podle mě byl přelom – že jsme se to začali doma učit a začali jsme to brát vážně-, když Veronika Fitt… a, pardon: Pffefrová se to celé naučila a už nečetla, nýbrž mluvila zpaměti, čímž nám všem vyrazila dech, což byl signál, že jsme se to už konečně začali učit. Bylo taky na čase! Od té doby už naše zkoušky nevypadli tak hrozně.
Ten týden, kdy jsme to měli hrát, jsme zkoušeli víc a bylo to pořád lepší a lepší.
Přišel ten velký den! Všichni trochu nervózní a plni nadšení jsme začali předvádět poprvé naše mistrovské dílo před třeťákama (myslím). Publikum vděčné; tleskali, smáli se přeřekům a nakonec s námi zpívali „Půjdem spolu do Betléma“. Super! Hráli jsme to pak ještě celý den. Asi 3x jsme měli ÚPLNĚ plnou třídu, že jsme měli strach, že se tam ani nevejdeme. Pořád jsme to omílali, a proto postupně počáteční nadšení emigrovalo a místo něj nastoupila strašná únava. Mě ještě k tomu bolela hlava ;o(( Au, au. Celé to bylo úžasné, akorát nakonec k nám přišli namachrovaní osmáci, kterým bych hned dala přes držku, mít tu odvahu. Fakticky!
Zhroucená osobnost, přecitlivělost aneb zasrané hormony
Potom, co jsme to dohráli, jsme museli na děják za naší třídní. Ona nám něco říkala a pak prozradila známky z testů: „Všichni až na Karolínu 1“ Ta kráva je na mě zasedlá, takže jsem byla strašně nasraná, pak se k tomu dalo i ti osmáci, jakože my jsme se s tím tak srali, a oni ani nemají tu slušnost odložit mobil a chvilku koukat na nás, pak do toho šli ještě zkoušky, že se nikam nedostanu a to absolutně stačilo, abych se zhroutila. Se mnou je opravdu veselo! Verča mě pak z toho jakžtakž dostala, za což jsem ráda!
Na těláku jsme pak skákali – pod dozorem pana učitele- na takový ty obrovský žíněnky a povídali jsme si se Špačkovou o naší třídě a o Vánocích, pak jsme se dozvěděli, že hořela jedna skříňka, a když jsme vyšli z tělocvičny, bylo tam dost kouře na to, aby se požár potvrdil. Opravdu zvláštní den!
PS: Myslel jsem si, že toho napíšu víc o tom divadle, ale nějak mě už nic nenapadalo. Jsem ráda, že jsem tam byla a že máme naší třídu. Jsem ráda za své kamarády, za svou rodinu a za to, jaká jsem. Děkuji Vám, bez Vás, by nic nebylo tak, jak je teď.
Vyslyšte nás, páni hosti,v tejto naší pobožnosti Jeslti je tu nějaký mládenec,ať nám dá groš na věnec!Jestli nechce dáti, šátek s penězi ztratí, dostane za to odměnu, škaredú bublavú, ženu;musí knedle vařiti a ji s něma krmiti!

3 komentáře: „Pastýřská vánoční obchůzka

  1. ooooooo, super článek, velice mě pobavil…když nepočítám ten konec, ale ten už jsem naštěstí slyšela před tim takže tu hystericky nevivádim že nejsei vpohodě a že s tebou něco je….no… Blahopřeji k úspěchu…myslim to divadlo, to musel bejt docela joke. No já nevim, ztrapnili jste se jako mi na muzikálu???? HMM??? :D:D:D

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.