Uzavřená v jiném světě

Jdete po práci domů. Mysl máte zahlcenou problémy, je vám zima a smog vám už leze krkem. „Ještě chvilku“, říkáte si, „a vybouchnu“. V tom vaše ruka podvědomě sáhne do kapsy kabátu. Zandává do jednoho ucha jedno sluchátko, do druhého druhé. Pak zjistí, že to má být naopak a sluchátka vymění. Unavené oči líně kouknou na displej MP3 a vaše ruka jemně zmáčkne play a ze sluchátek se valí osvobozující melodie. Ruka zatočí kolečkem a melodie je hlasitější. Chvilku si s tím tělo neví rady, ale za pár vteřin se nohy jasně, rychle a naprosto sebejistě rozejdou do rytmu rychlými kroky, oči se odlepí od země, pomalinku a hradě zvedají spolu s hlavou, na které se tvoří absolutně neprůstřelný pohled. Všechno je pryč. Výčitky, problémy, chlad, shon, hluk. Jste tam jen vy. Neznáte čas. Vaše tělo se vznáší nad chodníkem a nevnímá únavu. Vychutnává si jen ten úžasný pocit, vychutnává každý tón hudby a vy pořád jdete tím stejným krokem, jako na začátku písně a hlavu pořád vztyčenou a pořád stejný výraz. Neslyšíte nic, jen trochu vnímáte zpěv a nástroje. Na nic nemyslíte a máte pocit, že se po vás všichni dívají. Je to skvělé! Najednou už si neuvědomujete ten beďar na nose, mastné vlasy a otrhané kalhoty, které vás celá den tak štvaly. Jste tam jenom vy a vy jste bohyně! Dokonalá a Sebevědomá.
Hudba vás dokáže ochránit od druhých, hudba vás uklidní, hudba vás zavře do svého světa a nepustí do té doby, co nezakopnete, nebo se vás někdo nezeptá, jak se dostane do ulice Ondříčkova. S hudbou nikdy nezjistíte, že vás pomlouvají, s hudbou nikdy neuslyšíte kretény bez mozku, kteří na vás budou řvát „Krávo“. S hudbou ale zase neuslyšíte volání o pomoc, troubení auta nebo vlaku.

9 komentářů: „Uzavřená v jiném světě

  1. Nevím jestli jsem tento článek pochopil správně, ale asi se na to mám trošičku jiný pohled, který zde nebudu více rozvádět.Hudba je užásná to je pravda, přináší ti mnoho potěšení a klidu, ale na druhé straně je tu nostalgie, která ti může přivodit náladu na nejenom ty dobré vzpomínky. Samostřejmě se chci ještě zmínit o kometáři 20.2.2008. Plně s tím souhlasím, autorka je vážně slohový mág :o).

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.