Utopíme se v odpadcích

Čvančarka nám zadala slohovku na téma ekologie, odpadky a tak. Měli jsme na to týden a já, vzhledem k tomu, že jsem neměla žádný nápad, jsem si to nechala na neděli, tedy na dnešek, což znamenalo, že jsem to musela vyškrábat dnes kolem 17té hodiny, protože jsem si na to dřív nevzpomněla. Tak jsem to znuděně napsala. Máma řekla, že je to strašný, tak jsem to přepsala, ale stejně asi nic moc. Měla to být úvaha, ale pochybuju, že to tak vypadá. Teď uvidíte, jak vypadá článek, který mě ani trochu nebavil. Nonic, hlavně že už to mám za sebou! ;o) Tady to je:
Utopíme se v odpadcích?

To nevím, ale jestli budeme ve vymýšlení způsobů, jak zlepšovat životní prostředí, pokračovat takovou rychlostí, jako teď, tak myslím, že ne. Problém odpadků, a s tím samozřejmě celého životního prostředí, je opravdu vážný, ale způsobujeme si to sami. Kupování si věcí zabalených ve třech obalech místo jednoho papírového nebo kupování balených vod rozhodně nepřispěje k lepšímu prostředí. Na obranu ale musím hrdě říct, že přeci jenom se poslední dobou všichni hodně snaží třídit odpad, což mě těší. Bohužel je tu pořád mnoho lidí, které nezajímá, jestli tato planeta shnije a nebude se moct za pár let dýchat aspoň trochu čerstvý vzduch, k čemuž ale, podle mého názoru, nedojde, jenže, kdo ví?

Možná se za několik let vymyslí stroj, který bude všechno nerecyklovatelné pálit bez jakéhokoli kouře. No, ale jestli ne, tak je tu jedna možnost, která je ale dost riskantní hned z mnoha důvodů. Jestli nás tedy někdy odpadky zavalí natolik, že se k nějakému radikálnímu a rychlému řešení budeme muset uchýlit, hlasovala bych pro vyhození většího množství do vesmíru, ale jak jsem psala, bylo by to celkem riskantní. Například by se mohl odpadkový balík vrátit, nebo by byl vystřelený špatně a zakopl by o nějakou hvězdu, měsíc nebo planetu, pak by se na nás zase vysypal. Další problém by mohl být, kdyby se dostal někam k jiné formě života. Aby se nenaštvala a neposlala nám také nějaký hezky zabalený balíček ale třeba s morem nebo jaderným odpadem… Ale to jsou jen dohady a já věřím, že se tak nestane a dokonce, že se bude životní prostředí na Zemi čím dál tím víc zlepšovat.
Jsem strašně zvědavá, jak se to bude vyvíjet v dalších letech, ale pochybuju, že se dočkám nějaké obrovské změny.

7 komentářů: „Utopíme se v odpadcích

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.