Foto roštěnka

Vzrušení začalo už mnoho měsíců před dneškem, co k nám do třídy zavítali malé papírky s nadpisem „foto ročenka“, ale zvětšilo se 7. 2, když se na tabuli objevila zpráva, že 4.3 se fotí. Já jsem ten den bohužel byla objednaná k zubaři, což se ale vyřešilo včera, když mě máma přeobjednala.
Musím se přiznat, i když nerada, že jsem přemýšlela, jak to bude vypadat a co si vezmu na sebe, už celkem dlouho před tím ;o) (Včera jsem si umyla hlava a dlouho dumala nad tím, kam si hodit pěšinku ;o) A už ráno jsem byla nervózní. Nejhorší bylo, že jsem opravdu nevěděla, co se bude dít a na jak dlouho to bude. Ve škole jsem se dozvěděla, že se to bude konat třetí hodinu a tak jsem věděla aspoň něco.
Abych se konečně dostala tam, kam jsem chtěla a nenudila vás těma kecama… Začalo to teda tu třetí hodinu. Zahnali nás do třídy na výtvarku, což mě trošku štvalo, protože jsem chtěla mít fotky v naší třídě, ale co se dá dělat! Po neskutečném chaosu jsme konečně přesunuli lavice tak, jak sympatický pan fotograf chtěl. Pak jsme zasedli do lavic po třech řadách, pan f.* si vylezl na židli před jednou řadou,udělal cvak, cvak a přešel k další řadě, zopakoval a přešel k poslední řadě, ve které jsem byla. Cvak, cvak. Hotovo. Potom nám dal na výběr, jak chceme třídní fotku. Rozhodli jsme se pro fotku na schodech a potichu jsme se k nim přesunuli. Vzhledem k mé a Verčině postavě, jsme chtěli být vepředu, ale zbyl na nás jen maličký kousíček. No co, vecpali jsme se mezi tu centimetrovou škvíru. A snažili jsme se tvářit tak, abychom potom mohli fotku někomu ukázat, ostatně jako na všech ;oD Cvak, cvak, cvak, cvak, 1, 2, cvak, cvak, 3. Zase jsme se vrátili do výtvarky a k mému zhrození tu byla nejhorší fáze focení, které jsem se móc bála. ;oD Pan f. dal na tabuli modré plátno, před něj židli. Co dál? Každý tam šel, sednul, zrudnul a odešel. Princip jednoduchý, ale klidně to rozepíšu. Všichni jsme byli strašně vytlemení a tak, když tam někdo přišel, jsme se začali okamžitě smát a naše škodolibé poznámky padly na úrodnou půdu, což způsobilo, že focený člověk změnil barvu a každý, kdo tam byl, za chvíli vypadal jako rajče. Ale nebojte, to se dělo jen u pár prvních! Další totiž zrudli už při pomyšlení, že tam půjdou ;oD Lidi se strašně rychle střídali a přišla řada na Verču a než jsem se stačila ohlédnout, už jsem se vracela ze židle před plátnem ke stolu. Nepamatuju si z toho zase nic. Verča mi potom řekla, že to byla dobrá fotka, no tak snad! ;o)
Kámen úrazu ale přišel po větě „Ještě se zamyslete“, což nám poradil pan f., „koho tam chcete z učitelů, ale ať jich není nějak moc, nejvíc 9, protože čím víc jich tam je, tím menší fotky to budou.“ A odešel. U nás se strhlo hotové dopuštění! (;oD) Všichni, co se chtěli podílet na jménech učitelů s fotkami, se překřikovali a strhlo se i několik hádek! Nakonec to vypadalo, že v naší demokratické zemi budeme demokraticky hlasovat, jenže se u jedné učitelky objevilo méně hlasů, než někteří vybraní chtěli a tak demokracie padla a nastoupili kompromisy. Dohodli jsme se na tom, že tam budou úplně všichni učitelé, co náš kdy učili – kolem 30 -, ale fotky tam budou mít jen vybraní učitelé, kterých tam 9 je.
*Nechci pořád psát fotograf, tak ho máte jako pan f. Neplést, prosím, s Fiedlerem!
+ Název „foto roštěnka“ vznikl, myslím, při úplně prvním styku s foto ročenkou, kdy ji jeden nejmenovaný střevlík z 9.C, takhle nazval.
To by bylo všechno. Doufám, že se vám článek líbil, protože mě to bavilo! Krásnou noc, nádherné ráno, dobrý večer nebo příjemný den!

11 komentářů: „Foto roštěnka

 1. Ahoj, jé super článek,  se mi líbil 🙂 Takhle to u nás vždy chodilo taky, ale tady na gymplu se už nefotíme. jen občas dohromady. Já se radši všude ( jak blbeček) koukám do země, protože bych se jinak strašně smála… 🙂

  To se mi líbí

 2. Domča: Já nesnááším focení, já se na to nemůžu tlemit a vždycky vypadám jako kretén!! Teď se budu fotit na občanku! Proboha!!! ;o)Anetka: vážně? ;o)Verča: Já? Mně se ale líbějí čím dál tím víc! ;o)

  To se mi líbí

 3. Ale ne, ja asi fakticky už na ty články moc nedávám pozor. Prostě to napíšu a nekontroluju… Ach jo! Budu si na to dávat větší pozor! ;o) A s tím f…. já vím! právě proto jsem na to upozorňovala ;oDDDDDDDDDDD

  To se mi líbí

 4. ne ale já mÿslim že ty články píšeš dobře ale každýmu se líbí něco jinýho neměn se hlavně:)zas se mi ale líbí víc tvůj styl psaní než muj takže zatim dobrý:)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.