Děsivé pondělí a jeho následky

Za předpokladu, že Měsíc se točí kolem Země a čas je relativní se udála tato věc.

V to Velké Pondělí jsem měla nařízený budík od včera na 6:15, probudila jsem se ale už v 6:10 a rozhodla se už vylézt z postele. Oblékla, učesala, kriticky se vzhlédla v zrcadle, mluvila s matkou a šla jíst. Mezi tím byla vzbuzena sestra. Já jsem si ještě jednou zkontrolovala, jestli mám všechno, vyčistila zuby a už se velelo k odjezdu. Požádala jsem totiž matku, aby mě odvezla do té strašné komunistické hranaté budovy. Naštěstí nebyl takový problém zařídit, aby to šlo, za což jsem byla strašně vděčná, protože si neumím představit, v kolik bych vstávala. Jela s námi i Anča, dělat mi oporu.

Jak jsem v minulém článku mluvila o Panu Rybě, tak se k němu ještě přidala beruška od mámy a, když jsem se o tom zmínila před Ančou, dala mi ještě malýho špinavýho plyšovýho růžovýho králíčka, kterýho zrovna viděla. Hurá. Původně jsem si myslela, že si dám Pana Rybu na stůl, ale když jsem měla talismany 3, rozhodla jsem se, aby mě chránili a dodávaly štěstí jen z tašky ;o)

Celou dobu jsem nebyla nervózní, až když jsme jely blíž a blíž ke králíkárně a já poznávala budovy, které jsem normálně vídala jen z autobusu. Začalo mě strašně bolet břicho a chtělo se mi na záchod. Jasné příznaky nervozity, u mě.

Když jsem dojely před školu, rozloučila jsem se s mámou, která mi popřála hodně štěstí a s Ančou jsme šly ke vchodu. Cestou tam se mi chtělo zvracet a opravdu jsem de bála, že hodím šavli do keře. Nikdy se mi zvracet nechtělo! Ale všechno jednou musí přijít, ne? I přesto jsem ke vchodu dorazila bez zvracení a chuť vyvrhnout perník zmizela. Když mě Anča utěšovala, viděla jsem kamarádku z přípravky a její kus rodiny. Taky mi popřály a já jsem za několik desítek vteřin až minut odešla vstříc komunistickému interiéru. Nějaký pan profesor mi řekl, že se mám přezout a pak jít do třídy 303. Byla jsem maličko udivená, jelikož jsem se tam nikdy nepřezouvala a řekla jsem si, že to na té pozvánce jistě nemyslí vážně a teď jsem se bála, že z toho budu mít průser. Rychle jsem vyběhla nahoru. Vzpomněla jsem si, že si potřebuju koupit polomáčenky a tak jsem zase běžela dolů. Proběhla jsem celou školu a nakonec jsem konečně narazila na automat. Hádejte co? Nenašla jsem způsob, jak z něj ty polomáčenky dostat a tak jsem se zklamaně vydala zase nahoru ke své třídě. Za několik okamžiků tam přišel Petr, který je z mé třídy a který taky dělá zkoušky. Povídali jsme si a mě pořád zachvacovala husí kůže, bolest břicha, bolest zad (už od včera!) a pořád se mi chtělo na záchod. Přišla učitelka a všichni se hnali do třídy. Nejdřív jsem si sedla do první lavice, ale pak mi došlo, že bych byla od katedry první na ráně a tak jsme si sedla do druhý. Asi 15 minut nám říkala ty organizační věci. Dávali jsme návratky, chodili si pro obálky, říkali datum narození našich zákonných zástupců. Nakonec přišel test, čeština. Žádný podraz, nic neočekávaného. Stejné jako na zkouškách na nečisto. Když jsem to psala, tak jsem nebyla nervózní. Bylo mi to tak nějak fuk, že to vlastně rozhodne o celé mé budoucnosti. Uvědomovala jsem si to, ale nijak mě to neznervózňovalo, za což jsem byla, jsem a budu šťastná!

Přišla přestávka a s ní zase stres a nervozita. Myslím, že jsem si konečně došla na záchod. Nebo to bylo před tou první písemkou? No, ať tak nebo tak, myslím, že vás to nezajímá a tak se zase vrátím… Sežrala jsem pár Petrových gumových medvídků a byla matika. Začala jsem úplně skvěle. Rovnice mi vyšla, procenta jsem zvládla i úhledně napsat a auto jelo rychlostí 51km/h 204km. Byly tam bohužel i 2 příklady na něco, co jsem moc nepochopila a to mám určitě špatně… Pak tam byl ještě nějakej drát a to jsem vůbec nevěděla. Něco jsem tam napsala a šla si to kontrolovat. Logicky jsem se zamyslela nad tím, co mi vyšlo v příkladu s procentama a zdálo se mi to nelogické. Opravila jsem to ještě nelogičtěji a odevzdala. Ten první výsledek byl samozřejmě dobře. Opravila jsem to pak špatně! Ach jo…

Takhle povzbuzena jsem jela domu. Cestou asi 3 telefonáty a hromada debilních lidí. Byla jsem si jistá, že jsem to neudělala.

Doma jsem zasedla k počítači, vyhledala jsem si www.gymlit.cz a přijímací řízení. Tak jednou za minutu jsem zmáčkla F5. K tomu jsem hrála ještě nějakou extra nudnou hru.

Nemůžu si vybavit, jak dlouho jsem u té kraviny mohla sedět, ale naštěstí mě vysvobodila Verča, která mi zavolala, že je s Elí. Vyběhla jsem z domu – kdybych měla šálu, určitě by za mnou vlála. Procházka s Verčou, Vojtou a Elí jako normálně. Na konci padla otázka, jestli by Verča nemohla přespat u nás.

Doma už nikdo nebyl a tak jsem si zase aktualizovala stránku s výsledky.

Přišla matka a zanedlouho i Verča, které bylo dovoleno u nás přespat. Byly jsme na počítači a jedly popcorn, který přinesla. Vzhledem k rychlosti počítače jsme hry moc nehrály, jen jednou za čas zmáčkly F5. Mezi povídáním a padáním ze židle jsem zase pravidelně mačkala F5. Vždycky jen bílá stránka. A tak jednou jsem se zase uráčila kliknout na modrou šipku na mozzile a najednou už nebyla bílá stránka, ale byly tam černá písmenka a v tom tučně psané přijat na základě přijímací zkoušky. Koukala jsem na to a řvala na mámu, ať sem urychleně přijde. Musela jsem si to přečíst několikrát, abych náhodou nezjistila, že jsem si to přečetla špatně, ale ne! Ať jsem se přesvědčovala, jak jsem chtěla, že si to čtu špatně, prostě to tam bylo!

JÁ MÁM ŠKOLU! JÁ JSEM SE DOSTALA NA GYMPL. BUDU DOJÍŽDĚT 30 MINUT DO SVÉ BUDOUCÍ ŠKOLY. BUDU PŘÍŠTÍ 4 ROKY CHODIT DO TÉ KRYCHLE. POJEDU 1. ZÁŘÍ NA SEZNAMOVÁK!

No sakra! Jsem extra šťastná!!!! ;o)

Dneska – úterý – jsem dozvěděla, že od nás ze třídy se dostalo 16 lidí, 3 ještě neví a jeden se nedostal… Ach jo. Strašně mě to mrzí, jenže co se dá dělat? V každém případě, já jsem přejetá a já, majitelka tohoto blogu, vám budu psát další info o přejetí lidí, na kterých mi záleží!

PS: Verčo? Myslíš, že se dostaneš? To si jistě myslíš správně! Mám tě ráda!!! ;o)

27 komentářů: „Děsivé pondělí a jeho následky

 1. ahoj psala jsi mi na blog, a ja jsem z toho docela paf teda ne tak uplně z toho co si mi psala.. ale z toho že jsem ten komentář oběvila uplně čistou náhosou ale asi 5 minut po jeho napsání, to se mi nikdy nestalo, teda pokud neni komentář na první straně.. 😀 vždycky jsem komentáře našla po 3. měsích a když sem odepsala tak si mě nikdo nepamatoval, a na to co jsi napsala, máme asi opravdu stejný názor… tyhle blogy nepochopim, jen se něco vynaleze hned to musí mít každej, samí spřátelování- chůpu že to dělá třeba reklamu ale co na tom… všude jsou blogy kde je nejaká paris hiltona nejaký photoshooty a nejaký double picts a collorfull a vectorky a pixelky a ja už nevim co včechno sledudju to jen protože když jsu na blog.cz tak se koukám jen na názvy aktuálních článků, to je fakt hrůza.. bože, kam jsme se to dopracovali… jinak máš zajímavej blog, ještě sem to tady moc nepročuchala…. ale vypadá to skvěle.. jdu to omrknout.. x) třeba se nekdy ozvi, teda po tom co sis přčečetla tenhle nekonečnej komentář tak sis určitě řekla, bože ta je ukecená to by bylo na měsíce se s ní vykecat.. 😀 ne ja si dělám srandu, tak zatím ahoj.. x)

  To se mi líbí

 2. já vím, ja sem fakt ukecaná, ale ja za to ne,ůžu když mě políbí můza tak píšu.. 😀 a taky si psala s tim že tě přijali na školu, tak ti mooc gratuluju..:D a kam si šla na školu?

  To se mi líbí

 3. Chudák ti lidi o kterých budeš informovat že je přejeli no jo i automobilové nehody se stávají ale je dobře že ti na nich záleží (promiň ale jsem nějakej poslední bobu rejpavej nic ve zlým) a ať se ti na gymplu daří 🙂

  To se mi líbí

 4. taky gratuluji k přijetí na školu. Na své přijímačky si pamatuju víc než na maturitu 🙂 Byli jsme všichni vyklepaní, dokonce jednomu spolužákovi jsem půjčoval prupisku a mikrotužku neb si zapoměl celé pouzdro doma. No a pak jsme spolu aji 3 roky seděli :-))K tomu gymplu prostě jsem k němu nedůvěřivý od začátku co jsem zjistil že taková škola existuje. Nelíbí se mi že je to škola neškola že je založena pouze na tom studiu na VŠ. Můj bratranec zkoušel 2x VŠ a pokaždý to prostě neudělal a skončil jako dělník v továrně. Jeho nejvyšší vzdělání je maturita stejně jako moje maturita ale nikde ho nevezmou ke kvalifikované práci, protože na to nemá předpoklady. Umí skvěle počítat integrály a ví kolik obyvatel má jaký stát ale v pracovním procesu je mu to jaksik napytel.

  To se mi líbí

 5. Sirius: no, myslím, že si všichni, co mě znají už zvykli na nelogické sdělení ;o))Noir: No… já nevím… Snad jsem neudělala špatně. Uvidíe za 5 a více let, co se bude se mnou dít.

  To se mi líbí

 6. Škoda–takovejdle "stres" už nikdy nezažiju… Taky je mi děsně líto Matouše už kvůli němu protože tam fakt chtěl, ale tak co se dá dělat no…to zkusí na druhý kolo a dyžtak na tu chemickou… A to máš dobrý—možná budeš chodit s Petrem do třídy 😉

  To se mi líbí

 7. vůbec sem si nebyla jistá že mě přejedou no! a jsem mrtváá!!!juchuuu!!!!:D:D:D:D:D:D promin psala sem taky článek 😉 o tomhle -teda přejetí ale vůbec jsem nečekala že ho máš tak-pardoon:)

  To se mi líbí

 8. Eler ;o): Myslím, že takovejdle stres ještě někdy zažiješ a myslím, že si o nic moc nepřišla ;o)) Chudák matouš… A já bych raději chodila do třídy s někým, koho vůbec neznám ;o)Verča: Hurá hurá hurará!!!!!!

  To se mi líbí

 9. Blahopřeju :o) Je to super pocit úlevy, co? Já věděla hned ten den, jestli ano nebo ne. Když jsem dělala zkoušky do šesté třídy, tak jsem byla první z češtiny, ale ta matika!!! Ale zpět k Tobě. Gratulace největší! Teď tě čekají báječná léta, i když si občas budeš myslet, že ne :o)( připadám si stará:-/)

  To se mi líbí

 10. no ja tě nechtěl nějak stresovat nebo strašit jen jsme chtěl napsat svůj pohled na danou věc. Pokud budeš chtít jít pak na výšku tak není o čem budeš mít tu nejlepší přípravu, ale pak ji musíš dodělat a nebo si najít nějakýho milionáře abys nemusela už hnout prstem.

  To se mi líbí

 11. Kájo v pohodě, Noir kecá kraviny, jelikož je nevzdělaný a o dané problematice nemá dostatek informací! Každej, kdo neni blbej, si úplně v pohodě vydělá. Gympl je fajn, že tě naučí, jak se máš chovat a dá ti o všem povšechný vzdělání, takže od všeho umíš hodně. Nějaká průmyslovka ti dá jenom tu vědu, a pak z těch škol vycházej blbý technicky vzdělaný lidi, který jsou pak sociálně hrozhě nevyspělí, neví, kdo je George Orwell a nedokážou si přečíst ani článek v novinách.Já ještě ani nemám maturitu, ale vim, že jsem schopná pracovat a vydělávat 200kč/h, protože jsem prostě jenom vyjela na rok pryč.Blbí lidi nadávaj. My s Kájou ne!Za předpokladu, že se Země to čí kolem Slunce a že čas je relativní… nedala by sis koblihu?,o)

  To se mi líbí

 12. Noro máš pravdu jsem asociální, nevzdělaný technokrat (co neposlouchá techno)  :-DDJa jen nějak tak reflektoval zkušenost z mého okolí, ale je pravda že žiju s "gymplačkou" a nezanechalo to na ní nějaké trvalé následky :-DD

  To se mi líbí

 13. No fuj, to je ale oskliva skola!! :D:D Hlavne at se ti dari, protoze jakmile se inteligentni zak ze zakladni skoly objevi v gymplu, ztrati az 20 bodu IQ. Vlastni zkusenosti.  GVP rulez!!!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.