Majáles aneb nadmíra hluku způsobuje migrény, nespavost a zhoršuje sluch

Většina lidí ví, že jsem měla včera na čarodějnice narozeniny. Nebo jim to aspoň po včerejším krátkém článečku a patnáctkou došlo.
Anča se rozhodla vytáhnout mě na nějakou kalbu, protože není spokojená s mým nudným přeslušnělým životem. Nijak extra se mi nechtělo, ale chtěla jsem sestře udělat radost a tak jsem na to tedy kývla na nabídku být pozvaná na Majáles.
Když jsem přišla ze školy, šly jsme na tramvaj, kterou jsme strašně dlouho jely. Byla jsem nervózní a nechtělo se mi tam čím dál tím víc, ale co bych pro Anču neudělala, ne? Musely jsme najít bankomat a pak k místu dění. Po drobných problémcích jsme našly, kde se kupují vstupenky, které byly formou náramků. Prošly jsme kontrolou, jestli nemáme bombu nebo pepřák a vstoupily na louku plnou stanů a Toi-toiek. Bylo jich tam strašně moc a tak první věc, která se mi honila hlavou, byla Proč jich je tu tolik? Nestačily by 3-4 nebo 10?
Nebylo tam tolik lidí, kolik jsem si myslela. Na začátku tam hrál nějaký hopper říkající si Vladimir 518. Nechtěla jsem před Ančou dělat ksichty a nadávat na tu úžasnou hudbu, ale myslím, že jsem si zvednuté obočí neodpustila. Oddechla jsem si, když Anča řekla poznámku na tuto hudbu. Abyste byly trochu víc v obraze – jedna písnička se jmenovala Jebej parket… Chápete mě?
Po tomhle jsme koukaly na souboj o krále Majálesu – klání vyšších škol. Moderoval to minulý král a bylo to fajn ;o)
Pak hráli Clou. Vzhledem k tomu, že to bylo poprvé, kdy jsme byla takhle někde, byla jsem překvapená a více než skupiny jsem si všímala techniky a okolí. Fascinoval mě plakát, který se hýbal v rytmu decibelů, koukala jsem na plátno vedle stage, na kterém nebylo skoro nic vidět, přemýšlela jsem, jestli lidím v hudebním průmyslu nevadí ten neustálý řev nástrojů a slečna v lososovém triku mě nevyváděla z úžasu svým tancem. A zalehly mi uši ;o) Taky jsme při této skupině vymyslela název článku a článek samotný, a proto jsem si už přála jít domů, abych ho napsala. Kdybych ale šla, udělala bych asi tu největší chybu svého života. Proč? Nepřestávejte mít oči na stopkách, dozvíte se to v dalším odstavci! ;o)
Co pak? Nevěděly jsme co dělat a tak jsme se procházely po louce a zašly na druhý stage a zjistily, že hrajou VAGYNY DY PRAGA, což už od názvu napovídá, že to bude pořádná volovina a když se přijde blíž a vidí a slyší se to na vlastní smysly, je to zážitek, na který se nezapomíná! Nebyla jsem jediná, která tam stála s pootevřenými ústy a úžasem ve tváři. Byly tam písničky pro řidiče kamionů, pak jedna z teleshopingu – víte, jak je tam vždycky hodně těch písniček, ale jen ukázky? Tak oni to zpívali a to byla strašná prdel! ;o)) Pořád tam chlastali a řikali, ať pijem griotku. Bylo to fakt hrozně vtipný a chci jít na jejich koncert! A vy – všichni – jdete se mnou! ;o) Nakonec hodili směrem ke mě Cd, který jsem skoro měla! Hrozně mě to naštvalo! Ale by nebylo vagyn moc, cd bylo vypalený ;oD
Za tu dobu, co jsme byly na Vagynách (;oD) se louka naplnila hromadou lidí a já pochopila, proč je tam tolik těch toi-toiek ;o))
Pak jsme šly na SKYLINE. Vecpaly jsme se úplně dopředu, zahodily batoh a pogovali. Byly jsme na té půlce, kde byla tráva která se po chvilce změnila na bahno a tak s asi dovedete představit, jak vypadaly boty a kalhoty všech, co tam byly. Po pár rozumných uvážení jsem se přesunula z bahna a gumovou podložku nad kabely. Potom jsem zjistili, že na druhé půlce byl písek, takže bych byla zasraná míň, no ale pozdě. Co se dá dělat. Asi dva nebo tři pogovací mladíci spadli a já jsem byla zaskočená množstvím rukou, které mu pomohli se zvednout. Strašně mě bolely nohy! A zjistila, jsem, že už jsem tak unavená, že se těším, až Skyline skončí a půjde se domů.
Konec, jenže domů se nešlo. Přemlouvala jsem sestru, ale šlo se až asi za hodinu.
Když jsme jely domů, myslela jsem, že se zhroutím, jak mě strašně bolely ty nohy. Tramvaj byla ještě k tomu strašně narvaná a tak jsem si mohla sednout až v metru.
Vidíte, kolik nových výrazů jsem se naučila?? ;oD

17 komentářů: „Majáles aneb nadmíra hluku způsobuje migrény, nespavost a zhoršuje sluch

  1. Páni, takže první návštěva veřejné akce?:o) Alespoň že se ti tam líbilo – předpokládám :o) Mohlo to dopadnout totálním fiaskem, věř mi bohužel i to znám….Já se doma učila na maturu a uschnu, nebyla jsem políbena pod třešní….

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.