Náš vůdce

Odběhnu na chvíli od Anglie, protože už z ní chytám hysterické záchvaty a přejdeme k dnešku.
Se školou jsme měli naplánováno, že půjdeme do kina na Náš vůdce. Říkali nám, že to bude o Hitlerovi a že to bude podle pravdivé události. Představovala jsem si, že to bude něco jako dokument nebo nově natočený film z jeho života.
Zaskočila mě novodobá hudba hrající na začátku a barvy, které jsem v německém filmu snad nikdy neviděla. Když poprvé zazněla němčina, myslela jsem, že budu zvracet, jenže na všechno si člověk zvykne a tak po několika minutách už jsem ji nevnímala a čekala, až se příběh z německého gymnázia přenese do Hitlerových dob. Jenomže se tak nestalo a já pochopila, že se tak asi ani nestane.
Řeknu vám kousek o čem to je a své dojmy…
Studenti mají projektový týden. Ty, kteří se zapsali k hlavní postavě – učiteli Raineru Wengerovi – na kurz autokracie, čeká proměna. Místo psaní křídou na tabuli zkusil učitel experimentovat. Jde o to, že se učitel v roli vůdce rozhodne v uzavřené třídě nastolit autoritářský režim. Začne tím, že ho mají oslovovat místo Rainere Pane Wengere, když chce někdo promluvit, tak si musí stoupnout a mluvit stručně, dále jim řekne, aby nosili stejné oblečení atd…
Mně to přišlo úplně úžasné, zkusit si to, jak to vypadalo, když tu byl vůdce. Jenže, čím šel film víc do hloubky, tím míň se mi vyvíjení filmu líbilo.. Zvrtlo se to.
Po herecké stránce
Zdálo se mi, že Náš vůdce byl zahrán úžasně; neviděla jsem nikoho, komu bych svou roli nevěřila.
Podle skutečné události to bylo, i když si to neumím představit. Prý se to stalo někde v Americe. Opravdu mě to upřímně uchvátilo a doufám, že dostane nějakou cenu.
Víc už nic, až film budete znát všichni, řeknu víc a můžeme o tom diskutovat! ;o)

16 komentářů: „Náš vůdce

  1. Zajímavej tip pro filmovýho maniaka jako jsem já dík ale do kina se asi nedostanu ono naše kino nestojí za moc to maj dřív v půjčovně než v našem kině  rozdíl je taky v tom že kino u nás stojí 70 kč a půjčovný v půjčovně 24kč … a zas tak velký plátno nemaj :o)

    To se mi líbí

  2. byl to dobrej film— ja sem zjistila ze to bylo podle skutečný události az po skončení toho filmu-jana mi to rekla takze sem byla desne vykulená z toho ze to je pravdivy a taky z toho ze se zabil 8-/

    To se mi líbí

  3. Happybee- Já jsem tomu nevěřila, že se to fakt stalo. Až když jsem psala ten článek, tak jsem to zjistila! Brrrrr! Fuj! magoři! Ach jo…. ;o(;o) – chiHádám Matouš? Podle volby slov? ;oDDDDDDDVerča: S jakým Oskarem? Jo, já taky!!! ;o)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.