Když chci někomu udělat radost…

Psáno 26. 06. 08, 20:00
Hned po dopsání minulého článku a přečtení emocionálního Verčiného komentáře jsem se rozhodla, že musím jít někam a koupit každému nějakou maličkost. Vzala jsem si žlutou taštičku, co mi ladila se žlutým oblečením, do ní 200kč a vyšla. Měla jsem ještě žluté žabky.
První kroky vedly do Pemi. Chvilku jsem tam chodila. Chtěla jsem koupit něco pro spolužáky no a tak nakonec jsem si koupila diář na školní rok 08/09 a kondicionér, který v naší rodině už asi týden chybí. Nenašla jsem tam na lupy a tak jsem na konci koupila na mastné vlasy…
Pak jsem šla na Floru. Procházela jsem se tam, zamířila do Alberta, kde jsem ale nic nenašla. Vzpomněla jsem si, že chci pátou sérii Červeného trpaslíka, která měla přijít dnes. Pak jsem šla do papírnictví a do nějakého obchodu s plyšovými věcmi, kravinkami a diddlinkami. Nic, ale našla jsem tam nakonec takové vtipné náušnice. Chtěla jsem koupit něco kamarádům a tak jsem si koupila náušnice. Ptala jsem se, jestli jich nemají víc, jelikož tam byly jen 4 a prodavačka odpověděla, že ne. Koupila bych totiž pro každou holku jednu. Jednu, to je stylové! ;o)
Pak jsem šla tam a onam. Nakonec jsem s nadějí, že by tam mohli mít něco malého a vtipného vešla do obchodu pro děti.. Ne, nic neměli. A chtělo se mi zvracet. Všude hromady růžové! Přestrašně barevné hračky a děti! (Je to obchod v prvním patře naproti dm.)
Zapomněla jsem se zmínit, že celou dobu, jak jsem chodila ve Floře jsem trochu klapala pravou žabkou a levou jsem vrzala… Snažila jsem se chodit tak, aby to nebylo slyšet.
Ještě jsem zapomněla… cítila jsem se, jako kdybych šla jen na 5 minut ven. Žabky totiž nenosím nikam na delší cesty. Nosím je většinou jen na pláži, nebo když vyběhnu pár metrů nakoupit. Celou dobu jsem se cítila, jako nahá. Žabky prostě já nepovažuju za plnohodnotnou obuv. Ještě k tomu ty nekvalitní z časopisů…
Dále jsem šla do dm. Tam jsem zjistila, že mají balzám proti lupům a ještě k tomu levnější! No co, už jsem ho měla… ;o! Nic mě tam nenadchlo a tak jsem šla dál. Šla a šla, chodila a chodila. Hledala a hledala, nenacházela a nenašla. Nakonec jsem se už rozhodla jít domů. Ještě jsem se stavila v knihkupectví, ze kterého jsem ale musela hned jít pryč, jelikož bych si chtěla všechno vykoupit. Procházela jsem stojany s knihami a říkala si „Kdybych tady jednou mohla být.“.
Vyšla jsem. Na asfaltu se vrzaní a klapání začalo projevovat víc. Noha mi ze žabky ještě tak nějak divně klouzala (ponožky si do ní teda nevezmu!;oD) a jak jsem chtěla, aby to bylo méně slyšet, chodila jsem tak nějak krouceně, ale nepomohlo to. Člověk tady chodí jako hotentot a stejně žádný efekt, řekla jsem si a vybodla se na to. No a co, že opravdu divně klapu?! Komu je co do toho, jak chodím? A chodila jsem normálně za divného klapání a řekla jsem si, že tento nedostatek budu brát jako přednost. Co jiného se s tím dá taky dělat! V tu chvíli, co jsem se tak rozhodla, jsem začala mít lepší náladu, protože mě strašně rozveselilo, když jsem svým rychlým krokem klap vrz klap vrz předbíhala lidi a oni byli hrozně nervózní z toho, co to za nimi jde. Se starostlivým výrazem jakoby nenápadně otáčeli hlavou směrem ke mně a pak zase nenápadně s divným a vystrašeným výrazem dávali pryč. Dávalo mi strašnou práci mít pořád vážný nebo aspoň trochu normální obličej, protože jsem měla tendenci vybuchnout smíchy, ale myslím, že by se to nehodilo… ;o) Lidi se otáčeli a byli strašně nervózní. ;oD To se mi ještě nestalo.
S úsměvem na tváři jsem v poslední chvíli zatočila do Večerky, kde bylo strašné vedro. Chodila jsem tam a zpátky. Rozhodovala jsem se co koupit. Bylo tam vedro a chtěla jsem něco koupit pro třídu a tak jsem si koupila tu strašně dobrou zmrzlinu „Jahody v čokoládě“, kde jsou kousky jahod! Můžu se jí užrat! Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodla, že třídě koupím Jahůdky od Joja. Dnešní pití na obědě totiž chutnalo úplně tak, jako ty jahůdky. Přišlo mi to trefné a hezké. Koupila jsem Jahůdky, zeptala se na Red dwarfa. Prodavač odpověděl, že oni nemají nic, ale že támhle v tom oranžovým maj velký výběr. Rozhodovala jsem se, jestli tam půjdu, ale pro dobrou náladu, dobré zkušenosti a nutnost odehnat strach ze všeho nového jsem tam šla. Byla to trafika, kavárna a hospoda ;oD Vešla jsem dovnitř a najednou mě srazil na zem cigaretový kouř. Ou! No toho tam bylo! No nic, překonej se holka! Šla jsem tam a oni neměli. Prý nepřišel! Doufám, že ho nepřestali vydávat! To by bylo strašné!
Šla klap jsem vrzklap domů vrz. Chtěla klap vrz jsem jítvrz ještě klap do vrz nějaké klap trafiky vrz, ale pak klap jsem klap si klap to vrz rozmyslela klapvrz. A teď jsem tady.
Chtěla jsem koupit něco pro třídu a teď mám úžasnej diář, kondicionér, náušničky, zmrzlinu a pro třídu chabé Jahůdky… To je hrůza! A pak se divím, kam ty peníze mizí!

12 komentářů: „Když chci někomu udělat radost…

 1. Ty jo…to mi něco říííká Kájo!! Jak jsme chtěly nakoupit ty vánošní dárky a místo toho jsme se pořádně nadlábly v "kejefsí",  Red dwarf…škoda, že tu nebudeme když se bude prdávat 6 série…tu bych moooc nutně potřebovala, už jenom tahle a mám všechno! Chjo…já nevím co ti napsat! Představ si…teď jsi u náš a čteš si tu knížku 15ti leté holky…a prý se it líbí!!!! ŠKODA…jednou  určitě taky napíšeš knihu

  To se mi líbí

 2. To je suprovej článek a nejlepší na něm je ale tohle: Šla klap jsem vrz už klap domů vrz. Chtěla klap vrz jsem jítvrz ještě klap do vrz nějaké klap trafiky vrz, ale pak klap jsem klap si klap to vrz rozmyslela klapvrz. A teď jsem tady.——To je vážně dobrá věta-sem prskala smíchy 😀

  To se mi líbí

 3. Maty: Nojo.. ;o)Mona: Tak to jsme na tom stejně! ;o)Sirius: Uf! ;o) Tak to už se těším! ;o)Kikinka: Kejefsí? ježiš! Co  to je! ;o) Teď znám jen Čurimaj! ;oDDEliška: Jo! S tou větou jsem se strašně srala! a místo vrz jsem pořád psala vzr ;oDMarťas: Teda… takhle tě navnadit na urtácení… Až se stydím! ;o)

  To se mi líbí

 4. To je přesně to, když něco urputně sháníš a seženeš xy věcí, které taky potřebuješ, ale trochu míň…..Diář je praktická věc, asi si pořídím:o) Jahůdky, hm hm….ted do sebe házím hrášek

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.