Přestěhování, jak dlouho tomu je?

Ach… začala jsem psát o tom našem novém bytě v tom článku, který se mi neuložil a pak jsem byla tak naštvaná a smutná, že jsem se téma „stěhování“ (stejně jako brigáda) vyhýbala seč jsem mohla. Teď jsem chtěla napsat článek o metru, a najednou se vidím, jak píšu dlouze o tom našem bytečku ;o) Bůh to tak chtěl. Ble…
Už od 4. 8. jsme na Černým mostě. Já jsem spokojená! Mám vlastní pokojíček velikosti 1 metr2 a v něm komodu, která je celá celičká moje! Ale mám v pokojíčku pořád strašný bordel, za který ale nemůžu tak úplně já! Mám prostě strašně moc věcí a nevím, kam s nimi. Tady totiž nemám žádné patro, kam bych mohla házet věci, které přebývají… ;o) Z pokojíčku mám výhled na paneláky, silnici, polikliniku Parník, dále je parkoviště a ještě dál nové byty a ještě dál, nejdál svítící nápisy Hornbach a Sconto nábytek. Mám plastové nové okno, jako jediná, a nové žaluzie! ;o)
Sestra má pokojíček hned vedle mě. Výhled má na tubus, domky, park, domečky, kus paneláku a další svítící nápisy. Pokojíček je větší než můj. Připadá vám tu něco nespravedlivého? Nejste sami, ale já jsem spokojená! Můj čtvereční metr je fajn! ;o) Anča tam má novou vélkou knihovnu, ale na její knížky to nestačí a tak se bude ještě přikupovat ;o)
Matka má pokoj v zelené barvě. Je na něj strašně pyšná a všem ho ukazuje a pořád chce, abychom tam chodily a chválily jí ho. Snad po 14ti dnech si koupila postel, pak si v pokojíčku uklidila, a od té doby se jím pořád chlubí. Do matčiného pokoje se vstupuje přes obývák a velikostí je něco mezi mým pokojem a Ančiným.
Již zmíněný obývák máme moc hezký. Na stěně knihovnu, vedle houpací křeslo, a to všechno na koberci. Za dveřmami (fakt jsem to napsala?) stojan na CD a klavír. U zadní stěny je televize. To je zatím vše, musí se ještě dokoupit gauč. Teď si v bytě nemáme na co sednout. Vedle televize jsou dveře na balkon. Ten má výhled stejný, jako z matčina pokoje. Teď vám položím otázku: Udělali byste balkón tak, že má ve výhledu jen panel? Když se hodně, hodně nahnu, vidím park a v dáli Žižkovskou věž. Jinak všude a všude paneláky.
Kuchyň. Na tu je matka taky hrdá. Tu všem ukazuje hned po svém pokojíku. Dneska jsme z ní strhly ochranné modré folie a už je bílá. Nemáme na ní ale pořád přidělané úchytky, takže jejich otevírání je velice složité a lidi s nižším vzděláním by to snad ani neměli zkoušet. Mezi kuchyňskou linkou je myčka a pračka. Pračku přivezli asi týden po našem nastěhování a máma z toho byla tak nadšená, že prala 72 hodin v kuse (pak pršelo a tak to neměla kam věšet. díky bohu za to! prala by do dnes). Kuchyňskou linku máme po postraních stranách místnosti. Veprostřed máme malý skleněný jídelní stůl, který se vlivem ženských rukou při jejím skládání silně kýve, takže se může stát, že vám jídlo ujede. Nejhorší to však je, když máte polévku. To si pak snad jen vzít plavky a doufat, že polévka nebude tak horká, aby vás popálila. Výhled je ten nejhezčí, jako z Ančina pokoje.
Záchod a koupelna jsou normální ;o)
Všude v bytě máme parkety nebo jiné podlahy, což je oproti Vinohradům – pro mě – příjemná změna. Bohužel jsem tu i přes četné a důrazné matčino varování chodila bosa a nějaká sračka z toho stěhování mi rozežrala nohy.
Byt je na sídlišti. Ale na okraji. Jsme zatím v tom hnusném šedém baráku, typickém paneláku, ale doufáme, že se budem někdy zateplovat, jako baráky kolem. Bydlíme přesně mezi dvěma stanicemi metra, Černý most a Rajská zahrada.
Žít v prdeli je hrozný. Všude daleko. Dokonce i do Dolních Počernic, kde bydlí rodina z matčiné strany, které jsou teď z Čerňáku mnohem blíž, se dostanu MHD o 10 minut později-37 minut – ALE TO JEN PŘI NORMÁLNÍM DNU! V neděli, jak jsem se dneska dozvěděla, bych to měla 1 hodinu dvacet! To je lepší, jít to pěšky.
Stejně jsem ráda, že tu jsem! Je to tu hezký! Přijďte se podívat!

19 komentářů: „Přestěhování, jak dlouho tomu je?

 1. Hehe, tolik emocí pro jednu bleskovku. xD Čerňák je fakt prdel světa, ani to už nepovažuju za Prahu. xD Proto bude nejlepší, když ty spíše přijedeš za mnou do centra.:)

  To se mi líbí

 2. To tam musite mit asi fakt pekny a určo se prijedu podivat!! Až to budete mit zařizeny tak přijedu 😉 (chudáčci nohy) (taky řikám dveřmama, dveřmami, apod.. –nejsi sama 😀 )

  To se mi líbí

 3. Jé! Tak pojď k nám na Čerňák? Už teď jsem zjistila, že moje kámoška se taky odstěhovala do nějaký vesnice 10minut od tuď ;o)  A.. já si to taky nedokázala představit ;o)

  To se mi líbí

 4. Takže už nejsi na Floře definitivně:o((( Ach jo, a já tam budu od září pečená vařená, když tam živoří ten můj šmudla. Ale jsem moc ráda, že se ti tam "na kraji světa" líbí:o) Já budu od konce září jednou nohou bydlet v Blanici – to je na Chodově. Taky kraj světa. Takže soucítím :o) A jsem ráda, že jsi zpět;o)

  To se mi líbí

 5. kájo kájinko!až ted jsem se dostala na internet a štve mě že sem tě nemohla nijak podpořit, dělat ti oporu soucítit s tebou a tak…myslela jsem o prázdninách strašně moc na jednu věc….teda na jednu živou věc..ted mě mrzí že jsem na tebe zapomněla! až se u vidíme řeknu tico se mi stalo! Potřebuju tě ci nejdřív vidět stalo se toho tolik..!!!až na přestěhování..z toho zatím u mě není nic

  To se mi líbí

 6. nechci to sem psát je to blbý a bůhví kdo to může číst:D no že jsem ti nebyla "oporou" při stěhování atd!říkala jsi jak se na to netěšíš a tak my se furt nestěhujem ale snad už to přijde-v září!před chvílí jsem se vrátila ze seznamováku! Bylo to super! mám dobrou třídu a i když jsem si nejdřív přišla jako šedá myška v koutě..už je to dobrý:)mám tě ráda!!!!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.