Moje Fantazie se nachází pod bodem mrazu!

Jak všichni asi víte, hrozně ráda čtu. Pro někoho nepochopitelný úkaz, ale pro vás, kteří vydržíte číst všechny ty moje hrozné, předlouhé články, je to asi pochopitelné. Čtu raději knížky, než časopisy a vaše články, za což se omlouvám, ale mě to nebaví tak, jako nějaká fajnová knížka, kterou můžu chytit do ruky a překládat, brát si ji na cesty, omylem natrhávat stránky, číst si ji všude, kde můžu a nekazí mi tak oči, jako počítač ;o)
Mám ráda knížky. Děj, povaha postav. Vzhled postav? To, jak a kde bydlí? Jejich oblečení? VŮBEC! Já si nic nepamatuju! Mám nějakou svojí universální rozmazanou postavu, kterou strkám do všech knížek. Nevím, jak vypadá. Neumím si ji představit! Když tak přehodím barvy pleti, pohlaví, někdy i vlasy a někdy výšku a postavu postavy. Nemám prostě žádnou fantazii! Když čtu o tom, jak někdo vypadá, nebo jak to vypadá v místnosti či cokoli jiného, prostě to nevnímám. Nebaví mě to, a i když jsem se několikrát snažila, prostě to nejde. Hodím si tam něco svého rozmazaného, co znám ze svého života, nebo co jsem viděla ve filmu nebo i na fotce a jedu dál.
Prostě, i kdybyste po mně hodili sedmasedmdesát cihel, tak si nevzpomenu na nikoho z knížek, co jsem kdy četla, jak vypadal a to jsem jich přečetla dost! Nevím, jestli je to vrozené, nebo je to tím, že jako malá jsem si málo hrála na pískovišti, ale štve mě to!
Zatím nemám jiné porovnání, než s Markétou, která říkala, že když něco čte, běží jí to před očima jako film, což pro mě není nijak optimistické… ;o)
Jak jste na tom vy? Jen já vidím všecko nejasně nebo jsme na tom všichni stejně?

28 komentářů: „Moje Fantazie se nachází pod bodem mrazu!

 1. Já když čtu tak si vytvářím svůj vlastní svět i své postavy a těm pak dám knížku jako scénář. No a proste z toho udělám jakýsi film.

  To se mi líbí

 2. Kájo já mám ráda fantasy a tam si představíš spoustu věcí novejch protože tam je všechno jinak hlavně NE reálný! Určitě si přečti Pratchetta 🙂 Je skvělej a tvoje fantazie bude o 100 % lepší! Ale když v normální knížce dobře popíšou postavu/ulici tak si to představim tak jak chtějí ale jestli to popíšou málo slovy tak si představím něco co už znám a je to tomu aspoň trochu podobný!Prosimtě ty mně znáš tak mi poraď nějakou knihu jaká by se mi líbila. Děkuju 🙂

  To se mi líbí

 3. Mydoooom: Ale já te´d myslela jinou Markétu ;oDD Maty: To se máš.Eliškka: Vždyť já ho čtu! A stejně nic!! ;o) A doporučuju knížku "Arien" od Karolíny Francový!!! Úžasné! Objevila jsem ji na Verčino doporučení ;o)

  To se mi líbí

 4. No taky čtu a to dost..před 3 rokama bylo v létě hnusně,tak sem si zalezla ke knihám a celkem sem jich za 2měsíce slupla kolem 30:DByla jsem takovej blázen..ted' to,ale omezuju,protože je tu škola…a tyto prázdniny jsem přečetla knihy jen 2:D:)A čteš romány nebo něco akčnějšího?:)Jinak moje představa na knihy..ehm…taky jsem na tom asi tak…fantazii mám velkou,ale když už čtu,tak si potom ani nepamatuju kde se to odehrávalo a jak "prej" vypadali:DTakže jsme na tom stejně:)Jo a ty máš kudrnaté vlasy?:)Nebo si je žehlíš nebo ták?:)

  To se mi líbí

 5. Tak já jsem s tebou kájo!!!!§§ Ať čtu cokoliv, tak si představim takovou rozmázlou siluetu "někoho", ale ať bych se snažila jak jen chci, tak by mě nic nenapadlo, a když, tak jenom člověk kterýho znám a rozhodně ne někdo novej. Ten děj mi sice jako film běží, ale ksichty si prostě vymejšlet neumim. A neni to tim, že bysme měli sníženou úroveň fantazie nebo tak, prostě jen nemáme čas zebejvat se stupidnim vzheledem =D  Takže čti dál a představuj si tam třeba sebe =)

  To se mi líbí

 6. Tak to je mi tedy líto těch lidí, kteří si nedokážou představit děj z knihy,  mě by to asi nebavilo, kdybych si neuvědomila jaký by to mohl být skvělý film, kdyby to bylo natočeno dle mé fantazie…

  To se mi líbí

 7. To jak si hrdiny představuju strašně závisí na knížce – někdy to ten autor tak napíše, že to úplně vidím, jindy mi tam chodí jen tak postava bez obličeje. No, a někdy mi to prostě nedá a představim si hrdinu, jako někoho koho znám (když mi ho nevím proč připomíná). Nejhorší bylo, když jsem si jednou hrdinku představovala jako blondýnu (nějaký blázen dal fotku blondýny na obálku) a šup v půlce se autor začal zmiňovat o tmavých vlasech… Snažila jsem se jí obarvit, ale nešlo, a na chvilku mě to pěkně rozladilo :))každopádně si nic nedělej z toho, jak vidíš, či nevidíš postavy – hlavní je, že ráda čteš a máš z toho požitek 🙂 (btw. tím pískovištěm to myslím nebude 🙂

  To se mi líbí

 8. tak kdyz ja uz nekdy neco ctu tak to mam jako marketa… film pred ocima a detailne vidim vsechny postavy a mista kde se to deje… pak je pruser kdyz prijde film a je to tam uplne jinak…:D viz. eragon..

  To se mi líbí

 9. _*Metal.Since*_: 30 knížek za prázzdniny? Tak to seš fakt magor!! ;o) Já jich dala málo, třeba něco kolem pěti kvůli táborům a tak ;o) Vždycky jsem četla romány a měla jsem hroznně ráda ty katastrofální a tak ;o) Ale teď už i fantasy a tak nějak všechno. ;o) Teď jsem si půjcila  Scifi, uvidíme ;o) Jinak jsem četla knížku od Orwela a to bylo něco! Supersuper!! ;o)Carolynn: To jsem ráda!! ;o)Clars: Děj tak nějak vidím, ale postavy! O to mi jde ;o)Šárka a Eliška: To se mi taky stalo! Jenže u mě prostě byla pořád blonďatá a bylo mi jedno, že píšou "Její tmavé vlasy krásné vlály", prostě byla blond a hotovo ;o)Fídjej: Jo! Filmy na knížky jsou plně to nejhorší, co může být! Já bych to zakázala! To tu fantazii jen mrví!Sirius: To se máš, dost ti závidím ;o)

  To se mi líbí

 10. Nad tímhle jsem se nikdy nijak zvlášť nepozastavovala, ale mám to taky tak – nikdy si nepředstavím jasný a konkrétní obličej. Přesto když pak je na nějakou knížku film, většinu mám pocit, že herce vybrali špatně 🙂 (a děkuju za návštěvu blogu, jsem ráda, že se ti líbí moje záhlaví. Ty to tu taky nemáš špatný 🙂 ..)

  To se mi líbí

 11. nesmíš se mi smát,ale moje babička je knihovnice takže jako malej sem prožil třeba měsíc v knihovně ročne a cely dny jen četl protože v Bílovci nešlo nic dělat…a taky sem dostal zhruba sto vyřazenej knížek o hokeji ze 70.let a kupodivu mě to obohatilo..

  To se mi líbí

 12. Jsem knihomol od doby, kdy jsem se naučila ve škole číst. Pamatuju, když mi mamka četla pohádky a já si povzdechla:" Už se těším, až si to budu moct přečíst sama." A vydrželo mi to doteď:o) Bohužel se mi to asi spolu s geny podepsalo na zraku, mám opravdu hodně dioptrií. Ale to mě neodrazuje! Existuje laser!!! Mě fantazie pracuje v mezích. Vzhled postav moc neřeším, pokud není zásadně důležitý pro děj. Mlhavě si představím v mysli postavy a okolí, ale stěžejní je děj knihy :o) Proto mám ráda Dana Browna, třeba :o)

  To se mi líbí

 13. Já si ke každé nové knížce představím novou postavu i s oblečením a s prostředím, kde chodí. To je však velice často prostředí našeho, města tábora a spousty jiných věcí. Dokážu si tu přestavu tak vštípit, že mi potom v té knize nesedí zatáčky :o) Ovšem tu postavu bych vám nikdy ani jedinou nedokázala popsat.:o)

  To se mi líbí

 14. Neber si to zle, ale v tom případě nechápu, jak tě čtení může tolik bavit. Já osobně bych si nedokázala představit, že mě knížka natolik pohltí a přitom si nedokážu představit tu osobu, místo atd. To je totiž na tom to nejkrásnější – fantazie! Nezná totiž meze! Každej si to představí jinak a pro´to je to tak kouzelné.

  To se mi líbí

 15. May: Taky nevím, ale baví ;o) Myslím, že je to proto, že mě zajímá ten příběh. Hltám cokoli nového. To mě baví ;o) + Ano, každý si to představuje jinak a když se z toho udělá film, je to na piču! ;o)Ciarin: ;o) To je asi podobné, jako já… ne? ;o)Elisabeth: Dan Brown?? To myslím, že jsem od něj něco četla, ale možná kecám ;o)Pliwatko: Ty jo! Vy jste na hlavu ;o)Hnátka: Není vůbec zač. Filmy na knížkách strašně nemám ráda, jak jsem tu už asi 30x psala.. ;o)

  To se mi líbí

 16. Možná to taky bude tím, že čas od času vypneš při čtení, ne?:-) Jinak u mě také závisí na knížce, buď je to popsané skvěle a já to vnímám jako třetí (nebo druhá nebo bůh-ví-kolikátá) osoba, anebo to jde trošku hůř a musím se snažit, abych si to představila. Občas se mi i stane, že tam hodím nějaké to známé prostředí a prostě na to kašlu.:-)

  To se mi líbí

 17. To je zajímavý! Když jsem tenhle článek četla, taky jsem to viděla na věžícím pásu…viděla jsem, jak to vidíš všechno ¨rozmazaně. 😀 Je to zajímavý. Říkala jsem si že to vidím stejně jako MArkéta, ale potom jsem došla k tomu, že jak si řikala, že to vidíš třeba jako nějakou postavu z fotky. Potom mi to došlo. Když jsi mi pujčila tu poslední knížku, uvědomila jsem si, že hlavní postava mi připomíná prince krasoně ze Shreka. Nevím jestli to taj¨k je v každé knížce, ale u téhle jo. Potom jak jsme obě četly tu knížku čas ani myš nezastaví, to jsem taky viděla jako na běžícím páse, ale zase ty postavy nemám jakože z fotek. Naprosto netuším čím to je. A jestli to někdo ví, ať mi dá prosím vědět. 🙂

  To se mi líbí

 18. to že si už něco představuješ je fantazie, když si při čtení představuješ děj. Já si teda vždycky vytvořím představu podle knížky, když se řekne že Arien je čenovlasý čaroděj s bílou plětí tak mě do konce příběhu doprovází čaroděj s bílou myslí. A když ta slešna má blond vlasy a krásný obličej, tak jí prostě v představách vidím a nepřijde mi to jako knížka, ale jako film..je to krásný:)jinak kájo! budeš se divit jak to dopadne!:D

  To se mi líbí

 19. + – OMG je nějáký/á trapný/á ubožák (ubožačka):D ani nenapíše svoje jméno, popř. odkaz, je to srab a když se jí/mu to nelíbí tak ať to nečte:D může tě pokárat-no tenhle článek nebyl moc dobrý, ale napsat tphle je ubohost-trochu intelektu sem vznesla verunka:D;) kecám ktraviny čááu:)

  To se mi líbí

 20. Ivusha: TO jo, samozřejmě, že vypínám, ale to jsem nemyslela. Prostěsi to jen nemůžu představit, ikdyž se snažím..Kiki: Taky jsem tam měla Krasoně ;oDDVerča: No ty se máš! To bych taky chtěla. Nevadí ;o)

  To se mi líbí

 21. Ona ta fantazie taky není nejlepší. Já jako majitelka jedné bujné fantazie to myslím vážně. Nemám strach při čtení hororů, ale když i knížku zaklapnu, pořád všude vidím chapadla/zombie/vrahy/trifidy/mimozemšťany a vraždící zeleninu. 🙂

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.