Chtěl bych být navždy šťastný

Před chvílí jsem tu měla článek o jednom přání. Jistě ho máte všichni v živé paměti, ale jestli ne, nevadí. Ve zkratce; Psala jsem tam o tom, jaké by bylo jakékoli přání, kdybych měla jen jedno. Nejlepší mi přišlo, aby všichni byli navždy šťastní. Však po delší rozumové úvaze jsem zjistila, že by to bylo děsný.
V pohádkách vše vždy končí „.. a žili šťastně až do smrti“. Znamenalo to však, že se nikdy nehádali? Že jim vždycky všechno vyšlo? Děti nikdy nezlobili a vždycky byli šťastní a neexistovala ani attosekunda, kdy by šťastní nebyli?
Všichni si přejí, aby byli šťastní. Říkají si „Až udělám např. maturitu, budu šťastný“, jenže po ní bude další cíl, kdy si zase budu říkat až… až…. Nejde to, abychom byli navždy šťastní, a kdybychom si to přáli v tom mém jednom přání, nemyslíte si, že by byl pak život strašná nuda? A vlastně by se nic neměnilo. Vše by zůstalo tak jak je, protože jsem přeci šťastná a to znamená, že mi nic můj klid nenarušuje, a že se mi všechno líbí, a tudíž nechci nic změnit.
Teď jistě namítáte, že štěstí není jen o tom, že všechno mám, ale co tedy znamená ten pojem štěstí? Je to pojem říkající, že nic nepotřebuji nebo je to jen chvilkové pomatení smyslů, kdy se jen negativní věci zametou pod koberec? V tom druhém případě by ale v mé teorii všichni byli jen blázni, kteří nevidí to špatné, což by jistě neprospělo Zemi a za pár let bychom vymřeli na nedostatky jídla (proč opravovat stroje, když jsou závady pod kobercem?), autonehody, různé další menší i větší nehody (třeba výbuch elektráren) či přírodní katastrofy, jelikož jsme si nepřipouštěli, že by se mohlo stát něco špatného a tak na co preventivní opatření?
Štěstí je velmi široký pojem, který má jistě nějakou definici, ale každý ho vidí jinak, a každý ho chce úplně dosáhnout, i když to není možné.

14 komentářů: „Chtěl bych být navždy šťastný

 1. Mě stačí ke štěstí drobná štěstíčka – říkejme jim potěšení. Mé jedno přání by nebylo, aby byli všichni šťastní. Možná na tohle téma taky někdy napíšu článek. Moje přání by bylo podrobnější 🙂

  To se mi líbí

 2. Taky můžou být různé druhy štěstí! Štěstí v lásce, ve škole,…na zpívání 😀 na kroužku a tak! Z btebe nebude spisovatelka…z tebe bude nějaká dáma co vynalezne úplně všechno a ještě k tomu spisovatelka!!! To si si tady teď psala je úvaha jako prase!! Nad tim se člo věk můsí zamyslet aby to fakt pochopil! Já třeba z nějakýho důvodu nechápu tu tvojí druhou teorii s tim vymřením na hlad!! To jsem v tom článku prostě nepochopila!!! Ale neboj…to příjde,,mně to trvá asi fakt dýl!! 😀 Jinak…článek..hukot…krása!! Všechny články super…chválím!! :DVerunka:Smazala si tě  Z oblíbených stránek?? Proč to řešíš?? Mě tam neměla nikdy a taky si z toho nic nedělám! V oblíbených stránkách nejde o oblíbené lidi, ale o blogyy..na které se hodně píše a tak. Tim v žádným případě nějak nechci urazit ten tvůj, ale je myslím hloupost aby sis z toho něco dělala!

  To se mi líbí

 3. štěstí je chvilková radost duše- někdy delší někdy kratší (dle následujících situacích) člověk je šťastný když dokáže něco co chtěl a pocit štěstí ho nějákou dobu hřeje v srdci i když přijde nějáký problém

  To se mi líbí

 4. Já si vždycky myslela, že štěstí ani neexistuje, že je to něco, co jsme si vymysleli, aby nás to hnalo kupředu, že je to bonbon, co dostáváme za to, když se naučíme panáčkovat…Někdy prostě to co nejvíc hledáme, máme přímo před nosem a nemuseli bychom pro to hnout prstem.Myslím, že kdyby lidi byli pořád jen šťastní, třeba by si to ani neuvědomovali stejně jako si to neuvědomují teď…

  To se mi líbí

 5. Mona: To chápu, myšlení mi taky někdy dělá problémy….Ciarin: No tak to se na ten tvůj článek těším!Kiki: No to ani nevíš, jak se červenám!!!!! Nech už toho!! ;oD A to s umíráním hladem. No, lidi přestanou pracovat, protože se jim porouchají stroje a tak přestanou i ti, co vyrábějí jídlo a my se chvíli budeme živit kořínkama a pak…A moc děkuju, že to s těma blogama chápeš! Mám tě ráda a děkuju!

  To se mi líbí

 6. Clars: A to je to krásné! Když je něco, o čem se dá uvažovat…. za chvilku přijdu s vesmírem! ;o)Eyota: Jo, všechno, co je pořád jednou zevšední…. Jenže…Verča: Nechtěla bys v budoucnu psát definice??? ;D

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.