Lepší než posilovna

Než vyjdu čtvrťák, bude ze mě kulturistka. Každý den totiž moje svaly zažívají něco hrozného!
Chudáci, ty se ale nadřou! Jestli chcete nabrat svaly a zhubnout pár kil, čtěte dál a učte se! Stačí jen chodit do školy a ze školy.
Začne to ráno, kdy mým rychlým dlouhým krokem jdu s těžkou taškou zrmzlá na metro. Někdy se i proběhnu k autobusu. Moje svaly na nohou se při chození pořádně natáhnou a po delší chvíli bolej a bolej, ale já nezpomalím a nezpomalím, protože PROČ!!

Tak tedy zajdu do metra do tepla. Přijede a já buď najdu volnou tyč, nebo držím balanc a modlím se, ať rychle nezabrzdí. Metro většinou celkem ujde a tak na Vysočanské vystoupím, vyběhnu eskalátory po dvou – doba, kdy nepopadám dech a necítím nohy už je v půlce schodiště. Pak, po vystoupení z eskalátorového sektoru jdu rychlým dlouhým krokem, a snažím se nefunět, ke druhým eskalátorům, vedle kterých jsou normální schody, které taky vyběhnu, ale to už jsem úplně mrtvá. Pak vyjdu nahoru a přeju si, aby tam už nečekal autobus, abych ho nemusela dobíhat. Když mé přání není vyslyšeno, tak pak běžím – už úplně mrtvá, nebo se spíš dobelhám k busu, nastoupím a kromě funění, které se snažím, co nejvíce zmírnit, na sobě absolutní vyčerpání nedávám znát. Tím ale moje posilování nekončí.
Jsem v autobusu, který sebou strašně hází. V přeplněném busu, který sebou hází. V nejlepším mám nějaké normální místo u tyče a nikdo do mě moc nestrká, ale v horším jsem na blbém místě, kde musím mít úplně vykloubenou ruku, abych se držela. V obojích případech mám ale pořád neutrální obličej a to za jakýchkoli okolností. Nejvíc, co mimicky dělám je tak skousnutí zubů.
Držím se a bus sebou hodí. Abych nebyla trapná, udělám nejnenápadnější pohyb a když to nestihnu a hození se leknu, trhnu sebou, což vypadá komicky. Když je něco delšího a stojím špatně, pomaličku a nenápadně vyměřím prostor, jak bych se mohla postavit líp pro lepší stabilitu a pomalu a nenápadně přesunu nohy. Když je delší trh a třeba mám i nemám nohy ve správné poloze, křečovitě se držím a zapojuju všechny svaly na těle, abych se udržela. Nesnáším, když na sobě dám znát, že na mě působí fyzikální síly! Držím a už cítím, jak nohy začínám necítit, a už se mi do nich zabodávají malé jehličky a vzniká tak krátká bodavá bolest vystřelující do lýtek natažených jako na skřipci. K tomu, jak se držím i rukou, tak, když už je to opravdu dlouhé, jak je třeba dlouhá jedna zatáčka, tak někdy i zavřu oči tím, jak mi upadává, ale jinak na sobě opět nedám nic znát!
Zatáčka ustane, svaly si oddechnou spolu se mnou a já vyměním držící se ruku a odpočívám do dalšího trhu.
Slyším Sídliště Prosek, vystoupím a již polomrtvá jdu dlouhým rychlým krokem ke škole, předběhnu většinu, co jdou stejným směrem a zpomalit mě donutí jen zaslechnutí zajímavého rozhovoru, který bych chtěla slyšet až do konce, kamarád, zabrání celého chodníčku,a nebo školní budova.
A takhle +- to jde i cestou ze školy. Kdysy jsem se divila, proč jsem tak silná. Teď už to chápu…. Já jsem prostě magor!

17 komentářů: „Lepší než posilovna

 1. "Nesnáším, když na sobě dám znát, že na mě působí fyzikální síly!"  Neuvěřitelný výrok, u kterého jsem se musela nahlas uchechnout a vracela se k němu po dobu celého článku! 🙂 a říkala si – proboha, co to je!?!?!?  ještě že takovou fóbii nemám :)))))

  To se mi líbí

 2. No, já už jsem si na šílený dobíhání autobusů zvykla. Kupříkladu zdomů na zastávku trvá cesta 7 minut rychlejším tempem, já už to zvládám za 3 minuty.A jinak je ten článek těžce dokonalej 🙂

  To se mi líbí

 3. Ale klid, žádný z nás není superman, to klopýtnutí v buse si můžeš dovolit:DJinak krásné – kulturiska sice nebudeš, ale svaly a kondičku časem vypiluješ:-)Prosek? sister bydlí na Ládví:p

  To se mi líbí

 4. Bittersweet: To jsem moc rádaDudu: Dobře provětranej kulturista!Žabakuk: Proč? Nechodíš do školy?Šárka: Tak o tom taky někdy napíšu! Těš se! ;o)Hildegarda: No teda! Tak to seš asi lepší než já! To už se musíš maličko podobat slečnám nahoře v obrázku… ;oDIvusha: Jenže mě to strašně štve. Opravdu nesnáším, když nejsem pánem situace a je vidět, že hází se mnou fyzika!!!!!!

  To se mi líbí

 5. Aha!!! Ty moje kulturistko!! 😀 Chlámala jsem se po celou dobu čtení toho článku!!! Můj výtlem zkončily první dva komentáře a potom sem se zase začala lámat když jsem četla aby si pejska strčila do prdele zubama napřed!! 😀 to jsem do toho zase spadla!! Jinak…jo to znám taky se tvářím že mě nebolí nohy když spěchám, že se křečovitě držím tý tyče!! Potom si sednu na nějakou lavičku a funím jak to jde…to byste mě fakt měli viedět!! 😀

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.