Mikuláš v patnácti

V polovině polehávání u televize s domácím perníkem a čajem mi zavolala máma. Nejen, že se nezajímá o mé nemoci ani o mě, nechce si povídat, nechce pomáhat a mlátí mě, ona ze mě dělá otroka. Chtěla, abych jí šla pomoct s nákupem.
Vzala jsem od matky igelitku, která na mě zbyla a táhla se s ní do výtahu (my máme totiž v naší králíkárně výtah!). Když jsem hodila tašku na zem, zahlédla jsem čokoládové figurky Mikuláše, ale abych nic nezkazila, nezmínila jsem se o tom.
Po vyjetí do sedmého patra jsme hodily tašky do předsíně a šly jsme každá do svého pokojíčku. Ani jsem nepostřehla, že se někam ztratila ta moje taška. Šla jsem vyndavat nákup, a když jsem vyndala první igelitku, slyšela jsem, jak na mě máma křičí „Mohla bys …… … …..?“. Rozuměla jsem jí asi stejně, jako jí rozumíte teď vy, a proto jsem za ní šla do ložnice. To jsem však neměla dělat, protože měla na posteli ty postavičky. Rychle jsem zdrhla a ona za mnou řvala, že všechno zkazím a že na mě křičela, že mám vybalit tu druhou inteligetku, aby mě zabavila.
Pak za mnou přišla k vybalování. Dala jsem banány do lednice a ptám se, jestli tam mám dát i kiwi a pomeranče. Ona udělala obličej, jako při přepadnutí v e svém pokojíčku, vzala kiwi s pomeračema a šla zase do ložnice. Aha, ovoce na Mikuláše. Tak jsem jí potom dala i ty banány. „To je hrozný! Ani to překvapení…“ říkala.
Není to hezký? Špatně jsem to napsala i vysvětlila, takže pro vás to tak milé nebude, ale mně je 15, sestře 19 a maminka schovává nadílku, abychom o ní nevěděly a měly nějaké překvapení, aby jsme o to nebyly ochuzeny.

11 komentářů: „Mikuláš v patnácti

 1. Kudy k vám vlastně chodí Mikuláš, dámy? Oknem, přičemž zanechává své dary na římse, nebo panelovým komínem a věší pak voňavou ponožku na váš panelový krb? Nebo to hodí před dveře, zazvoní a tryskem prchá zpět do výtahu? Či snad plní přímo vaše školní mošničky, když se nikdo nedívá? Juchuuuu, už zítra! Tak tedy: "Hou, hou!":-D

  To se mi líbí

 2. 😀 jo to je děsně blbý když člověk nechtěně zkazí takový hezký překvaoení…ale co se dá dělat 😦 … mimochodem co s timhle článkem má společnýho tahle fotka? sice je to mikuláš ale.. ;-D

  To se mi líbí

 3. oOoOoOo_____Teď sem si vzpomnělá___Jak ste minuley rok na Mikuláše přišli 9.C k nám___Do tříÍdyy___________________________A vytáhli ste VěruU k tabuli____________A ona musela zpívat______________:P:P:P:D:D:D_________________Už sice nwm coO____________To býlooOO____________:P:D_____________

  To se mi líbí

 4. :D:D:D:Djasněěě_____________________________NpO sry,ae já si na to ňák zvykla yak to teď furt píšu někde…..:D:D….Náhoda jo?NO to néwm….:D

  To se mi líbí

 5. Ehm, zrovna dneska jsem měla menší depresi, když k nám přišel Mikuláš za neteří.:-)Ten dědeček s bílým vousem byl totiž mladší než já;-))Ale stejně jsem měla chuť říct mu básničku… taky mě trošku mrzelo, že jsem nic nedostala, fňuk:-)) A ponaučení? Buď ráda, že to mamka před tebou schovává, vždyť je to krásný zvyk, ne?;-)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.