Jak se cítit doma aneb domácí obleček

Kdy se cítím v bezpečí domova? Kdy se můžu rozvalit na posteli a přemýšlet? Číst si, koukat se na televizi, žrát kraviny a pořádně se vyválet? Kdy jsem doma? Ne, nejde o to kdy, ani proč nebo jak, jde o to v čem!
V našem bytečku se mi moc líbí a tak mě nestresuje nepořádek, fleky na koberci nebo čouhající dráty. Mohu se tedy zaměřit na to, abych se opravdu cítila dobře a dobře doma.
Dnes po příchodu domů jsem si lehla na postel a začala si psát do deníčku (obhajobu čekejte v některém dalším článku). Nebylo to ale ono. Ležela jsem na čistém povlaku, vedle fajnová lampička, ale ne. Nešlo to!
Musela jsem vyskočit z postele zamířit ke krok vzdálenému němému sluhovi na druhém konci místnosti (hihi) a převléct se do domácího oblečku. Domácí obleček znamená v přesném překladu „to nejhnusnější, nejstarší, nejšpinavější, nejsmradlavější, nejroztrhanější, nejvybledlejší a nejodpornější, co doma najdu a nosím to v kuse tak dlouho, než mi nezplesniví nohy“. Bohužel je to definice dlouhá, ale přesná a světem uznávaná. Domácí obleček je ale domácí obleček. Pohodlný a dává mi najevo, že jsem doma a že se nějakou dobu nemusím nikam vypravovat a že mi hrozí nebezpečí jen to, že na mě skočí sestra, Mikeš nebo oba a kousnou mě do nohy.

13 komentářů: „Jak se cítit doma aneb domácí obleček

 1. na tebe evidentně nepůsobí rady všech možných modních časopisů – "choďte doma tak, abyste se nestyděli otevřít dveře, i kdyby tam byl ten krásný soused" 🙂

  To se mi líbí

 2. Ta nepřímá úměra – čím hnusnější, starší a vybledlejší, tím příjemnější – je pozoruhodná, nicméně skutečná. Naštěstí jen u oblečení:-D

  To se mi líbí

 3. Hehehhehe,o) Pravý opak mě, protože já se řídím radami SakraŠárky. Nicméně jsem se pobavila a příště to třeba taky zkusím (kromě těch plesnivých nohou)

  To se mi líbí

 4. No já se nejdřív osprchuju a pak se převílknu do toho roztrhanýho trička s teplákama. Mně prostě vadí přijít domů a rovnou se převlíct…já nevim, mně to prostě vadí. A nebo přijdu, jdu se rovnou učit a pak jdu spát no…

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.