Jak vypadá stres po stresu

Před chvílí jste byli ve strašném stresu, teď už sedíte v metru obklopeni hromadou. Vypadá to, že nestíháte a do divadla přijedete pozdě.
Přestupujete na metro A a už je to dobré. Zjistili jste, že stíháte a všecko bude v pořádku.
Sedíte opřeni na sedadle. Poloplné metro se vyprazdňuje. Okolo vás jen pár lidí. Koukáte po nich. Zhodnotíte oblečení, postoj, odhadujete, kam a proč jedou a koukáte, co mají za zábavu, čímž myslím čtení knížky, dělaní všelijakých věcí na mobilu, žmoulání bundy nebo koukání do blba.
Už jste v pohodě a máte ze dne dobrý pocit.
V tom vám padne do oka mladý muž. Podle oblečení to vypadá na nějakého takového „přírodní typ“. Na každé zastávce je u dveří a kouká nervózně ven. Přitom si celou dobu pro sebe něco mumlá. Pořád k tomu chodí sem a tam po poloprázdném vagónu a žmoulá si prsty. Opřete se a s pozvednutým obočím, upřeným a mírným úsměvem koukáte, co bude dál.
Muž si sedne. Opře se, kouká nahoru, kouká kolem sebe, střežíte, aby nepřišel na to, že na něj koukáte. Natáhne nohy, dá je zase zpátky a bubnuje na nich prsty. Víc rozkročí nohy a opře se o ně lokty. Rukama o sebe tleská, různě si je ochmatává. Nakonec si je dá k ústům sepjaty jako by se modlil a bubnuje o sebe prsty. V této pozici také dlouho nevydrží. Tak dělá to samé úplně ohnutý koukající na podlahu s rukama pořád opírajícíma se o nohy lokty, ale však teď spuštěnými dolů. V této poloze setrvá dvě zastávky. Z mumlání se mezi tím stane písnička a je vidět, že ho trošku zklidňuje.
Vy jste opřeni o sedadlo a pořád na tu hromádku nervozity či neštěstí koukáte tím pohledem a říkáte si bez špetky soucitu „To je ale strašnej stres… Tak to ti nezávidím.“ a v duchu se mu odporně škodolibě smějete.

21 komentářů: „Jak vypadá stres po stresu

 1. 😀 třeba někdo, kdo je v Praze poprvé. Musím říct, že odtamtud  taky vždycky hledím co nejrychleji vypadnout. Není nad náš podhorský klídek bez stresu a metra

  To se mi líbí

 2. No hele__docela jsem se smála u těch všech komentářů!! JAblko??__No strašný!! 😀 Ne..je krásný! Kájo?? Taky sem si s nim vyfotila ruku když jsem byla u vás..:)

  To se mi líbí

 3. třeba to byl jen takový ten "týpek z MHD", co se najde snad v každé tramvaji či metru a ani nevěděl, že vypadá jako ve stresu. Ale výborný popis -úplně jsem jeho pohyby viděla před sebou 🙂

  To se mi líbí

 4. Ahojky!Mas moc hezekej blogis:)Moc sem si ho ete neprohlidla ale i tak se mi libi :Djianak hezu clanecek a mas teda fakt peknej nazev blogu ten by se hodil spis ke mne akorat s tim rozdilem ze misto tulene bych tam dala debila xD

  To se mi líbí

 5. Šárka: Já něco takového viděla poprvé ;oDstarinka: Jistě, mám moc hezekej blogís a pochybuju, že se ho někdy prohlídneš víc než jen design a název blogu. Dobré ráno!Kikinka: To sjem ráda, že je to vidět, hrozně jsem se s tím srala ;oD

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.