Prej že nemá čas…

To, že nemá čas je u každého jiné a je to založené vlastně jen na prioritách. Proč někdo nemá čas? Písemky, kamarádi, sbor, atletika, knihovna, doučování, práce… Je toho mnoho, ale výmluva „nemám čas“ je jen otázkou priorit. Někdo dá přednost učení před kamarády, někdo se nenaučí, ale zase bude s kamarády.
Každý člověk to má jinak a neměli bychom je za to trestat či odsuzovat, jak to snad už někdy udělal každý, i já hodně krát. Pořád neberu výmluvu „nemám čas“ za úplně nejlepší, ale už chápu, že si hned nemám myslet, že mě ta či ona osoba nemá ráda, nebo že na něco sere. Asi za to může výchova a prostředí, ve kterém žijeme. Nebo je to možná v nás, ale musíme se naučit chápat, že každý nechce trávit doma, se mnou, u počítače nebo venku tolik času jako já a u omluvy „nemám čas“ nesmíme pohrdavě dávat oči v sloup.
Já ji asi používám hodně. Nejsem totiž typ, který má den nabytý k prasknutí. Mám ráda klid bez stresu. Když se chci něco učit, nechám si na to celý den, abych se nestresovala, že se to naučit nestihnu, a když máme během týdne psát víc než 4 písemky, rovnou všem ohlašuju, že nemám čas, že nemůžu. Pak jsem ale nařčena z toho, že lžu a že nikoho nemám ráda, protože na blog píšu pořád a to, když čas mám, i když nemám. Když se však doučím a okolo půl sedmé večer zahodím sešit, co mám asi do doby, než jdu spát, dělat? Tak si napíšu článek a v klidu koukám na televizi.
Taky jsem nařčená z toho, jaktože, když nic nedělám (sport či jinou aktivitu), nemám čas? Chci být doma a učit se (tedy teď, kdy něco píšeme furt). Nebo když se každý den učím, chci mít jeden den v týdnu, kdy se pořád jen válím a odpočívám. Někdo to má v hlavě uspořádaný tak, že radši odpočívá aktivně s přáteli a někdo má zase rád klid. Někdo bude radši venku, někdo radši ve vnitř. Tak mě nechte, ne? ;o/
PS: Havlovi držím palce… ;´o/

19 komentářů: „Prej že nemá čas…

 1. to bylo takový odborný ale máš pravdu… ale s tim učením to mám trochu jiný(kde mě jen trochu zná ví, že si nechávám vše na poslední chvíli takže nic nestíhám) proto se učím hlavně v noci takže přes den čas mám vpodstatě pořád… 😀 nikdo ale nechce chodit se mnou ven 😦

  To se mi líbí

 2. Eliška: Já se párvě večer učit nemůžu ani trochu. Nic si nepamatuju, jsem unavená a nasraná… ;o/Maartin: No že jo!Verunenenenenka: Jojo. ty taky. Ale ja za to prostě nemůžu! ;o(Nemám ráda němčinu: Co je s Kaplickým? To ani nevím!

  To se mi líbí

 3. dohnáno, načteny všechny články, které mi unikly. Myslela jsem, že je všechny okomentuji najednou, ale nějak se mi vykouřilo z hlavy co jsem k nim chtěla. Až budu mít zase chvilku, tak si k nim sednu a dopíšu komentáře ke každému zvlášť..=O)

  To se mi líbí

 4. Ňuf! já taky nemám čas! když si uvedla sbor_zamyslela jsem se nad tím, kolik bych asi měla času kdybych z něj odešla! Aneta odešla a má víc času na kámoše i na učení! Já si to ale bez zpívání neumím představit! Je to můj život_i když nemám čas!

  To se mi líbí

 5. Clars: To je jedno, komentuj jak chceš ;o) Hlavně, ať to není nic z donucení ;o)Kiki: To Chůli má atletiku a taky by ji za nic nevyměnila. A je to dobře. Každý by měl mít něco. Píšou to i v mojí psychologii!! ;oD

  To se mi líbí

 6. To se ti nedivím, že tě tenhle přístup štve. Já aktivní odpočívání mezi kamarády taky nevedu – někdy prostě dojdu domů a dva dny jsem ráda, že žiju, anebo mám prostě věci, které musím neodkladně zařídit (studium, úklid apod.). Kamarády, kteří to nedokážou pochopit, prozměnu nechápu já – neumím si představit, že bych donutila někoho, aby zahodil, co má právě rozděláno, a věnoval se jenom MNĚ , to by bylo asi lehce sobecké…Psát na blog se dá kdykoli, já píšu třeba hned po večeři, nebo když si dám drobnou pauzičku – bezprostředně před nebo po jídle se třeba učit nebo nic zařizovat nehodlám. Tak nevím, co ti mají co kecat do toho, že si večer nebo kdykoli jindy sedneš k blogu…A že člověk nemá zájmové kroužky, neznamená, že není časově vytížený – zkrátka přesně, jak říkáš, je to o prioritách. U mě jsou třeba taky přední povinnosti a až potom nějaká ta sranda…

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.