Čtení po večerech Orwela v originále

Jsem si jista, že jistě víte, že já i moje rodina jsme velice kulturně založení. Sestra hodně vrství a někdy se tváří chytře, matka studuje vysokou školu pro myče zadků a já nosím šálu, byla jsem na koncertě a četla kus Kundery a celého Cama. Někdy vedeme chytré debaty a koukáme na „Sladíme Evropu“.
Jednou jsem si tak řekla, že si uklidím – nevím, co mě to popadlo-, sednu ke knížce, zapnu nové rádio a udělám si hezký večer. Sesbírala jsem tedy oblečení z němého sluhy, z pod němého sluhy, vedle němého sluhy, ze stolu, z postele, z knihovny, poklidila si na stole a chystala se povléct peřiny. To vše v dobré náladě způsobenou rádiem s pořád stejnými reklamami a písničkami.
V tom přiběhne sestra, rozrazí dveře, bouchne mě rukou do nosu a svalí na postel. Tam mě obrátí na záda a lehne si na mě (vy jste prasata! Na co nemyslíte!) a chytne mi ruce tak, abych s nimi nemohla nic dělat. Zatímco já jsem zavalená jejím tělem a mám problémy s dýcháním, ona se na mě rozvaluje, mlátí mě a lochtá. Po chvíli ležím v mokrém. Ne proto, že bych se počůrala ani proto, že by se počůrala sestra a ani kocouří moč v tom nefiguruje. Když máte totiž hlavu zaraženou v polštářích, musíte mít sakra otevřenou pusu, abyste se neudusili, a když k tomu ještě pravidelné řvete na to o 60kg těžší (hehe) sestru, protože vás všechno bolí a naivně si myslíte, že řvaním „Nmb bmvd hmbs!!!“ docílíte toho, aby z vás pomalu a kultivovaně slezla a odešla si hrát do svého pokoje, musíte produkovat tolik slin, že vaše smrt neskončí udušením, ale utopením. (Jsem si jista, že se větu musíte přečíst tak 5x a zapojit všechny mozkové buňky, abyste ji pochopili, ale pro ty líné: Prostě jsem slintala.)
Nehýbu se. To je moje taktika. Myslím si, že když budu dělat jen pohyby, které mě uchrání od krve a větších ran, přestane to tyranskou sestru bavit a skončí.
Sestra se ale spokojí s tím, když mě hází do jiných poloh, kdy je ale vždycky výše než a mlátí mě. Já mezi chráněním obličeje a ostatního těla ještě chráním různé předměty od poškození a pstyčím na sestru, když ji bouchnu do jůlinky a ona strašlivě řve, aby se máma nenaštvala a nebyla naštvaná.
Když mám jednu nohy přes její dvě nohy, ruce někde pod ní a hlavu nahoře, lochtá mě na té noze. Noha se instinktivně brání kopáním a třepáním. Bohužel třepá moc a asi čtyři krát se strašlivě kopne do zdi, což bolí z celého wrestlingu nejvíce.
To už mi ale říká, že moje taktika není tak dobrá, jak si vždycky myslím. Zaútočím také.
Asi po čtvrt hodině boj končí a to jen proto, že máma nekompromisně volá k večeři. Jdeme tam udýchané, zpocené a s vlasy podobnými dikobrazovi.
Aneta je studentka čtvrtého ročníku gymnázia Štěpánká, chystá se maturovat a na vysokou školu. Učí francouzštinu a bude jí dvacet let. Mně je patnáct let a jsem na gymnáziu prvním rokem. Prý se tvářím chytře a po mé sestře uklízím. Kocourovi je patrně něco kolem deseti a vozí kočárek. „Dvě dospělé dcery a…“ začala matka, „…a zabavují se čtením Orwela v originále!“, dokončily jsme my.

21 komentářů: „Čtení po večerech Orwela v originále

 1. Ať se paní máma koukne na Klub rváčů, případně Muže na Měsíci a bude jí rázem vše jasné. A rada pro všechny: stačí se dostatečně ovínit a dešifrujete ono krajně záludné souvětí na první pokus. Tedy pokud jste též rekordmany v Ravenově testu:-D

  To se mi líbí

 2. Po prvním přečtení jsem nevěděl, proč setra přiběhne, praští tě do nosu a ještě říká, že ste prasata 😀 až po přečtení mě to došlo 😀 ne, mě tohle vážně nenapadlo 😀

  To se mi líbí

 3. Kuba čebišů: Vím, že mi gympl ubral pár bodů z IQ, ale nechápu jaká paní?! Maartin: Aha, no já jak jsem to psala, tak jsem si připadala jako z pornografické literatury… ;oD nenapadlo mě, že to někoho nenapadne. Hold musím si zvyknout, že všichni nejsou takoví prasata jako já… ;o)Kiki + Klári: Tak to mě až děsivé těší!!Kája: To si piš! A to jsem tam ještě nepsala ty nejzajímavější kousky!

  To se mi líbí

 4. Velectěná autorko, neb mám ještě o 3 školy víc, zbyly z mého původně honosného IQ pouhé rozvaliny, pročež nejsem absolutně s to pochopit tvůj dotaz, natož na něj kvalifikovaně reagovat. Jakožto projev nejhlubší omluvy na tebe budu pamatovat ve své závěti

  To se mi líbí

 5. Jak jsem řekl u sebe. Potřebuju dívky do portfolia. Ikdyž, pokud si dobře pamatuju, je to legální až od osmnácti. Ale co, ale kdo se na to bude pátá. Mimochodem, to lístí mám na balkóně už asi půl roku.Dále, o SONPrdel skutečně uvažujeme, ale ještě to nemáme ta úplně promyšlený, takže kdybys měla nějakej konstruktivní návrh, jak by to mohlo probíhat, tak řekni.

  To se mi líbí

 6. a já čekala nějaký poučný článek o Orwellovi, na začátku článku jsem tomu i věřila, v průběhu jsem chvíli váhala a na konci už nevěřila :)) každopádně trávíte svůj volný čas velmi zajímavě 🙂

  To se mi líbí

 7. Nudíš se na internetu?? Co takhle zkusit super taneční rádio SANTAMUSIC. Nejvíc taneční muziky na internetu. Každý den live moderátoři, live sety, Fotogalerie, novinky ze světa hudby Dance, Trance, House, Rnb, Pop — > to vše zdarma jedině na http://www.santamusic.cz – Nejlepší moderátoři, soutěže, Fotogalerie, download mp3 sety, od předních světových DJs. Více na santamusic.cz – Spolupráce s rádiem pro váš web je možná!! Přidejte si náš přehrávač na vaše stránky – oživíte svůj web!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.