Tmavá moč a světlá stolice, zažloutlá bělma a kůže, celková únava a další

Ano. To patrně provází už více než dva dny studentku mého gymnázia Litoměřická ze třetího ročníku. Prosím, abyste hned nesoudili tu mou nebohou krychlovitou školu. Patrně to není nejlepší reklama, ale vždyť žloutenka – stejně jako vši – není o škole, ne? Může být sebelepší škola a nemoc špinavých rukou tam prostě propukne. Tedy propukne… je tam.
Je to ironie, že se v mé blízkosti a v podvědomí žáků, učitelů a pracovníků gymnázia objevila teď, kdy už je hepatitida vlastně na odchodu. Kdy jste o ní naposledy slyšeli ve zprávách?
Myslím, že si každý žák pamatuje na zdlouhavé a, v kroužku kamarádů, humorné vyprávění na začátku školního roku o tom, že musíme být opatrní, mít si ruce a nepít od sebe. První den jsme na to kadili, druhý jsme byli zaskočení a myli jsme si ruce a neujídali tolik kamarádům, třetí den už to bylo uvolněnější a za týden, už jsme se žloutence zase smáli. Smáli jsme se dlouho až…

…ve středu o matematice najednou přijde ředitel za naší profesorkou, která je i hlavní zástupkyní, a s tragickým výrazem si ji zavolá. Dovysvětlila nám látku a šla za ředitelem. Za chvíli se vrátila a se stejným tragickým výrazem jako pan ředitel nám zadala práci, omluvila se kvůli radě a odešla.
Nám to bylo jedno, byli jsme rádi, že se nemusíme učit. Za chvíli hlášení rozhlasem. Musím uznat, že sice mají starší počítače a míň hyperaktivních tabulí než na Lupáčovce, ale rozhlas mají lepší! Ředitelův unavený a zároveň vždy energetický hlas byl slyšet celou třídou. Nejdřív klasicky omluva za narušení výuky a pak zpráva, která snad všude vyvolala veliký rozruch. Dozvěděli jsme se tedy tu hlavní zprávu, že osoba z naší školy má žloutenku, pak na jaké záchody můžeme a nemůžeme, do které třídy smíme a nesmíme, ke kterému stolu nesmíme, co máme dělat na záchodě, že si máme pořád mít ruce, jak se choroba projevuje a hromadu dalších důležitých informací.
A víte co? Bohužel nesmíme na záchody ve druhém patře, které byly nejvtipnější, protože na prvním záchodě se vždycky všichni zavřeli a pak se museli dlouhou dobu dostávat ven. Někdy to u někoho došlo i tak daleko, že musel kabinku přelézt. Tak tahle zábava už bohužel nebude, ale jinak zlepšení o 100%! Ještě ten den za dvě hodiny od té zprávy jsem byla na záchodech v prvním patře (nevím, co mě to popadlo) a normálně tam byl toaletní papír i papírové ubrousky! A dokonce to tam i míň smrdělo! Většina záchodů tedy pořád nejde zavřít, ale čisťoučko a skoro i voňavoučko! Zlatá žloutenka.
V každém případě ta svině způsobila, že jsem dneska musela vyhodit kousek bagety, která mi spadla do rukou místo svého – asi – čistého pytlíčku… A to jí nikdy nezapomenu.
nu.

32 komentářů: „Tmavá moč a světlá stolice, zažloutlá bělma a kůže, celková únava a další

 1. Jej_:( To je blbý! Nechtěla bych! Já jsem na žýloutenku vždycky kašlala!! Jsem se vždycky vrátila domů, vyndala párky z ledničky…slíkla je kousla do nic…vyflusla ten kousanec protože jsem si vzpomněla na žloutenku.. Umyla jsem si ruce, umyla párky a vařila. A takhle to bylo vždykcy

  To se mi líbí

 2. tak to máte super zařízeno. V době, kdy jsem chodila na základku,tak tam taky jedna třída měla někoho se žloutenkou. Projevovalo se to tak, že seděli u jiného stolu v jídelně. Jiné opatření si nepamatuji, ani upozornění, jak se to projevuje. Ale já chodila na základku v jiné době, holt vývoj je vývoj :)tak přeji, ať zase brzo zažíváte ono dobrodružství na prvním záchodě druhého patra 🙂

  To se mi líbí

 3. ředitelův vždy energetický hlas…docela jsem se pobavila :DDten odstavec o záchodech je naprosto dokonalej :Dcelej ten článek mi přijde naproto dokonalej ! :Dó žloutenka, s tou je sranda :DD

  To se mi líbí

 4. Taky náš ústav nás strašil žloutenkou, leč u nikoho, bohudík, nepropukla. A první den po ohlášení se kdosi umělecky vyjadřoval na pánských toaletách. Produkty svého (pravděpodobně) zažívacího traktu. Leč nám teď hrozí ještě horší věc. V pondělí máme výchovňák a budeme přinuceni tančit. S tjamtadamta (dosaďte libovolný nelichotivý výraz) áčákama.

  To se mi líbí

 5. U nás žloutence už (snd) odzvonilo. Nejdřív byla u nás na gymplu a o něco pozdějc i na základce, která je s gymplem propojená… Karanténa obsadila naši třídu, jelikož ta je nejvíc izolovaná… V něčem to bylo super… Ale stejně jsem ráda, že už to skončilo…

  To se mi líbí

 6. Kiki: Jo, takhle je to teď se mnou. Ale hezky po tom mýdle vždycky voněj ruce! (ne, že bych před tím mýdlo nepoužívala!)Šárka: Už je to dobrý, karanténí záchody nám přesunuli do přízemí, takže je to fajn ;o) + vy jste měli žloutenku ve třídě??Mona: Na Lupáčovce? Nebo chodíš na jinou, já už se v tom neorientuju… ;o)Klári: Děkuji, děkuji a.. tobě nepřijde, že má vždycky ředitel takovej energetickej hlas?

  To se mi líbí

 7. Angell: Ta žloutenka? Ten článek? Ten nadpis? Co? ;oDMydoooom: Tak vy taky? Najednou ji měli všichni! ;oDHilda: Ježiši kriste! To jako… ech.. nevím, jestli jsem to pochopila správně… je to tak nechutný, jak si myslím, nebo jsem to pochopila špatně (v což doufám)?Kitty: V něčem to bylo supr… To je hrůza… A to žloutenku měl někdo z vaší třídy?

  To se mi líbí

 8. Žloutenka se čas od času někde objeví, jenom se o tom nemluví, jako před časem…jak je to možný, že ať člověk mluví s lidma z jakýkoliv školy, shodne se s nima, že na záchodech nemaj toaleťák 😀

  To se mi líbí

 9. 1) jeden člověk ve škole má žloutenku = 1 z 400 … to máme 0,25% . pche.2) nechápu, když píšeš mýdlo jako mÝdlo, proč tam máš dvacetkrát mÍt jako umÝvat? a jakto, že si toho ještě nikdo nevšim?jdu se pokřižovat…ale zase mě nečeká novinářská kariéra, žejo,o)

  To se mi líbí

 10. Obávám se, žes to pochopila dobře. Ale hned jsme se dozvěděli, že pan autor neměl žloutenku. Dělaly se testy. Ale jinak na pánských aha na Dašáku se občas dějou podivuhodné věci, následované celoškolním vyšetřováním.

  To se mi líbí

 11. Taky jsme měli ve škole žloutenku:( Kdybych byla ve škole v ten den, kdy to vypuklo, táta by byl v karanténě a nemohl by chodit pracovat….to by mě asi všichni zabili:D Ale já naštěstí chyběla ve škole dva týdny…tak to bylo v pohodě a v karanténě jsem nebyla…jen škola:D

  To se mi líbí

 12. Kitty: Aha, tak to jo. To je vtipný, u nás to taky měla třetí třída ;oDMaartin: Jo, to jsem se k vám taky mohla připojit, ale teď už je všude! Hurá! Nora: 1) My máme lidí 6002) Protože jsem blbá kráva, která měla z češtiny od šesté třídy trojku, ale teď má 2!Hilda: Heh, tak to je fakticky strašný! Mám chuť vyhodit ven snídani… ;o/Hanička: My jsme si říkali, že budeme doma, ale pak jsme si to rozmysleli ;o)

  To se mi líbí

 13. Tuleň: No jo…tomu se říká zákon schválnosti…Já jsem toho na té škole kde byla ta žloutenka, měla už dost….prostě jsem musela přejít na svoji nej…ke které mám velký vztah….:DDivný….vztah ke škole:D Jsem divná:)

  To se mi líbí

 14. No, na ústupu to je, ale stejně – sdělovacím prostředkům zase tak nevěř.:-)Jinak nezávidím situaci… pamatuju si tu dobu, kdy jsem měla strach, že bych žloutenku mohla mít… Ono to brzo přejde a budete zas ok:p (a záchody ve druhém patře budete používat:D)Pěkně si myj ručičky a nepapej v mhd!:-)

  To se mi líbí

 15. Hanička: No, tak jí poděkuj. Hlavně, že seš teď šťastná ;o)Ivusha: No, já teď mám ze žloutenky celkem vítr… ;o/ Jako kretén pořád koukám do zrcadla, jestli náhodou nemám žlutá bělma… Těším se, až to přejde! A k těm sdělovacím prostředkům, zjistila jsem, jak říkáš, že žloutenka na ústupu není, jen se o tom tolik nemluví, protože je to už nuda… ;o)

  To se mi líbí

 16. Yep, jen už to prostě není tak atraktivní téma… to víš, já se v té branži pohybuju:DJinak – ono už to na ústupu i bude, ale spíš jen tak, že to nejhorší už je za námi, ale stejně je to běh na dlouhou trať.Já se ti vůbec nedivím! A nekoukej do zrcadla, není to jen o tom!:D Já jsem si hledala všechny příznaky… a skoro všechny jsem měla…:D (hypochondr nejsem, jen to prostě nebylo žloutenkou, i když to bylo taky pravděpodobné… však asi víš, o čem mluvím;-)) Když budeš dodržovat všechny hygienické návyky (a možná v nich trochu i přitvrdíš), nemůžeš to chytit, věř mi;-)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.