Chrchel, blob, chobotnice, „jako když se vyblije marťan“ či flusanec

Myslím, že podle názvu je jasné, o co půjde. Chvilku byla pauza, pak zemřel Kaplický a už je tovšude. Tak se i váš – jinak odolný tuleň – zařadil mezi ty desítky či stovky lidí, kteří chtějí také vyjádřit svůj názor. Možná tady za chvíli bude i Entropa, které já už fandím, ale to by museli zabít Černého, aby se o tom zase začalo tolik mluvit, a abych byla zase v takovém citovém rozpoložení, že bych to sem napsala, jako teď s knihovnou.
Důvody proč ano:
1) To, co si možná nikdo nepamatuje, je úplný začátek. Tedy to, že bylo několik návrhů pro postavení Národní knihovny a komise, která na to byla vybrána, rozhodla pro návrh Kaplického. I kdyby se mi to nelíbilo sebevíc, je tu snad demokracie a když byl demokraticky vybrán návrh, tak už by se to přeci nemělo rušit, protože pak to vede k zvláštně zavádějícím myšlenkám, že se vracíme o pár let zpátky. Už toto je sakra velký důvod, proč ano.

2) Vrátíme se ještě o pár let a o pár kilometrů dál. Líbí se vám Eiffelovka? Krásné, že? A víte jaké protesty a nesouhlasy byly? A teď se na to chodí denně koukat hromady turistů a i Francouzi to obdivují.
Země prostě potřebuje nějakou ohavnost jako lákadlo pro turisty. Něco, co je ze začátku kontroverzní, ale později se skupina zastávající se té věci zvětšuje a zvětšuje a pak jsou proti jen ti, kteří chtějí být zajímaví. Turistů by byla hromada a tak by si mnuli ruce snad všichni v České republice.
3) Klaus je kretén.
4) Je hromada architektonických stylů a v Česku můžeme najít snad všechny druhy. Renesance, baroko, gotika, funkcionalismus (3x hurá..), klasicismus a tak dále. Jenže máme něco z tohoto období? Něco, co by ho proslavilo? Co se teď vlastně staví? Jsme v nějakém stylu? Staví se rodinné domky, činžovní domy… Ale co se jednou budou učit naši vnuci a pravnuci o naší domě? Možná o těch skleněných budovách, ale mluví se o kancelářích a nákupních centrech? Myslím, že moc ne. Měli bychom mít něco, co naší dobu proslaví.
5) Po smrti Kaplického vznikly sbírky na stavbu. Vzpomínáte na Národní divadlo? Není to hezké? Národ si třeba postaví další budovu! A budeme v dějinách zaznamenaní jako Podruhé Národ Sobě. Třeba.
6) „Mně se to líbí, ale připadá mi, že se to na letnou nehodí“. Hovno. To říkají lidé, kteří nechtějí ostatním přiznat, že se jim to nelíbí. Ať si najdou nějaké jiné místo, ale všude to bude stejné. Praha je krásná a starobylá, takže by stejně jiné a vhodnější místo nenašli.
Důvody proč ne:
1) Fůůjjj!!!! Je to hnusnýýýý!! A všichni, kterejm se to líbí, jsou debilní!!!!!! Blééééé!!!
Samozřejmě, kdyby Kaplický neumřel a kdyby neumřel zrovna, když se mu narodila dcera, o chobotnici by se nikdo ani trochu nezmínil. Teď ale, protože všechno bylo tak tragické, se ti, kteří si nebyli moc jistí, jestli Chrchel chtějí nebo ne, rozhodli že chtějí a ti, kteří spíš nechtějí, už si tím nejsou tak jistí. Ti, kteří Blob chtěli i před tím, teď zařídili pokladničky a manifestace.
Rozhodně si nemyslím, že bylo moudré udělat si dítě, když je mi přes sedmdesát let a stejně bych někdy teď zemřel, ale Kaplický tak zajistil manželce i dítěti slávu a bohatství a možná i Národní knihovnu.
Taky mi něco postavíte až mě přejede autobus, když se mi v sedmdesáti narodí dcera? Děkuji!
A na závěr… It’s the old, old story. Droid meets droid. Droid becomes chameleon. Droid loses chameleon, chameleon turns into blob, droid gets blob back again, blob meets blob, blob goes off with blob, and droid loses blob, chameleon and droid. How many times have we seen that story?
(Je to starý příběh… Android potká androida z něhož se stane chameleon. Android ztratí chameleona, jenž se změní na slizku. Android získá slizku, slizka potká slizku s níž odejde a android ztratí slizku, chameleona i androida. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh?)

59 komentářů: „Chrchel, blob, chobotnice, „jako když se vyblije marťan“ či flusanec

 1. k těm diskotékám! Nojo…než to začnou kontrolovat, budu plnoletá! 😀 To samý je to v Kamikaze!!  Obří nápis "vstup od 18ti" a když tam vejdete, věk je jim ukradený. Spíš je zajímá těch 250, nebo 350 Kč..:-D

  To se mi líbí

 2. Katka: inteligentních blogů je :-)Kikuška: u nás to je podobný 🙂 kdyby tam měli od 18, přijde jim tam asi deset lidí 😀 na většinu diskoték se dostaneš už v patnácti..

  To se mi líbí

 3. Ano…já se velmi podceňuju. Někdy až moc. Ano…když je nějaká fotka,  vždy si řeknu že tam vypadám hrozně…protože já si to fakt myslím. stejně jsem pesimista. Radši si říkám, že nic nevyjde a potom jsem happy, že je vše ok, než žy bych všude hlásila, že to bude super a potom byla zklamaná…viš?

  To se mi líbí

 4. Autorka: jj, někdy i ve čtrnácti xD Sama sebe nepodceňuj, to by se ti pak těžko podařilo něco dokázat…je dobrý mít sebevědomí, jenom to chce to moc o sobě nerozhlašovat 😛

  To se mi líbí

 5. Ú-ŽA-SNÝ- – ČLÁ-NEK!!!!Samozřejmě posbíráme korunky a narveme do je knihovny, chrchel chceme!!! A ty jsi úžasný argumentátor a až se vzbudíš, tak nebudu doma, ale až se vrátim, tak ti dám pusu,o)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.