Je dobré mít přátele, kteří vás podpoří

Nemyslíte si? Kteří vás mají rádi a přejí vám jen to dobré? Kteří řeknou svůj názor, ale dokážou akceptovat ten váš a vycítí, kdy je lepší mlčet, kdy říct pravdu a kdy povzbudit? Nemyslíte si, že je dobré být obklopen lidmi, kteří vás podpoří?
Já si rozhodně myslím, že ano. Neměla jsem moc příležitostí, kdy jsem svým přátelům dala šanci, aby mě povzbudili. Většinou jsem si za to mohla sama a tak utěšování vypadalo „To bude dobré, ale víš, že je to tvoje vina, že?“. A já jsem přikyvovala, protože své chyby si uvědomit musíme a musíme k nim přistupovat objektivně. Souhlasila jsem tedy.
Co ale když máte věc, která je maličko kontroverzní a víte, že vám naprosto změní život a rozhodli jste se o ní absolutně podle vlastní vůle a ze dne na den? Pak nevíte, jestli jste udělali dobře. Ale jste z toho nadšení. Aspoň trochu. A tak potřebujete, aby se na vás někdo upřímně usmál a ujistil vás, že jste dobře udělali. Protože když ne, tak pak jste ve svém pokoji, sedíte na židli, koukáte z okna a z očí vám stékají slzy.
Jste si pořád míň jistí, jestli jste se rozhodli správně a mrzí vás, že jste asi tolika lidem způsobili problémy. Já jsem však většinou byla holka, která dělala pro kamarády všechno. Poslední dobou mi to ale lezlo na nervy a zjistila jsem, že mě pár osob kvůli tomu využívalo.
Tak mi řekněte, proč mi nikdo z mých přátel nepřeje štěstí? Proč se se mnou nikdo neraduje? Proč mě nikdo nepodpoří? Je to tím, že myslí jen na sebe? Nebo snad ta věc byla tak sobecká? Proč?

28 komentářů: „Je dobré mít přátele, kteří vás podpoří

 1. "Kteří řeknou svůj názor, ale dokážou akceptovat ten váš a vycítí, kdy je lepší mlčet, kdy říct pravdu a kdy povzbudit?" Paradne jsi to napsala.

  To se mi líbí

 2. promin…:( já jsem z toho prostě byla smutná protože se neuvidíme…:( a asi sem to podělala..možná že je v tom i trochu závisti;) ale hlavně mi bylo líto že budeš tak daleko..:( Promin nechtěla jssem se ale zase přetvařovat..!umělý nadšení"..je horší než realita-řekkla bych….pochopila jsm že tenhle článek je nejspíš na moí reakci a jsem smutná z odpovědi na kikinčin komentář "ty ne! Ty seš ..jediná! je mi to jasný..promin jsem blbá, vedlejší-fajn..

  To se mi líbí

 3. Hezky napsaný ale ikdyž nevim o jakou situaci se jedná tak člověk by měl mít takový přátele ale je těžký poznat kdo k takovým přátelům patří a kdo třeba ne… mít přátele jako sou v seriálu by bylo skvělý ale zas bys zapommněla na rodinu a na všechno kolem…

  To se mi líbí

 4. Taky se mě to dřív stávalo, že jsem se snažil dělat pro ostatní to nejlepší, ne že by mě pak využívali, ale spíš z jejich strany to nebylo stejný…když potřebovali s něčím pomoct, tak se hlásili, ale kdybych něco potřeboval já, asi by se spíš vymlouvali, že nemaj čas a tak…spíš jsem z toho měl pocit zklamání. Teď už je to ale nějakej čas jinak, myslím si, že je lepší mít přátel spíš míň a ti za tebou vždycky stojí, než víc, který se neozvou…

  To se mi líbí

 5. naprosto souhlasim s Chuli je to tvoje rozhodnutí, jak už jsem ti říkala 🙂 bude se nám moc stejskat ale taky budem vědět, že máš z toho radost a (snad) se ti tam líbí a když jseš šťastná ty, tak my taky.

  To se mi líbí

 6. Verunka: Nebylo to přímo na tebe, ale byla jsi v těch lidech taky… já nevím, ale přišlo mi to prostě jako, že mi to nepřeješ… nevím… třeba jsem si to bral moc…Eliška: V sobotu se to dozvíš! ;o)Chůli a Klári: 😉

  To se mi líbí

 7. Já nevim, nejdřív mi nedošlo na co jentenhle článek myšlený! Potom jsi mi to napsala a já pochopila! Ale nesouhlasim s Chul a Klárou!  Jelikož ano….je to tvůj život, ale ty si ta moje jediná, ta nejdůležitější osoba bez ktrý já nevim co bycjh dělala! Většinou si kamarádi řeknou "nevijm co bych bez tebe dělala" jako třeba k komentářích nebo tak. Ale já to tak fakt cítím….já prostě nevím co bych tu dělala! Ale budu ti psát a my 2 rozhodně v kontaktu budem viď?? :D:D:D Mám tě ráda kočko moje!

  To se mi líbí

 8. Ono, jedna věc je přátelství a druhá přátelství na oko. 😦 Taky jsem byla obklopena lidmi, které jsem považovala za přátele, ale když jsem se nad tím zamyslela, spousta z nich mě jenom využívalo a udržovalo se mnou kontakt, protože z toho něco měli. Doporučuji protřídit kamarády, jinak nevím, jak poradit. 😦

  To se mi líbí

 9. Jestli můžu přispět svoji troškou do mlýna tak povím toto: Nikdy jsem kamarádama obklopená nebyla. Což chápu, když je člověk v kolektivu, se kterým si nerozumí, tak to je pak těžký. Během toho jsem si našla základnu přátel v lidech řádově o 5-10 let starších. Pak jsem změnila kolektiv ve škole, kam jsem relativně zapadla. A jsem v něm už pět, z toho tři roky se jich straním. Mám Hildu, plus pár dalších lidí a stačí mi to. Pochopila jsem, že nestojím o hromadu povrchních kamarádů, tak s takovými lidmi čas neztrácím a věnuju ho skutečným přátelům. A NETĚŽUJU SI!!!:) Sice nevím, oč se jedná, jsem pouze kolemjdoucí, ale držím palečky, aby všechno bylo v pohodě a štěstí ti samozřejmě přeju, protože to já přeju všem, bez ohledu na to, že si to ten člověk vůbec nezaslouží. Ale to se tě netýká, ty si ho určo zasloužíš:o) Tak se měj fanfárově.

  To se mi líbí

 10. Kiki: Neboj, bude to dobrý. Aspoň si odpočineš od mých debilit a zklamání ;o) Bude to fajn… a jen jeden rok ;o)Li Ann: To jsme moc nepochopila… Nemohla bys to nějak víc rozepsat? ;o/Tygřík: Já nikdy nevím, co na ty dlouhé komenřáře mám odpovědět! ;oDVerunka: ;o/

  To se mi líbí

 11. a taky je pravda že na netu se chovám úplně jinak než normálně když tě vidim tak jsem ráda ale na icq nemám anki moc potřebu se s tebou bavit protože to neni to samý jako tě vidět..

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.