Skočí a nepustí!

Ladies and gentlemen, damen und herren, damas y caballeros, vítám vás a prosím, abyste tento článek omluvili. Nemohla jsem to vydržet a prostě o tom psát musím. Teď o té věci všichni mluví, všichni tam jsou zaregistrovaní, všichni o tom píšou na blog a většina je na tom pečená, vařená.
Přátelé moji, nechám vás ještě chvíli v napětí, i když asi velké procento z vás aspoň tuší, o čem je řeč. Kdysi jsem to viděla u mého oblíbeného blogaře na blogu. To jsem ale ještě nevěděla, oč jde a tak jsem jen článek očima přelétla a říkala si „Co to sakra kecá?“. Psal, že je to všude, ale já jsem vůbec nevěděla… Tak jsem se tedy zaregistrovala, ale pořád jsem na tom neshledávala nic světoborného, proto jsem tam nějakou dobu nelezla. Pak se ale o tom zmínila kamarádka ve škole, já tam šla zase, pochopila a od té doby patří mezi mé stránky, které navštívím hned po načtení mozzily.
Moji čtenáři, jsem si jistá, že ti, co tušili, už vědí na 100% a polovina těch, co nevěděli, o co jde, už tuší. Ti, co neví ani teď, budou na tento můj článek koukat stejně, jako jsem koukala já na výše zmíněný.
Facebook. I teď, když píšu tento článek, ho mám puštěný. Na začátku mi to přišlo strašně nepřehledné a totálně jsem nechápala smysl. Jako normálně jsem ale smysl pochopila a za pár dnů jsem se tam orientovala. Stránka je vlastně opravdu hodně internetových stránek a prográmků sloučených dohromady. Úplně nejprostší důvod FB je nacházení starých přátel, které jste již dlouho neviděli (spolužáci.cz), dále tam můžete dávat fotky a popisovat je, ale i osoby, které na fotce jsou (rajce.net…), koukat a nahrávat videa (youtube.com), můžete si tam povídat s kamarády (icq), ale i psát maily. Mimo tyto praktické věci, je tam nesčetně mnoho nejrůznějších aplikací, které vás zabaví; přes polštářovou bitvu, po sudoku či moje nejoblíbenější – přidávání se do různých skupin jako „Dáme Rathovi přes hubu“, „Red Dwarf“, „NeSnáŠHÍímE teNToO sTyiL PsaNÍ!“, „I was born in year 1993“ nebo „My sister is retard“. Také se můžete stát fanoušky nejzajímavějších věcí např. kuřecí řízek, dloubání prsty do vosku atd. Je toho opravdu moc.
Hodně zmiňované je také soukromí. FB se mi v tomto ohledu líbí, protože tam nemusíte vyplňovat všelijaké své nejtajnější údaje a můžete si nastavit, kdo, co, a v jaké míře udiví.
Až těžko uvěřit, že se to nemusí instalovat, ale že je to jen prostě internetová stránka. To, kolik je tam věcí bohužel způsobuje to, že nad tím člověk vysedává po celou dobu, co je na počítači. Jsem závislá? Nevím, ale asi se to hodně rychle dozvím, protože za pár dní budu bez počítače 10 dnů. Ještě vyhodit mobil a je ze mě nový člověk!
V každém případě je FB rychle šířící se mor, droga a závislost, ale…

19 komentářů: „Skočí a nepustí!

 1. eh….tak jsem ráda, že to od Jirky vidím znovu! :D:D:DKe článku: Áno áno, plánovala jsem tento článek dlouho. celý o Líbimseti s facebooku! Na faceu jsem se stala závislá během několika dnů. Teď v pátek na Carmen(asi po dvou měsících, co ho mám) jsem si půjčila Pepův mobil, kde má net na 3 měsíce zdarma. A hádejte co…jako první jsem vlezla na face a byla jsem tam asi hodinu ze dvou, co máme volno. Já a moji nejbližší kamárádi tu jsme furt. Když jsem ve škole, nebo na sboru, pořám mluvím pouze o faceu. O nových apolikacích a o tom, kdo mi zase olízl lízátko. Miluju to a je to moje druhá největší závislost!

  To se mi líbí

 2. Je vidět, že tvůj vztah k FB je rozhodně kladný 😀 Osobně mi ale bohatě stačí protil na lide.cz a nemám potřebu zakládat si službu jinou – navíc tak "profláklou". Úplně stačí "závislost" na blogu. Kdyby se k tomu přidala nějaká další, to už bych snad ani nevyšel z baráku! 😀

  To se mi líbí

 3. Tomáš: Právě s tím mám problém! 😀 A absotulně chápu, že nechceš dělat nic s tak profláklou věcí! Taky většinou nechodím tam, kde jsou všichni, tohle je výjimka ;o))))Clars: Jsem si jistá, že ano. Ale už jsem první ;oDVerča: Mám u Anči dvacku.Kiki: Hehéhe, já ještě na internetu na mobilu nebyla a radši to nechci zkoušet, protože to bych tam opravdu byla pořád! Net by mě měl úplně ve své moci. Víc než teď… ;oDStanda: Děkuji mnohokrát!

  To se mi líbí

 4. je pravda, že je na tom něco výjimečného. už jen proto, že dokáže lidi takhle přitáhnout a okrást je o tolik toho vzácného, co má tu čest mít jméno čas. nechci tam být pořád, nechci, ale přesto tam trávím jedno odpoledne za druhýmP.S. upřímnou soustrast s velkou částí tebe, která je na fb závislá a jenž bude osudem tak krutě oddělena od zdroje svého potěšení a smyslu života.P.P.S. užij si to a zase se nám (a fb) vrať 🙂

  To se mi líbí

 5. o tomto serveru jsem už slyšela, takže mi popravdě bylo hned jasné o čem se chystáš psát :)takové servery ale ráda nemám a ani bych tam neměla co dělat… 🙂

  To se mi líbí

 6. Verča: Jasněé…Monika: Tak to ho asi nemáš ;oDMaartin: Je-to-tak, jsem jeden z nejvěších tanečníků disco!Klári: Ale zase si myslím, že kdybychom neměli fb, tak bychom stejně na tom compu byli furt, ale u něčeho jinýho… 😀

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.