Kolej, ne hokej

Karolínka byla po bazénku, po výstavě aut a po chození po parku Křížku a obchodním centru Flora. Chystala se domů. Musela tam přijet před 20:15, aby stihla hokejové utkání Česko-Dánsko, kterého se nemohla dočkat. Začalo její dlouho očekávané mistrovství světa. Sama ani neví, jaktože jí to najednou TAK bere. Většinou jen na MS v hokeji prostě koukala a fandila Česku. Tento rok už to očekávala snad od ledna.
Třeba je to tím, že když byla menší, koukali na to vždy jako celá rodina a byli to chvíle, kdy byli všichni – i kocour – spolu. Tentokrát na toto utkání měla koukat sama v novém bytu. Bylo jí to ale jedno. Strašně se těšila a tak MUSELA prostě přijet přesně. Proto odcházela z Flory už kolem sedmé hodiny večer.
Sestřenice jí překecala, ať s ní metrem A na Depo Hostivař a odtamtud autobusem na Černý most. Problém byl však v tom, že autobus v sobotu a neděli nejezdí, což ani jedna z nich nevěděla. Když tam děvčata přijela a zjistila to, nevěděla, co tedy dělat. Bylo půl osmé.
Sestřenice zavolala svému tátovi, jestli by nemohl zjistit, kdy jede 110, která jede od stanice, kam jede sestřenčin bus. Táta odpoví tak, že to vypadá, že se to stihne. Karolína tedy jede jedním busem s divným skateboardistou, který byl starý, ale vlasy se mu kroutily podle čepice a sestřenici se líbil a potom přestoupí na jiný bus.
A hle. To, co viděla jízdním řádu, bylo neuvěřitelné. Tátova zpráva o příjezdu autobusu nebyla zcela správná a Karolínka zjistila, že autobus jede až v 20:16. Vzhledem k tomu, že hokej začínal v 20:15, tak to rozhodně nebyl čas, který by uvítala.
Čekat. Nasraná s nasranými slzami si sedla na zábradlí. Čekat…
Vzpomněla si na kamaráda, který jednou šel pěšky několik zastávek domů. Karolína zvážila možnosti. Nebyla si jistá cestou… Ale může jít prostě po zastávkách… a třeba chytne nějaký jiný bus… je to jen pár zastávek… kdyby to nebylo rychlejší, tak se aspoň zabaví. Vyšla.
Přes pole, kolem hřbitova, přes silnici bez přechodu, po chodníku, po přechodu, po chodníku, k semaforům a tak dále… Byla strašně překvapená, že je to tak blízko, líbilo se jí, co udělala, jak jí ta cesta jde, že je pěkně. Zamávala na řidiče autobusu, který jí to oplatil, a zjistila, že jí nevadí, že se proti ní dnes spikly všechny autobusy.
Sledovala čas a zjišťovala, že její čas je lepší, než kdyby počkala na autobus. Prošla na zelenou přes křižovatku, na kterou přeběhla mimo přechod, šla po chodníku, vyndala mobil a sluchátka, zapojila dohromady, pustila, zpívala si Kačeří příběhy, došla do parku, zjistila, jak je všechno krásné, začala fotit, fotit, fotit a fotit, ale najednou? HOKEJ! Úplně na něj zapomněla! Zandala foťák, posunula tašku víc na hýždě a vyběhla atletickým během, který jí poradila kamarádka a byla za něj pochválena od profesorky na tělocvik, směrem k domovu.
Doběhla a bylo 20:20. Celá šťastná a nedočkavá odemknula, rozrazila a zamknula jedny dveře, odemknula jeden zámek, odemknula druhý zámek, vrátila se zase k tomu prvnímu a při rozrážení druhých dveří odhazovala boty a klíče a už se sápala k dalším dveřím, tentokrát od obýváku. Rozrazila je a zoufale za hlasitých nadávek hledala ovladače. Našla, čekala, přepnula na čt2. Viděla hokej ve 13té minutě a skákala do vzduchu radostí!
A najednou vidí, že jak jsme dali gól! Při skákání se dotýká hlavou nízkého stropu panelákového bytu! Odhazuje mobil, tašku, kalhoty, triko, podprsenku a kouká! A vychutnává!
Jsem na tom asi hodně tragicky, když místo nápisu „Kolej 1“ na zastávce metra čtu „Hokej“.

31 komentářů: „Kolej, ne hokej

 1. 😀 tak to muselo bejt bezva 😀 aspon si poznala další kousek prahjy 😉 …spíš na tom si hodně tragicky když koukáš na hokej nahatá!! 😀 😀

  To se mi líbí

 2. Super 😀 A dokonce si se snažila přijít přesně. No nějak si se zastavila focením 😀 To se mi taky stává, a dost často …Tak snad si tam přišla jenom o něco později :-)Pravda je, že hokej zrovna moc nemusim … Nějak mě to neba. Zvlášť když u nás vždycky TV řve na celý dům, když se bráchové dívají. 😀 Nejlepší je to na stadionu, ikdyž to jsem byla jenom jednou. Ale aspoň to stálo za to …

  To se mi líbí

 3. Mimochodem fakt drsná anketa 🙂 Že se ti to chtělo vypisovat. A koukám že i výsledky jsou zajímavé. Vždycky jsem myslela, že na tvůj blog chodí tak do 18-ti let. Popř o něco trochu víc. Ženy olem 30-ti, to by šlo, ale že i muži ??? 😀 Seš prostě dobrá … Pokud si někdo jen tak nhlasoval pro co chtěl … No jo, to se taky stává 🙂

  To se mi líbí

 4. jakto strašný?? první třetina nejlepší!! druhá se začali hlídat ale tak v pohodě… a ta třetí normalka.. co bylo strašný??

  To se mi líbí

 5. Zajímavý. I když, popravdě, hokej moc nechápu a…. nechápu, že sem píšeš, že "odhazuješ podprsenku". To bych do tebe neřekla! Vždycky si mi připadala normální…. Já bych nechtěla vidět ty komentáře, kdyby si to přečet nějakej kluk z naší třídy!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.