S revizory je vždy legrace

Již od mala jsem se děsila toho, že jako velká budu revizorem. Jakýmkoli, ale samozřejmě nejvíce tím, jakého jsem znala osobně – revizor jízdenek. Nechápala jsem, proč to někdo chce dělat a proč to vůbec dělá. Měli ale rozhodně také můj obdiv! Stejně jako zdravotní sestry pracující na pracující na popáleninách, vedoucí uklízečů kanálů nebo gynekolog.

Můj první kontakt s revizorem si velmi přesně pamatuji. Bylo to na výletě se školou v metru, když jsem neměla jízdenku. Naštěstí jen prošel. Možná si to také někdo vymyslel a byl to jen prostě pán v modrém oblečení. Bylo mi asi deset…
Druhý kontakt – poněkud těsnější – byl, když jsem jela se sestřenicí z knihovny. To jsem však měla tramvajenku dokonce i s platným kupónem. Třetí, který si pamatuji, byl, když jsem jela na počítače – tramvajenku doma – a krčila jsem se na konci vagónu. Jsem však malá drobná holčička, takže mě revizoři asi přehlídli a já jsem s tlukoucím srdcem co nejklidněji vyběhla z vagónu.
O pár stanic dál a o pár měsíců později mi někdo řekl, že tramvajenka platí i 3 dny potom, co vyprchá. O tom, že to není pravda, jsem se přesvědčila několik měsíců před mými patnáctými narozeninami. Pán ke mně přišel, ukázal placku, já znervózněla a chaoticky jsem hledala tramvajenku. Při tom jsem si s ním povídala a pozorovala jeho kolegy, jak budí jednoho z cestujících. Revizor řekl, že už neplatí, já jsem říkala, že mi to kamarádka řekla a on nakonec řekl, že mi ještě nebylo patnáct a tak, že to nechá. Poučila jsem se a do patnáctých narozenin jsem jezdila na černo.
Dále jsem se s ním setkala na Florenci, když mi tramvajenku ukradla sestra, takže zatímco jsem vyplňovala papír s mým jménem a rodným číslem, tramvajenka se válela u sestry na stole. Kupón jsem však měla a tak jsem doběhla do ulice Na Bojišti, zaplatila 50kč a seřvala sestru.
Tak podobně to pokračovalo. Jezdila jsem s tramvajenkou, s tramvajenkou doma, pár dní sice s tramvajenkou, ale bez platného kupónu a měla štěstí.
Jeden den jsem spěchala a zapomněla celou peněženku doma. Pro vaši informaci, pojem celá peněženka zahrnuje tramvajenku, peníze, občanku a dokonce i kartičku do knihovny! Tak si jedu a najednou na zastávce vidím 2 pány, kteří se rozhodují, jestli mají nastoupit do toho vagónu nebo ne. Nakonec se rozhodli, že ano. A jistě větříte, že to nebyli jen tak obyčejní dva pánové, ale že to byli revizoři.
Během jedné zastávky zkontrolovali celý vagón včetně mě. Mně už je patnáct, což jsem přiznala, ale jinak jsem u sebe neměla nic, co by je mohlo potěšit nebo zpříjemnit situaci tak, abychom se smály nad šálkem kávy. Oznámili mi, že je to celkem blbý a že musím na policii. Volám matce, jak se věci mají a ať se připraví do pohotovostní polohy na výjezd na policejní stanici s mou peněženkou. Ještěže nebyla v práci. To bych značně znervózněla…
Revizor u každé zastávky stál buď u mě, nebo u dveří, abych nemohla zdrhnout. Jeli jsme na Florenc. Říkala jsem si, že mám celkem štěstí, že se mi to nestalo, když jsem někam spěchala. Přijeli jsme a 2 revizoři vedli mě a ještě jednoho Vietnamce nahoru k policistům. Já jsem volala mámě, ale neměla jsem informace, které chtěla vědět a tak jsem předala telefon revizorovi. Musím říct, že jsem byla celkem nervózní a zas tak mě netěšilo, že budu někde s policisty. Ale kdybych neměla tu tramvajenku aspoň doma, asi bych se zbláznila. Teď jsem ale věděla, že všechno bude v pořádku. Přišli jsme nahoru na Florenc ke dvěma strážníkům. Revizor se na mě otočil a říkal, že můžu jít. Patrně mě chtěl vystrašit, což se mu podařilo.
Nechtěla bych být revizorem. Fuj.

33 komentářů: „S revizory je vždy legrace

 1. Jee. Ještě že nejezdím do školy budsek, tramvají, metrem či jiným hrom. prostředkem. To já musím vzdycky po svejch.. Ale myslím že to byl dobrej výlet k policistům 😀 já takovou zkušenost zatím neměla 🙂 a ani moc nechci.. Gratuluju tvý ségře k maturitě, kéž bych byla aspon tak úspěšná jak ona v ajině.. Mě to čeká za dva roky. Bohužel..

  To se mi líbí

 2. Je dobré, že tomu říkáte tramvajenka. 🙂 Jinak já platil pokutu dvakrát. Jednou když jsem jel jednu stanici busem a podruhé když jsme jeli ve dvě ráno.(to pochytali půl busu :D)

  To se mi líbí

 3. Revizory často nepotkávám a když ano tak na ně hodim pekelný pohled a jakoby se zalekli nechají mě projít nebo si nevšímají. Nikdy žádné zadržování atd. Jednou policajti v metru na andělu když se razilo z hospody sjížděli jsme eskalotory tim prostorem mezi eskalátory po zadnicích a dole černé kanady a měšťáci. Tak jako hrozili pokutou a nakonec nic. Ufff hodně rychle jsem vystřízlivěl.

  To se mi líbí

 4. Já teda potkal revizora jenom v buse, jednou nastoupil, sednul si vedle mě, zkontroloval celej autobus a pak si zase sednul vedle mě 😀 asi je dobrý držet se blízko revizora 😀

  To se mi líbí

 5. "Tramvajenka" – no ty bláho 🙂 to jsem si myslel, že je jen hypotetický název a ono dokonce to někdo opravdu používá 🙂 No, my v Brně tomu neřekneme jinak, než šalinkarta 🙂

  To se mi líbí

 6. =D tak to se mi eště nestalo (že bych jela na policii) ale revizoři mě kontrolovali zatim jenom málokrát… ted sem fakt ráda jak jezdim na arabskou tak mám konečně jízdenku s kuponem a už se o to vuubec nestarám–což je super!!

  To se mi líbí

 7. Teď to bylo fakt zajímavé. Já osobně se z revizorem ještě nesetkala. Je to divné, ale je to tak. Pravda ale je, že jezdím akorát vlakem nebo autobusem a tam tak často nechodí. 🙂

  To se mi líbí

 8. Mě ještě revizoři nikdy neodvedli na policejní stanici, za což jsem jim vděčná xD Nicméně..Jednou se jim to povéct musí, já totiž jezdím zásadně na černo xD

  To se mi líbí

 9. No hele, dneska jsem při svý vší blbosti a neschopnosti nechala peněženku doma na stole. Zjistila jsem to až ve škole, takže jsem děkovala všem božstvům černých pasažérů, že po mně nikdo dneska nechtěl, abych se legitimovala:)

  To se mi líbí

 10. No na mě až neuvěřitelný. Nicméně to byl revoziro, s kterým jsem už jednu histroku měla a evidentně si mě pamatoval. To mě jednou chtěl zkontrolovat, jenže já nemohl najít lítačku, tak chtěl vyplnit ten kus papíru, tak jsem začla hledat občanku a místo občanky jsem našla lítačku. Parádní den…:D

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.