PTT (Prasečí Tulení Trable)

Sedím tu u počítače. Z rádia mi hraje hlasitá a divná písnička. Vedle v pokoji sestra skypovací si s Francouzem, v druhém pokoji matka skládající nám vyprané oblečení. V mém pokojíčku 2,5 x 3 metry je velký bordel. Facebook už mě omrzel. Koukla jsem se na španělštinu a angličtinu. Jsem zahrnutá výčitkami, že se neučím na biologii, což však odůvodňuji tím, že v sešitě nic nemám a moje malá učebnička se ztratila neznámo kam. Abych pravdu řekla, všechno je mi jedno. Budu mít vysvědčení, na které se rozhodně nebudu chtít znovu koukat a bude tak o 270% horší než to z minulého pololetí. Čím to je, čím to je, že voda do moře se nevlévá?
Vy, co jste četli můj blog asi v polovině dubna a něco si pamatujete, víte, že v srpnu jedu na rok do rodiště prasečí chřipky a po návratu vás hodlám všechny nakazit. I přes zemětřesení, krysy, šváby a N1H1 tam tedy jedu a nezměním to ani, kdyby mě měl někdo přejet nebo znásilnit. O Mexiku znám 2 písničky, vím, jak je velké, už jsem to všude rozhlásila a dokonce i napsala na blog. Prostě tam pojedu a vy si dělejte, co chcete.
Sestra mi někdy řekla, že tak půl roku před jejím odletem do Francie měla hrozný depky, byla pořád v lihu a bylo jí všechno jedno. Říkala jsem si, že se toho děsím a že mě to snad nepotká. Potkalo. A to jak končil duben, tj. 4 měsíce před odletem. Tedy to bylo špatný kvůli tomu, že to vypadalo, že do žádného Mexika kvůli těm prasatům nepojedu. Nějak jsem to přežívala, ale najednou přišel strašný pocit, který mě v takovém rozsahu ještě nikdy nezahltil. Neumíte si představit, jak neuvěřitelně strašně moc jsem byla protivná. Když si na to vzpomenu, tak se mi ze sebe dělá blbě. Fuj, fuj, fuj. I kvůli tomu jsem 3 dny nešla do školy. K mému potěšení se mě neskutečné nálady po těchto mých prázdninkách trochu pustili a vraždila jsem očima, slovy i fyzicky trošku míň. Týden potom, jsme šli do školy jen 2x kvůli maturitám a nakonci jsem to završila víkendem se základkou. Úžasný odreagování od všeho, co mě za mého normálního života potkává. Od té doby je to o moc lepší.
Teď ale – vzhledem k tomu, že je mi všechno jedno – mám trapné problémy ve škole; Všichni se učí, mají dvojky, trojky a Prasečí Tuleň se neučí a rozhodně nemá trojky. Je mi to trapný. Ale zas tak mě to nesere. Odjedu, přijedu, rozdílové zkoušky, abych se vrátila do stejné třídy, kde jsem teď, neudělám a budu ve druháku s úplně novými o rok mladšími lidmi, kteří už budou mít nějaký kolektiv.
Jsem doma. Se mnou i další starosti a problémy spojené s Mexikem, školou, kamarády, rodinou. Jak jedna odejde, další přijde. A všechno musím řešit jenom já. Nesnáším rozhodování. Chci být ta maličkatá dokonale roztomilá holčička s velkýma očima, co nemluví, protože se stydí a všechno za ní vyřizuje maminka, tatínek, sestřička, učitel, vedoucí nebo kdokoli jiný. Je mi šestnáct a už jsem zodpovědná dívka. To vždy potěší.

18 komentářů: „PTT (Prasečí Tulení Trable)

 1. Drzim palce… tet tu skolu neres staci kdyz nepropadnes.. 🙂 to mexiko si dokonale uzijes.. tomu ver:) ale sem celkem zvedavej jaka budes az se vratis.. v mexiku se z tebe stane tak velka 16leta kaja ktera tam nebude mit ani mamiknu ani tatinka.. podle me te to  zmeni hodne.. a uz se nemuzu dockat za rok na tu novou velkou kaju:)

  To se mi líbí

 2. No já si myslím, že my dvě budeme spojené pořád, minimálně přes skype, který už nikdy v životě nerozchodíme! 😀 To bdue sranda! 😀 Ale někdy se to sakra podá! 😀 O to se postaram! 😀 V Méchiku ti držim palce, ty všechno víš, furt ti to opakuju dokola!!! Piš mi pořád, ju? :* Budeš mi chybět, ty víš!! :))

  To se mi líbí

 3. P. Aut: zmenit barvu pleti?:D ty jestli jeste trochu ztmavnes tak se pak rovnou muzes vratit na zizkov do cikanova.. 😀 budes k nerozeznani:D

  To se mi líbí

 4. To je fakt…ale v Mexiku se můžeš vždycky přestěhovat z baráčku (ani nevim jak bude vypadat) do Favel! 😀 V pohodě…třeba zapadneš..:) Když vezmeš sebou něco malýho   k jídlu, nebo něco, z čeho by šel aspon trochu postavit domečkem, tak zapadneš okamžitě! 😀 Výhoda všech výhod! 😀

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.