Svět je plný podivných lidí

Tak vám takhle jedu domů autobusem 186. Je to asi půlhodinová cesta z Letňan na Černý most. V jednom uchu sluchátko od MPtrosky a jinak bez jiné zábavy. Přemýšlím, píšu sms, volám a zase se zabavuju myšlenkama. V tu ale zbystřím! Vejde slečna asi v mém věku s psíkem v ruce a hned se k ní naklání nějaká postarší paní a začne „Ale jezisi! To je kjásnej pejsánek, jak pak se jmenuje?“ říká za stálého hlazení psa. Paní nabízí slečně, ať si k ní sedne. Začnou vést hovor. Slečna je hezky namalovaná, má vlasy v ohonu, takovou tu lesklou černou vestu a dlouhatananánské modré nehty. Od pohledu byste řekli, že je to taková ta normální namalovaná holka, která bude zvedat oči v sloup hned jak na ní babka promluví. Tak ji tak pozoruju a nic. Usmívá se, i když paní odejde a nakloní se k ní jiná babička a zase něco vypráví a ona se pořád usmívá. A to, i když odejde ta druhá.
Paní přede mnou dává hlasité instrukce paní sedící vedle ní, že má na příští zastávce vystoupit a pak přesednout na 185. To jí říká i potom, co ta druhá vystoupí z autobusu. Řve na ní přes sklo sto osm pět a při tom jí kreslí čísla ve vzduchu.
Pozoruju ostatní lidi a vidím paní, která se tváří neuvěřitelně nasraně a dělá divné neidentifikovatelné xichty.
Najednou nastoupí víc lidí, ve kterých jsou i 2 dospělí lidé a dítě, kteří si pořád něco šuškají a pořád se spiklenecky koukají kolem, jakoby se bavili o tom, jak vyhodí celý autobus do vzduchu.
Vedle je pán s dítětem, který je pořád s neuvěřením pozoroval.
Sedím a koukám na to všechno divné, co se kolem děje a najednou se za mnou ozve „Hovno“. Pán, co říká z ničeho nic hovno?
Za pár stanic nastoupil pán, co měl knír a naušnici?!
A najednou ještě babička v modrém plátěném klobouku a s bílou mikinou jasně určenou pro mladistvé, která na sobě měla anglické nápisy, z nichž jsem přečetla jenom „I am“ a pak ještě třpytivým písmem napsaný letopočet 1994!
A uprostřed toho všeho jsem já, všechny nevěříc vystrašeně pozorující, schoulená na sedadle s igelitkou a šálou!
Když jsem se začala oklepávat a dostávala jsem hlavu z ramen trochu víc nahoru, vidím na ulici 2 holčičky v růžovém, kdy je jedna z nich na všech čtyřech a ta druhá jí má na vodítku…
To nejde!

36 komentářů: „Svět je plný podivných lidí

 1. Cesty pražskou hromadnou dopravou jsou už kapitola sama pro sebe. Pán co říká hovno. Babky plkající o ničem. Lidi zamýšlející odpálit bombu v buse. Rozhodně co je zajímavé holčičky na vodítku. To by mě dostalo nejvíc.

  To se mi líbí

 2. Z tohohle pohledu určitě, není nic lepšího, než jet busem nebo něčím jiným v největší špičce 🙂 Někdy člověk potká  zajímavý existence…to se mě naštěstí v normálním buse do města nestává 😉

  To se mi líbí

 3. Neznám ježdění busem skrz město. Bohužel. Ovšem tendle článek se mi líbil. Mám ráda takový ty články nabitý myšlenkama a úplně jsem si ty lidi , které kolem tebe procházeli a trávili nějakou dobu v tvé blízkosti živě představovala.

  To se mi líbí

 4. Autorka: to pak člověk neví, jestli se nemá smát,nebo by se mu naopak nemělo spíš kouřit z nosu 😀 Pořád je dost důvodů k divení a to asi v každým věku 😀

  To se mi líbí

 5. Já moc autobusem nejezdím, ale když už, takje to taky sranda. Vždycky si říkám, co ti lidi dělaj, kam jedou. Veřím, že zase jiní se dívají na mě 😀 A říkaj si co to je za individuum. :-D..

  To se mi líbí

 6. No zrovna na socku jdu naklusnout. Je pondělí, ráno, jo to zas bude zážitek. Jezdím spojem, který spojuje hřbitov a Kaufland, jistě si osazenstvo dokážete živě všichni představit.

  To se mi líbí

 7. Taky miluju ty starý lidi co maj na sobě oblečení který se na ně totálně nehodí… 😀 nedávno sem viděla starou babku co mela na sobe kráásný sandálko-střevíčky (bez ponožek) a k tomu tak nechutný nehty že by se člověk zeblil!! :-!

  To se mi líbí

 8. dost krute…mne to pride zabavne pozorovat ludi…niekedy sa az rozum pozastavi nad ludmi co robia taketo nelogicke veci, ale niekomu to predsa len dava zmysel….

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.