Hot shower

Nedávno jsem se na facebooku přidala do skupiny Hot shower. Od té doby na ni musím pořád myslet.
Máma mě za mé macerování ve sprše nenávidí a pořád mi vyčítá, že jsem tam hodinu a že strašně plýtvám. Já se snažím to omezovat. Opravdu ano. Ale ono to nejde. Nejde, nejde a nejde! Když si představím, že bych žila v Somálsku a myla bych se jednou za týden vlažnou vodou, vstávají mi vlasy hrůzou. A kdo zná moje vlasy, jistě si umí představit, co za sílu je donutí všechny vstát!
Vodu jsem milovala od mala a z bazénu mě museli tahat železnými tyčemi. Miluju, když se tam celá ponořím, hluky se utiší a já jsem ve svém světě, kde na mě nemůže tolik lidí. Všude kolem mě jen modrá, někdy zelená voda. Ale ani toto se nevyrovná tomu, když jste ve vaně a na hruď vám stříká vařící voda. A pak stéká dolů a všude, kde proteče, zanechá rudé fleky, které matce ihned přinesou do úst argumenty o mém nahřívání. Stojíte ve vaně, závěs zavřený a všude kolem je pára. Stojíte s rukou se sprchou na sobě, nejlépe zavřené oči a myšlenky v hlavě běhají jako splašené. Odtud pocházejí ty nejlepší a nejušlechtilejší rozhodnutí, nejlepší náměty na články anebo nové názory na lidi či situace.
Nakonec ale toho musíte nechat. Vypnout sprchu a jít vstříc zimě, protože by vás matka snědla nebo byste se rozmočili. Odejít je vždycky to nejtěžší. Miluju vařící sprchu.

23 komentářů: „Hot shower

 1. Sprcha sprchuje a jen si říká: sprchy sprchy dej si vlhké noky s ketchupem pivem a rume když ještě nemá te dost. Voda střízlíví vy nevíte oč je snažení sebe lepší a poslední dvě volné labutě s pajcnutou muškou se kolíbají na pouti.

  To se mi líbí

 2. Ahoj, no to mi povidej. Horkou vodu MILUJU. Vždycky si vlezu do vany,napouštím a napouštím vařící vodu a nemůžu se toho nabažit, vody je ve vaně víc a víc, ale já si stále užívám toho jak je krásně teplá , vždycky , když se podívám na svoje nohy , které se červenou barvou podobají barvě raka, vybavím si, jak mi táta říkal , že z té vařící vody můžu mít jednou problémy snad s žílama?(???ne fakt už si nepamatuju jaké :D)..A tak se denno-denně vesele v (teplé-horké)vodě čvachtám dál. Je fakt , že v tý vaně vznikají všechna důležitá rozhodnutí, nejlíp si pročístím hlavu a ujasním si to co potřebuju. A taky se tam nejlíp topí sešity. To když se totiž nemůžu dočkat vany a ještě nejsem ani náááhodou naučená, tak to příjemné a nepříjemné zkombinuju a vyjde z toho něco mezi žejo, sice učení ale ve vaničcéé. A už nejednou se mi stalo, že sešit žbluňk a hezky si to plaval po té hladině mé přehorké vody. A bylo to! Všechno rozteklý, zmáčený a já bezsešitá..Ale na druhou stranu je fakt, že to , co se naučím ve vaně si vždycky zaručeně na písemku pamatuju. Že by ta teplá voda nějak záhadně vypařovala učení ze sešitu a ukládala ho ke mě do hlavy? Ještě když jsem u té vany, tak mě napadá PĚNA. Jé jak já ji jako malá milovala. To už mě z tý vařící vody a ještě ke všemu s pěnou nikdo nemohl dostat.Byly doby , kdy jsem chtěla děsně sprcháč, asi to byl hit, ale teď jsem ráda za vanu, hezky si tam lehnu a…A to je jedno právě do ní běžím!

  To se mi líbí

 3. U mě už to někdy hraničí se sebepoškozováním, protože hranice mezi horkou a vařicí vodou je velmi tenká. Jenže když ono je to tak příjemné :D. Někdy si musím odpočítat od 10, abych tu sprchu vůbec vypnul, jinak bych tam totiž asi i umřel. :DD

  To se mi líbí

 4. Sprchování je úžasné 😀 Sice jsem tam tak 10 minut, ale kdyby to šlo, tak vydržím i hodinu 😀 No jo. Nás je moc a vidím jak pak ostatní nadávají, když najednou neteče teplá voda. Takyže jsem se už několikrát šla sprchovat poslední a několikrát už zbyla jen studená voda 😀

  To se mi líbí

 5. U nás doma musím vždy ohlašovat, že se jdu sprchovat, protože jsem tam vždycky strašně dlouho, a tak tam hned po mém ohlašení všichni letí aby pak nečekali na volnou koupelnu dvě hodiny 🙂

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.