Choroba má jen samá pozitiva

Za normálních okolností bych teď byla na zubním oddělení ve Vinohradské nemocnici. Pěkně na křesle a nade mnou by byla sestřička s páčidlem a rvala by mi rovnátka. To by se stalo, kdyby se nic nestalo. Ono se bohužel stalo. Přišla na mě angína a my – já a máma – jsme tak blbý, že jsme se na zubní byly zeptat, jestli s angínou můžu přijít. Zamítli to. A teď místo toho, aby mi sundávali okovy z držky, sedím v pokojíčku v pyžamu bez spodního prádla, s tlustými ponožkami, už dlouho neholenými nohami, nevyčištěnými zuby a tři dny nečesanými vlasy (chcete mě? jestli ano, piště na mail karolina@vrcholhnusu.com). Poslouchám písničky, jsem na internetu, smrkám a jsem smířená s tím, že budu mít rovnátka až do sedmdesáti a to jen proto, že potom už na ně nebudu mít žádné zuby. Normální člověk je má rok, dva nebo dva a půl. Já už je mám pátým a nevypadá to, že by byl osud natolik laskavý, že by mi je dovolil servat.
A to jenom kvůli tý zkurvený nemoci. A jej, kvalita článků poklesla, výskyt sprostých slov se zvednul a tulení nálada je tak 300 stupňů pod bodem mrazu, jezisi kriste, co budeme dělat, abychom ji zachránili? Nic, ukouše se sama, děkuji.
Ano, jak název článku vypovídá, choroba má jen samá pozitiva. Nemusím chodit do školy, když si potřebuju vyřizovat známky, doplňovat klasifikaci a zjišťovat informace o ročním přerušení studia, můžu být pořád jen na internetu a nedělat vůbec nic jiného, můžu si po dvanácti hodinách brát 2 léky antibiotik velkých jako moje hlava a k tomu 3x denně léky na kašel, pak pastilku na krk a ještě něco, co ani nevím na co je, můžu denně vypít 7 litrů odporné vody, můžu si ukousat uši nudou, můžu koukat na různý telenovely, kriminálky, americky romantický rodinný komedie a 5 proti 5, což značně posiluje chuť zvracet. Můžu si každou hodinu měřit teplotu, můžu kašlat tak, že to probudí i pana Staroměstského z jedenáctého patra, můžu být pořád sama, můžu se bavit tím, že polykám a zjišťuji, kdy to bolí víc a kdy míň, můžu kašlat na klávesnici i na monitor i na lampu, která je 20 metrů ode mě, nemusím na akci s lidmi z AFS, nemusím na sraz s minulou třídou, nemusím ven s kamarádkou, kterou jsem neviděla možná i rok, nemusím na druhou táborovou schůzku (na první jsem také nebyla), nemusím vlastně nic a můžu všechno. Viďte?
Nesnáším to
chci být zase normální

25 komentářů: „Choroba má jen samá pozitiva

 1. No jo, kam sme se to dopracovali. Sebelítost, neoholený nohy… Všimla sis, jak častu ve svejch článkách upozorňuješ na to, že nemáš spodní prádlo?

  To se mi líbí

 2. Je to jen otázka času, kdy to zase odezní a ty budeš opět "normální". Být nemocný je fakt svinstvo. Lepší častěji vypustit sprosté slovo a ulevit si, než to v sobě držet a třeba někoho seřvat v restauraci za to, že přinesl špatný ubrousek. 😀

  To se mi líbí

 3. Přesně tenhle pocit sem měla tak před tejdnem, takže sem v úterý šla přemlouvat doktorku, aby mě pustila do školy, což se mi nakonec podařilo a druhej den sem toho ve škole docela litovala, protože se na mě všechno řítilo.

  To se mi líbí

 4. To já si ještě nedávno říkala: kéž bych byla zase jednou nemocná. A nic … pořád musím do školy. Teď už jsem ale ráda, že jsem zdravá a můžu si užívat …

  To se mi líbí

 5. S těmi rovnátkami jsem na tom přesně opačně. Zuby mám křivější,než je vůbec zdrávo,co zdrávo,než je snesitelné.Jenže kdykoliv paní ortodoncistku navštívím,dozvím se,že mám tak půl rok počkat a pak navštívit. Je to stejně dokolečka a není co závidět. Podobně jako ty,ovšem s něčím jiným jsem se smířila. Že buď budu s rovnátkama skládat státnice (ehm… to je asi tak za 11 let) nebo umřu s křivou čelistí.

  To se mi líbí

 6. Jedu na Djerbu. Mám to napsané v předešlým článkuv tomhle jsem to nenapsala (Hloupá Terezko :D) A pak to je napsané v pravým menu 😉 Ty se hlavně uzdrav. Ahoj 🙂

  To se mi líbí

 7. To jsem pochopila z Nořina článku taky, ale stejně určitě existují i lepší věci… Ačkoliv. Já stále usínám u Uražených a ponížených. Není v mých silách tu knížku dočíst:D

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.