Artículo mal

Když jsme měli předodjezdový camp se všema z Čech, kteří chtějí také někam odjet s AFS, řekli nám, abychom si udělali nějaký papír s našimi očekáváními a obavami. A obávala jsem se, že se očekávání nevyplní a obavy vyplní. To, co ale přišlo teď, jsem nečekala ani v těch nejlepších snech. V životě by mě nenapadlo, že se vyplní a nevyplní naprosto všechno, co jsem si sem napsala.
V campu tady, se všemi studenty ze všech zemí, kteří jeli do Mexika, nám říkali, že Mexičané jsou velice pobožní a věci kolem alkoholu, tampónů a sexu jsou přísně tabu. Nikdy nic není, nikdy nic nebylo, nikdy nic nebude a najednou mám dítě a Aids. Co dělat. Tak jsem si řekla, že ok. Je to jiná kultura, a když jsem sem jela, tak jsem to věděla a smířila se s tím. Prostě budou některé věci, které se budou muset nějak skrývat.
Dnes, 16. 9., je den Nezávislosti Mexika, což znamená, že včera byla fiesta. Moje sestra udělala party u nás doma a řekla, ať si taky pozvu nějaký kámoše. Pozvala. Bylo to fajn, a když odešli rodiče, vytáhla z tátových zásob vodku a ještě něco. Mé vlasy se na hlavě naježily a oči mi málem vypadly z důlků. Ještě k tomu, když se pak rodiče pro něco vrátili. Marisol mě však ujistila, že pohoda. Tak jo. Najednou však zjistím, že moje máma mluví s Marisol a nevypadá šťastně. Už jsem se pomalu smiřovala s tím, že mě rodina vykopne. Co se ale nestalo? Nic. Řekli, že ok a když nikdo není nijak moc opilý, je to fajn. Chápete to?
Moje rodina také není nějak moc katolická. Mají jeden koutek s patrně Biblí, svíčkou a Marií a v každém pokoji – včetně mého – jednoho Ježíše, ale jinak za celou tu dobu se o kostelu zmínilo jenom jednou a to když tam šla v neděli večer sama máma.
Pořád se bavíme o klucích, a když už podruhý rozbiju skleničku, ujišťují mě, že no te preocupes. Oni ale nevědí, že to nebyla druhá, ale třetí a že jsem v jeden den rozbila 2 skleničky a vylila jedno pití do tradičního mexického jídla. Whatever.
Mám tady soukromí, luxus a všechno, co potřebuju, dostanu během chvíle. Je tu bazén, jsou tu i kočičky, kočky a čivavy, a když chci, můžu jít za sestrou, která chodí strašně pomalu, ale jinak je moc fajn.
Ve škole se bavím s holkami, které mám moc ráda a které mají rády mě a už mě neberou – nebo už spíš míň – za tu postiženou, které se musí všechno říkat třicetkrát, ale jako kamarádku. Které se musí něco říkat třicetkrát.
Jak jsem psala, že se tady určitě nudit nebudu, že mám hromadu sportů a blablabla, tak to už není tolik pravda. Moje kamarádka, s kterou chodím na roztleskávačky, byla nemocná a tak jsem tam zatím byla jenom jednou a salsa, jazz a aerobox (?!) není každý den a jsem ráda, když je tak 2x týdně, protože Marisol miluje sporty, miluje, tanec, miluje chození do posilovny, miluje fiesty a i plavání, ale miluje to tak, že tam jednou za čas zajde. Marisol totiž nesnáší, když se doma a nudí se, protože je u počítače a nudí se, znáš to, ale pravidelně kvůli počítači nejdeme bailat nebo tam přijedeme o půl hodiny později, což je celkem dlouhá doba na to, že jedna bailací hodina trvá hodinu.
Tady se na čas moc nehraje. Já jsem s tím smířená, ale Laura ze Švýcarska ne ze Švédska to snáší špatně, protože ve Švýcarsku na chození včas prý dost dbají. Když jsem se měla srazit v nákupním centru s kamarádkami ze školy, přišla jsem tam o 15 minut později a připadala jsem si strašně. Co se ale nestalo, byla jsem tam první a čekala asi 5 minut na to, až přijde první kamarádka a další přišli ještě za delší dobu. Včera se také mohla poznat pravá mexická fiesta, protože začátek byl ohlášen na sedmou hodinu večer a první hosti přišli ve třičtvrtě na osm. Jaký kraj…
Je mi vedro. Je tady vedro a ten počítač je rozpálený. Neuvěřitelná věc! Normálně jsem teď zjistila, že jak mám ten počítač na nohou, tak na nich mám kapky potu! Fakt hnusný!
Jak jsem tady a Česky mluvím jenom v mé hlavě a na počítači, mluvím a píšu jako prase a strašně jsem zhrubla! Všimli jste si kvality tohoto článku? Nulová! Já jsem tak překvapená! Co dělat. Už je napsaný, tak to teď nebudu mazat, ne?

14 komentářů: „Artículo mal

  1. tyjo Kájo, ty si to tam užíváš. Fotky jsou skvělý, rodinu máš parádní, pořád nějaký akce. To se nám v našich školách a vůbec tady v ČR můlže jenom zdát:D

    To se mi líbí

  2. Micinko, já jsem hrozně ráda, že si v pohodě a že to tam je supr, dávej na sebe veliký pozor!! Doufám, že si tu nedochvilnost nepřivezeš domů, to by mě kleplo! Pus, i

    To se mi líbí

  3. tanec??? chceš jim ukazovat tance??? musíš jim ukázat jajk se u kšádů tančí "Váza" A tak 😀 Mám tě ráda, combíčka hrotim, jak jen to nejvíc jde…..:)) ty si vyhroť králíčka ; ) mám tě rááda, myslíme na tebe ve sboru nejvíc ❤ pusu

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.