Cuál es nuestra bebida nacional? Ya sabemos!

8. 10. 09, 19:23
CONTINUACION de este articúlo
Tak jsem již zveřejnila komentáře a dozvěděla se, jací jste všichni alkoholici!

Když jsem o tom přemýšlela já teď na Historii, napadla mě hlavně Kofola, ale vždycky, když se mě zeptá někdo, co je u nás jakože národní, řeknu vždy cerveza – pivo. Je naše, máme nejlepší a je to tak! Také mi to potvrdil můj drobný průzkum, při čemž děkuju všem zúčastněným, protože jsem nečekala, že vás bude tolik! Asi ten článek o škole opravdu chcete, ale já jsem tak líná! Ale nebojte, slib dodržím.

Entonces z mého průzkumu vyšlo:

* Pivo -17 lidí
* Kofola – 2 lidi comentario S takhle malým číslem rozhodně nesouhlasím, měli byste se nad sebou zamyslet.
* Becherovka – 2 lidi comentario Muy bien, muchachos!
* Víno – 2 lidi comentario Víno mě tedy nenapadlo vůbec, i když je samozřejmě pravda, že na Moravě je jo mnoholi, ale nekradla bych tuto „charakteristiku“ Francii.
* Slivovice – 2 lidi comentario Nepochybně
* Malinovka – 2 lidi comentario To mě vůbec nenapadlo, ale je pravda, že nevím, kde jinde by to měli. Mně to ale nechutná. Asi nejsem správný malinovkový Čech.
* Zelená – 1 člověk
* Rum – 1 člověk
* Kafe – 1 člověk comentario Ale to bych rozhodně nepovažovala za něco českého. Podle mě je to jako přirovnávat pivo k Německu. Pijí ho hodně, ale rozhodně nemají nic extra a nemůžou se s tím reprezentovat.

K tomuto mě napadá ještě jedna věc související s charakteristikami Česka. Dneska jsme měli AFS akci, kde byli všichni intercambios se svými rodinami (kromě Idy z Norska, která má dengue, což je jedna tragická nemoc z komářího štípance). Chtěla jsem o tom napsat, ale přepadla mě lenost, bolest hlavy (asi na mě jde prasečí chřipka, dengue nebo malárie; pěkné sny, mami) a ještě myšlenky „co vás zajímá, co dělám?!“. Vtip. Takže milí zlatí článek nebude, ale možná uvidíte na facebooku fotky, co fotili ostatní.

Měli jsme udělat prezentaci o své zemi. Bylo nás tam v celku 5 a z toho dva ze Švýcarska a dva z Belgie a pak sola solita já z maličkého Česka, které je ale větší než Švýcarsko i Belgie (věděli jste, že je Belgie tak malá?!). Jako první bylo Švýcarsko. Prezentace pěhný, ale co to najednou slyším? „Suiza esta en centro de Europea…“ (Šv. se nachází v centru Evropy). No dámy a pánové, co je to? Jak se na to má chudák Češka koukat, ještě k tomu, když ví, že v její prezentaci hned na druhé straně 3 minuty povídá o tom, jak jsme srdce Evropy a k tomu má přes celou stránku „Corazón de Europea“? Tak jsem se na to psychicky připravila a poslouchala dál. Přišla Belgica, povídá, povídá a pak „Naší charakteristikou je hlavně pivo, máme více než tisíc druhů – to jsem se učil zeměpisu!“ Tak říkám, co to sakra je?! A v mé mysli je tentokrát má čtvrtá strana s velkým obrázkem piva!

Ale jak to dopadlo? Pamatujete si ten článek, jak jsem psala, jaký mám strašný strach z vystupování na veřejnosti? Tady to vypadalo následovně: něco kolem 50 osob a vy jste před nimi s mikrofonem a prezentací za zády.

Damas y caballeros, mě to tak bavilo! Lidi se dokonce i několikrát zasmáli, když jsem říkala, že srdce Evropy, tak jsem hodila zlý pohled na Lauru a po prezentaci mi někdo řekl, že geograficky jsme vážně ve středu my, když jsem byla u piva, Marco, který byl na rok v Česku mi potvrdil, že máme nejlepší, několikrát jsem řekla edificias místo edificios a nakonec mi tleskali. Mě to tak bavilo! A samozřejmě jsem byla nejlepší… znáte to…. Hihi.

Jsem spokojená. Až na tu obří věc zabydlenou na mém nosánku, která na všechny koukala a ještě pořád kouká svými velkými kukadly a kvůli které jsem si prožila strašné věci…

Ale těším se, až vás uvidím, smrádci!

PS: Kdo chce vidět mou prezentaci!!

17 komentářů: „Cuál es nuestra bebida nacional? Ya sabemos!

 1. Týjo, tak jsem se s Kofolou trefila! Já se zase včera předvedla na AFS meetingu, protože jsem zahrála asi dvě lidovky na klarinet, zatímco ta kupa ostatních lidí-zbabělců, kteří na něco hrají, si ani nevzali s sebou nástroje. A dozvěděla jsem se, že jsme národ takový hrozně formální a oficiální. Myšleno my, Češi, že nejsme na první pohled veselé kopy, ale takoví ti upravení kravaťáci. To mě rozesmálo celkem na dlouho. Belgické pivo jsem ochutnala v belgické restauraci a kam se hrabe na naše! Jeden druh měl chuť tak slabou, že bych si ho možná nebýt barvy popletla s minerálkou a druhé pivo mělo jakousi třešňovou příchuť. Třešňové pivo prostě není pivo. Vivat ČR! =)

  To se mi líbí

 2. A to buď ráda, že taky Belgičan netvdil, že je z centra (popř.srdce) Evropy, v Bruselu to visí po celém letišti.Od Švýcara jsem to ještě neslyšela, takže mi začíná případat, že za chvíli bude Evropa takovou říší středu.  

  To se mi líbí

 3. Jááááááááá chci vidět i slyšet tvojí prezentaci! Ukážu ti svojí o první pomoci a taky o rekonstrukci prsu! Vyměníme si je! Pivu zdar! Jsem na tebe moooooooooooc pyšná!!!

  To se mi líbí

 4. Tak s pivem jsem se trefila, ale jak jsem mohla zapomenout na Kofolu doteď nevím, moc dobře vím, že je česká, ale nějak jsem pomýšlela jen na tan alkohol a na to, co tady teď piju ne, jaká ostuda!

  To se mi líbí

 5. Ahoj Kájí, tk jsem se O5 rozhodla zavítat na tvůj blog, protože ho fakt ráda čtu 😉 Navíc jsem si taky chtěla přečíst, jakpak se ti v tom Mexiku daří :). Nejdřív jsme řikali: ,,Nooo, a Kája nám přiveze chřipku z Mexika" a ono prd, stejně jsme ji pravděpodobně měli ve třídě i bez Mexika :D. Tak si to tam užívej dokud můžeš 🙂 Měj se :o)

  To se mi líbí

 6. Ana: Jojo, to uz mi holky rekli! Fakt jsem se smala, kdyz jsem se to dozvedela. A jak tot ed vypada? Neni to nic vaznyho, ze ne? Jak jinak si to tam uzivate? Doufam, ze moc nestvete ucitele a ze oni vas taky ne 😀

  To se mi líbí

 7. To verim :D… NN, vetsina lidi si proste jen polezela doma (a ani tu skolu nezavreli :[ :D). Ja ted tky lezim doma a normalne bych asi nepoznala, ze to neni ta klasicka chripka ;). No, porad ti jen tiše závidíme :)… My? my prece neeee!!! Jak my bychom mohli nekoho stvat?! :D… Ale jo, oni stvou nas! Teda nekteri, abych nekomu zase nekrivdila! 🙂 Tak se měj a koukej zase někdy napsat nějakej článek, ať mám co číst 🙂 😉

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.