101 cosita de Navidad o sea cuando se mi mama pone loca

Ač jsem si to ještě neuvědomila, už přišel vánoční čas. Sněhu moc nevidím, co je ale nové, že nevidím ani bláto. Ale zima přišla. Teď 20 stupňů a já tady mrznu v mikině ze školy a zakazuji rodině umírající vedrem, aby zapnula ventilátor.
Vánoce už přišly a vzhledem k tomu, že jsem na Americkém kontinentu, nedá se to nijak obejít. Všude jsou nějaké věci, co to připomínají. Obchody milionkrát víc svítící než u nás a když se jedete kolem domu svítícího všemi
barvami, několika soby na střeše a Santa Clausem v okně, lidi neudělají znechucený ksicht a neřeknou „kýč“, ale v očíčkách se jim zazáří a s úsměvem zařvou „Jůůůů!! To je pěkňoučký!! Příští rok taky koupíme toho roztomilého sobíka, co sám leze do komína a zpátky!“. A vy na to koukáte a v hlavě vám běhají myšlenky jako „jestli se takhle budu tvářit pořád, tak mě vyměněj“.
A moje matka je šílená. Dům nám svítí jako v Sám doma a na balkóně sněhulák a to jste ještě neviděli, jak to vypadá ve vnitř. Na výzdobu jí šli pomoct všichni kamarádi a všichni, co u nás pracují. Já na to koukala s pozdvihnutým obočím a měla chuť neuvěřitelně hodně dát oči vsloup, když si stěžovala, jak je unavená a co ještě musí udělat. A když jsem se zeptala „a proč to děláš?“, odpověděla mi „aby to tu bylo hezký, je to moje povinnost“.
FELIZ ANTE – NAVIDAD!

8 komentářů: „101 cosita de Navidad o sea cuando se mi mama pone loca

  1. No mě dostalo to VE VNITŘ 🙂 Já vánoce fakt neřeším a zjistil jsem, že když neodpovím na „blahopřejné smsky“ 3roky, tak to lidi přestane bavit a ještě ušetřím. Jináč kýčovitý umělý stromeček máme už asi 10let stejnej, výhoda je v tom, že ho ustrojím za 10minut, akorát teda luxování za postelí a utírání prachu z knih kdesi u stropu mě moc neba.

    To se mi líbí

  2. tak ten pohled na tuhle přehršle-ozdobenou americkou ulici závidim!! vždycky to vidim jen z filmů ale to není ono… obdivuju jak všechno zdoběj a vychutnávaj si to.. pak to vypadá nádherně ne?! podobně jako naše praha v noci? 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.