Nejzajímavější vlastnost člověka

Člověk je velmi komplikovaný mechanismus, který je tak spletitý, že by se mohl klidně považovat za zázrak a v několika seti náboženstvích se také za zázrak považuje. Nejdříve je jedno malé vajíčko a ještě menší spermijka, poté rosteme v břichu, vylezeme, umejou nás, zapláčeme, batolíme se, chodíme, dostaneme neštovice, mluvíme, zjistíme, že život není pohádka, rosteme dále, lámeme si ruce, myslíme čím dál tím víc, píšeme, vynalézáme různé věci, motáme se z alkoholu, máme obrovskou touhu jít domů z jiných drog, stavíme domy, letadla, zaděláváme na další zázraky, stárneme, dokážeme neuvěřitelné veci, smrskáváme se a umřeme.
Život. Co dodat. Každý člověk je jiný, každý má jiné schopnosti, každý žije jinak, každý má jiné vzpomínky, jiné zážitky, jiné zkušenosti a jiné názory a určitě všechno toto je strašně zajívaé. Co je ale to nezajímavější? Nejužitečnější? Nejnepochopitelnější z lidských schopností? Proces proměny.
Přesná definice procesu proměny ve slovníku Kubínové zní Proces, který přetransformuje zrůdičku tak, že se z ní stane normální osoba. Pro ty méně bystřejší uvedu příklad:
Osoba A se vzbudí po čtyřech nedostačujících hodinách  spánku a po velmi bujné noci. Během jedné hodiny musí vyrazit do práce mezi lidi. Probudí se celá smrdící od kouře a alkoholu, s několika uhry na tváři, s kruhy pod očima, chlupatými nohami a podpažím a napůl vytrhaným obočím (párty ze včera byla normální domácí chlastačka, takže se na ni osoba A nijak nepřipravovala ani nečistila), hnusným pyžamem s Kačerem Donaldem, otelkýma nohama od tancování na podpatcích a mastnými vlasy, napůl nalakovanými nehty, s tváří s vytlačeným vzorem polštářei a totálně propocená kvůli tomu horku, co teď v létě je.
Vzbudí se. Zamíří k zrcadlu, strašně se lekne, dá postavit vodu na čas, vysprchuje se, umyje si vlasy, oholí všechno, co jde, vyčistí zuby, vyfouká vlasy, odlakuje a n alakuje nehty, vezme obličej odbeďarovávačem, přetře to makeupem, čímž zakryje i kruhy pod o čima, vymění ručník za modrobílou sukni, bílé triko, modrý svetr, bílou šálu a bílé boty, vezme k tomu kabelku, napije se čaje, sní chleba s řetkvičkou, ještě jednou si vyčistí zuby a když zamíří k zrcadlu teď, spokojeně se usměje a zkonstatuje, že by se dnes klidně mohla vidět s prezidentem.
Kdyby ji někdo vyfotil před a po, nikdo by ji nepoznal a vsadil by klidně všechny boty na to, že ta zrůdná odporná příšera rozhodně není ta krásná a civilizovaná dáma. Že zrození je zázrak? Pche! V porovnání s Procesem proměny je to jen dětská hra…

14 komentářů: „Nejzajímavější vlastnost člověka

  1. hmmm, hlasy v ankete mne prekvapuji….asi tu klika hodne pubertaku co si mysli, ze jsou uplne nejvic v rozvoji… ale ono to asi bude uplne nejednoznacne polozenym dotazem 😉 neco je mysleni, neco je seda kura mozkova, neco je velikost mozku (ktera nehraje az tak roli) a neco nejvetsi vyvoj cloveka a neco uplne jineho je fylogeneticky a ontogeneticky… hmmmm, co s tim? 🙂

    To se mi líbí

  2. Tvůj Proces mi připomíná rána na Kalichu… ráno vstaneš, v rychlosti sesbíráš pár věcí,potichu se vytratíš z pokoje,osprchuješ se, umyješ si vlasy,vplížíš se do pokoje, kde se ostatní probouzí,oblečeš se, napůl vysušíš vlasy,jakž takž je sepneš a namaluješ obličej a žíznivá,hladová a mírně vrávorající vyrazíš do kuchyně chystat snídani,kde upíjíš čaj a ukusuješ suchou housku,aby žaludek neplul na vodě… Ale neodradí tě to a další den znova,tři týdny:D

    To se mi líbí

  3. Dobrý, akorát zábavnější je, když seš po kalbě a máš třebas 15minut na to, abys dorazila na autobus 🙂 To hold pár úkonů vynecháš. Nebo radši zůstaneš doma.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.