To není tak, jak to vypadá!

Pohled 1: Polorozcuchaná dívka v hnusných teplácích a bílém tričku vylézá s dvěma skleničkami. Jednou průhlednou modrou a potom na něm položeným postarším hrnkem bez ouška. Dívka se bezdůvodně divně uculuje. Vychází z paneláku a přechází přes parkoviště, kde ji málem přejede auto. K podivu ale parkoviště nepřechází, nýbrž jde kolem aut. Sehne se za nějaké auto a při bližším zkoumání zjistíme, že do skleniček nalévá vodu z obrovitanananánské kaluže. Dívka se vrací se skleničkami v ruce a směje se ještě zvláštněji. Zalézá zpátky do paneláku a ztrácí se z dohledu.
Pohled 2: Dívka si včera domů přinesla seno a mlátí hlavou o zeď, protože zase zapomněla se cestou ze školy stavit u nedalekého rybníka, aby si z něj mohla nabrat organickou vodu bez chloru a začít tak práci na laboratorní práce z biologie, kterou již měla začít před dvěma týdny. Po dnešní konzultaci s profesorkou se dozvěděla, že to nemůže být ani převařená ani odstátá voda z kohoutku. Že jenom z rybníka, nebo klidně i ze sudu nebo z kaluže. Sud u ní v paneláku asi moc nebude a tak jí nezbude nic jiného, než vzít si nějaké nádobíčko a jít na parkoviště, kde lidi vystupující z aut, které tam parkují, si musí brát na vystupování plavky. Trošku se upraví, pročísne ofinu a vychází na parkoviště obklopené asi sedmdesáti paneláky s mnoha okny a mnoha lidmi. Protože si připadá jako kretén, tak se nešťastně sama sobě úzkostlivě a ironicky směje, na což se soustředí tolik, že se nechá málem přejet autem jedoucím tří kilometrovou rychlostí. Rychle zabočí mezi auta, sehne se ke kaluži, která ji příjemně překvapí svou hloubkou podobnou Máchovu jezeru. Naplní obě skleničky a studem a trapností sklíčená běží zpět domů, kde připraví senný nálev.
Z pohledu 1 se mohlo zdát, že dívka je psychicky narušená a má byt celý zanesený kádinkami s vodou z kaluží, se kterými po nocích praktikuje všelijaké nemravné věci. Přitom ale šlo o normální dívku se zájmem o studium.
Nikdy byste neměli slepě věřit jen svým očím. Nevíte přesné souvislosti, neznáte situaci člověka. Jestli se svět neponaučí, bude to na mě mít značný dopad.

9 komentářů: „To není tak, jak to vypadá!

  1. Sis mohla dojet MHD k nějakýmu rybníku , ne? Ale co, taková pěkná kaluž s olejem a jiným bordelem stačí 🙂 Zas máš dobrý, že tě v králíkárně všici neznaj, to u nás by si na mě ukazovala čtvrtka vesnice.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.