I měsíc už šel spát…

Jak jste si správně všimli, tuleň prochází krizí. Přišel podzim, přišel stres se zkoušek a ze školy, přišel kamarád, který mi řekl, že píšu sračky, přišli vzpomínky a starosti. A to všechno způsobilo, že je teď 4:32 ráno a já neležím ve své postýlce povlečené barevným povlečením s nevypratelnými kapkami od fixy, jak by asi všichni čekali, ale sedím u mého psacího stolu u zírám do notebooku.
Nedívám se na měsíc, protože už dávno odplul po obloze někam, kam mé oko z okna v pokoji nedohlédne. Tiše mi tu hraje rádio. Upíjím čaj, který jsem vyměnila místo kafe s mlékem, cukrem a kakaem (nový vynález), které už jsem měla dneska asi 5x. Lítám v pravidelných intervalech na záchod, což znamená, že můj trávicí systém funguje správně a potvrzuje, že čaje i kafe mají opravdu močopudné účinky. Pálím si ruku na horkém notebooku. Je totiž celý rozpálený a jak píšu, tak mám na něm položené zápěstí a čekám, kdy se mi přepálí žíly a já umřu zajímavou smrtí a už dneska ráno o mně bude reportáž ve Snídani s Novou.
Je mi zima. Mám na sobě pyžamo s kobrou, které moje sestra odmítla nosit kvůli fobii z hadů. K tomu růžovobílé papuče, které má každý člen naší domácnosti a kvůli strašné zimě jsem teď na sebe hodila i pončo, které nám ušila babička. Už nemám, co dělat.
Ale spát jít nechci. Bojím se totiž, že bych se neprobudila v ten čas, ve který se probudit potřebuju. A nebo bych se vzbudila ve velice špatné náladě a s obřími kruhy pod očima. Patrně většina z vás má zítra ředitelské volno. My ne. Ale máme projektové dny, takže by mi stačilo vzbudit se v 7 a ne v normální čas, kdy chodím do školy tj. 6:11. Čeká mě náročný den. Začnu ho školní návštěvou knihovny, dále budu s kamarádkami a potom rovnou zamířím na taneční. Třeba ale kvůli únavě den uběhne rychleji.
Nejraději bych čas zastavila, anebo ho posunula o měsíc dopředu. Nechci začít ten dnešní/zítřejší den. Nechci začít žádný. Chci, aby tato noc trvala déle. To proto nejdu spát. Spánkem se vše urychlí.

10 komentářů: „I měsíc už šel spát…

  1. pokud cizí neštěstí potěší nebo aspoň smíří s vlastním osudem, tak nejen že žádné ředitelské volno, ale naše škola vůbec neprovozuje podzimní prázdniny, takže i v pátek se radostně vzdělává… (píše thoris už z práce, opravujíc písemky z matiky)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.