Nepoznáš hrnek na kafe od hrnku na čaj?!

Každá průměrná rodina má nějaké své mouchy, tajemtsví, priority, svůj slovník, zvláštnosti, charakretistická gesta a pravidla. My jsme podle tohoto měřítka nejprůměrnější rodina na světě a máme těchto věcí hromady hromad. Mezi naše největší úchylky patří hrnečkový problém. 
Nejenže já s matkou musíme v obchodech vždy projít strašně rychle kolem regálů s hrníčky, abychom tam neutratily celou výplatu, ale dokonce i v restauracích, v kavárnách, hospodách, ve starbucksech, bufetech nebo na besedách evropské unie krademe (někdy se i zeptáme) krásné skleničky či hrníčky, takže doma nemáme žádnou sadu stejného nádobí a máme toho plnou kuchyň. To by bylo ale ještě akceptovatelné a normální. Někdo nakupuje boty, někdo elektronické spotřebiče a někdo se vyžívá v hrnečcích. Problém je jejich užívání.
Už skládání do police něco o hrnečku říká. Úplně v levo jsou vysoké na čaj, vedle vzadu jsou ty s krávou, které se musí mít v ruce, takže je moc nepoužíváme a jsou jen na mléko, před nimi jsou oválné a tlusté na kafe, kapučíno a možná i kakao, vedle jsou oválné tenké, které nikdo nemá rád a dají se použít v nejhorším i na čaj. Před nimi jsou 2 kulaté skleněné hrnečky, při čemž jeden je od Pickwicku (přirozeně na čaj) a druhý je MŮJ na kapučíno a kafe se zmrzlinou, který byl koupen přesně na tyto příležitosti. Dále tekné se zářivými obrázky, nahoře rozevřené na čaj a před nimi ten vélký ze Starbucksu. V předpředposlední řadě je jeden s tvarem jako na kakao, ale s obrázkem na čaj (sporný hrnek, takže ho nepoužíváme), maličkatý bílý a tenký ze summitu evropské unie, který kvůli malému vzrůstu, bílé barvě na mléko a tenkosti na čaj také nemá jednoznačné použití a poslední zelený tenký jednoznačně na čaj. Předposlední řadu tvoří jasné hrnky na kakao se sněhuláky a kakaovým tvarem (nahoře se zšiřuje), kde jim velí matčin hrnek na urologický čaj stejného tvaru, ale s kostičkami.  A jako poslední máme sadu hrnků na čaj s ovocnými vzory!
anetka a hrneček
A skleničky mají také svůj řád. Na začátku postává sada sloních noh, které dostaly svoje jméno kvůli svému zajímavému prohnutí, kvůli kterému se z nich nedá dobří pít. Sklenice na pudingy, které také bývávávávávaly v sadě, ale bohužel už jsem jich více než půlku vymlátili. Dále vázy; obrovské hranaté těžké a tlusté sklenice, ze kterých se také dá pít jen obtížně. Prostřední řadu tvoří 2 dlouhé tenké sklenice, které slouží jen v létě a to na džus s ledem, jedna sklenice od hořčice a půl litr od Kofoly, na který jsem velmi hrdá, ačkoli je také obrovský a těžký, takže dosti nepraktický. Další řadu obsahují různodruhé sklenice; krásná malá roztomilá sklenička od Mattoni (summit EU), zajímavá modrá snad od Magnesie, velká od Radegastu a modrá tlustá a velká také od nějaké vody. V poslední řadě se tyčí objemná matčina na spaní, rodinná nemocniční, kterou jsem dostala od kamarádek a dlouho jsem nevěděla, jak ji použít až jsem přišla na to, že je lehká, s prasátkem a má úžasný tvar, takže se používá při nemocech. Úplně vzadu je jedna mexická, která je sice moc hezká, ale také nepraktická.
Možná to vypadá, že je to konec a že toho více snad už být nemůže! Může! Máme ještě hrnky na vaření, které jsou v jiné polici a rozdělené na vajíčka, mouku atd a pak ještě nemocniční hrnečky, což jsou hrnečky s pokličkou a obličejem, které musíte mít v období nejhorší nemoci spolu s nemocniční skleničkou.
Na to, že se má sestra tyto jednoduchá pravidla umístění není schopná naučit, jsme si už zvykly, ale když přijde nějaká návštěva, řekne „Udělám si čaj“ a vyndá hrnek na kakao?! To je vrchol! Jak může být někdo tak nevzdělaný, že nepozná hrnek na čaj od hrnku na kakao proboha?! A co kdyby si chtěl vzít nemocniční?! To už by to se mnou opravdu asi šlehnlo a naše přátelství by rázem skončilo…
Omlouvám se, ale doma by měla být domácí pohoda. Ta je udělaná věcmi, které domů patří; domácí obleček, nohy na stole, otevřené dveře na záchod, chuchvalce prachu pod postelí a správně použitý hrnek!

25 komentářů: „Nepoznáš hrnek na kafe od hrnku na čaj?!

  1. A to sem si myslel, ze jak sem od tebe dostal prednasku o systemu ukladani veci do mycky, ze to je moc xD pontomhle clanku muzu s jistotou rict, ze u nas doma vladne anarchie nejhorsiho stupne… xD

    To se mi líbí

  2. Ukládání do myčky je velmi sofistikovaná práce, má to především logiku, protože o to při mytí nádobí jde nejvíce.!!!!!! Do příborníku první řada lžíce a lžičky, druhá řada nože a vidličky, to vše z parádní soupravy. Dále pokračují tupé pomocné nástroje k vaření, ostré pomocné nástroje k vaření,atipické (např.jogurtové) lžičky a příbory z obyčejné soupravy stolní. Co je na tom proboha k nepochopení!!!!! Zbytek obsahu myčky probereme jindy, koukám, že na vás musím pomalu… i

    To se mi líbí

  3. No ještě že já si do jednoho hrnku udělám čaj, kafe i kakao a když na to přijde, tak v tom Starbucks ohřeju v mikrovlnce i polívku 😀

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.