Kde se vzal, tu se vzal, objevil se Pumčeloud

Vzpomínám si, jak jsem před dvěma lety četla článek na jednom blogu o nějaké stránce, o které teď najednou všichni mluví a že je hrozně výborná a já nevím co. Jmenovalo se to facebook nebo tak nějak.
Teď už snad i můj děda ví, oč jde. Facebook dostal mnoho přezdívek, neustále se o něm mluví, jsou na něho připojené různé internetové stránky, funguje na znovunalezení starých přátel a udržení kontaktu s nimi, poznávání lidí, se kterými jsme se viděli 5 minut, zabíjení času, chatování, organizování akcí atd. Je prostě součástí každodenního života většiny mladých lidí. A tak jako všechno má i facebook své vlny cool věcí. Všichni tomu podlehnou, zabavují se, vzrušeně o tom diskutují a za nějakou dobu na to zapomenou a to ať je to polštářová válka, lízání lízátka, kvíz, farma, šťouchání, „co si o mně myslíš“ obrázky, označování přátel jako matku, dávání si vtipných přezdívek a jmen (že, Karolo), poker, stalkerská statistika, „vsadím se“ skupina, „když… tak“ skupina (nikdy by mě nenapadlo, že toho opravdu může být tolik! facebook je neuvěřitelný!) ,pravdivé otázky, umrtí Jacsona, nahrávání co největšího počtu fotek, 100 věcí o mně, které asi ještě nevíte… I já jsem se nechala některými poznamenat. Řekla jsem si, že do té poslední vlny, kterou jsem stihla zaznamenat, se už nepustím.
Dej si na foto v profilu svou oblíbenou pohádkovou postavičku a připomeň si, jak to bylo krásné koukat se v televizi na pohádky. Tyto zprávy – někdy trochu obměněné (jú! lidičky! dejte si jako profilovku nějakou pohádkovou postavišku, co jste měli rádiiiii!!!!) – se u mých přátel objevovaly čím dál tím více a Vílu Amálku jsem s Rákosníčkem jsem začala potkávat víc a víc. Říkám si prohoba, tak k tomuhle se teda fakt už nesnížím!. To si říkám nějakou dobu a najednou na mě kouká Pat a Mat, které od doby, co pamatuji, nesnáším, Bob a Bobek, Ája od Fíka i Kačer Donald. Dosti často dávám oči vsloup.
Ale najednou to přijde! VČELÍ MEDDÍDCI! Říkám si nee, nee, nesnížím se. Ale pak zase včelí meddídcichvátám chvátám, nemám chvíli klidneee! …Čmelda …NÉ …napolíčku v jetelíčku …jen to ne … …ANÓ
V hlavě jsem zase začala vzpomínat na všechny ty okamžiky, co jsme spolu prožili, na ty písničky, na Duha duhovám jak vždycky začínal jeden díl, na to, jaké si žili živůtky, jak jsem při nich usínala, na jejich televizní zpracování…. A bylo to jasné. Ihned jsem zanechala pokeru a chatování, vrhla jsem se na google a hledala to, o čem jsem věděla, že se za to nebudu muset stydět. Pučmelouda. Obrázky byly jen malé, tak jsem našla video, zmáčla PrtSc, upravila v malování a místo Karolínky už byl Pučmeloud. Zaklapla jsem notebook, přendala kazety, zapnula rádio, zmáčkla to vražedné tlačítlo play, zhasla a s brundibáry usínala.
Zase jsem se nechala oblbnout. Zase jsem in. Ano, jsem snadlo ovlivnitelná osoba a prostě nemám takové koule, abych vlnám utekla. Ještě k tomu jsem poslední dobou celá taková rozplývavá. Tuhle jsem si vzpomněla, že budou Vánoce a málem mi usměvem utrhla tvář. Ty pohádky jsou strašně krásné a Vánoce budu trávit krásně s rodinou. A s Pučmeloudem, protože ten tam aspoň do Štědrého dne zůstane!
Pučmeloud je totiž čmeláčí strašidlo. A je to jediný Pučmeloud na světě!

7 komentářů: „Kde se vzal, tu se vzal, objevil se Pumčeloud

  1. Takhle, řekl bych, že je na to dvojí pohled. První stránka věci je přesně jak si psala a to je snížit se k  davový histerii na fejsbuku, podlehnout a přidat se do stáda a nahodit si na profil něco, co po tobě chce většina. Ano, i já sem "podlehl" (jak ve škole rozjíždíme červorodky a jiný imaginární obludy, prostě sem neodolal a Ashe Ketchema sem si tam dát musel, i když jenom na chvíli), ale to mě dostává rovnou k druhýmu pohledu na věc. Dyť je to jenom facebook!!! Dost lidí co zmám (občas i neznám, musim to promazat) se dost snižuje už jenom svejma statusama a zrovna téma profilovek ve stylu obrázků z pohádek mi přišlo celkem hezký 🙂 ale když to shrnu, o co vlastně de? Tim, že si člověk dá jako profilovku Boba a Bobka, nebo třeba Ferdu Mravence, mu díky tomu nenaroste pět hlav a zelený křídla, ani se (teda aspoň pro mě) nesníží jeho sociální (a teď myslím sociální, jako ve smyslu doopravdickýho života, ne nikde na síti) statut.

    To se mi líbí

  2. Teď už se taky už přidávám málokam (nejvíc asi nesnáším ty skupiny, který tě lákaj na nějaký super cool skvělý úžasný video/fotku, který prostě musíš vidět, ale ještě předtím musíš dát lajk…lajk…lajk:D ) Tohle mě zrovna přišlo docela roztomilý, jenom nevím, koho bych si tam dal 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.