Ženy jsou strašné. Ženy jsou strašné?

Toto téma už se v mém okolí probírá nějakou dobu. Jak již o mně víte, jsem strašně ráda s kamarády. Kamarády mužského pohlaví. Jak to asi může teď vypadat? Buď, že jsem děvka, lesba nebo jen divná. Já si myslím, že nejsem ani jedno z toho, ale to posuďte sami. Prostě mám jen ráda klid, pohodu, blbý kecy o ničem a ráda se dozvídám drby z jiného soudku a z jiného pohledu než jsem zvyklá slýchávat.
Ženy, holky, slečny, dívky, paní, děvčata nebo dámy, všechny jsou stejné! Ukecané, mají ječivé hlasy, jsou žárlivé mezi sebou, všechno strašně probírají a to několik set krát a do detailů. Všechny kolem sebe pomlouvají a řeší sebe, vás, rodinu, sebe, lidi, co znají i lidi, co neznají. Jsou strašně akční. Pořád musí něco dělat. Stráví 10 hodin denně před zrcadlem a při výběru oblečení a potom stejne vždycky vypadají tak, jako na začátku, ne-li hůř. Dokáží se bavit 3 dny v kuse o dietách a o tom, co všechno snědly. Píšou vám 500 sms denně, když zrovna nemáte náladu, rozbrečí se kvůli naprosto všemu, soukají z vás věci, které byste si chtěli nechat v danou chvíli pro sebe a mají o vás obavy ve chvílích, kdy je to naprosto zbytečné. Jsou vypočítavé, jízlivé, nevyzpytatelné a v celku jejich charakter je odporný!
Na druhou stranu, být 24 hodin denně obklopena bandou puberťáků, bavících se jen o jejich imaginárním sexu, pornu, počítačích a fotbalu také po chvíli omrzí. Je zajímavé se dozvídat, jak hodnotí ostatní slečny, co je pro ně jak důležité, co si myslí, když má slečna jen jedny šaty do tanečních. Ale zaprvé jsou některé jejich  odpovědi pro nás ženy nepochopitelné a zadruhé muž nikdy nemluví úplnou pravdu, protože jeho image je být drsný a prasácký, takže nám říkají to, jak si to myslí jejich extrojá a ne jejich introjá, podle kterého nakonec jednají, že.
A na druhou stranu, jsou to ženy, které nás dokáží pochopit a většinou si na nás v době krize udělají čas. Které nás podrží, které se nás po rande ptají „Tak jaké to bylo?“, které nás nechají vykecat se, kterým se můžeme svěřit s čímkoli. Řeknou nám „Strašně ti to sluší!“, když to potřebujeme slyšet a „To je fakt strašný.“, když máme ještě čas se převlíknout před tím, než přijdeme mezi lidi. Rozesmívají nás svými naprosto zbytečnými sms zprávami, můžete se s nimi smát několik hodin bez zjevného důvodu a převlíkat se před nimi bez jediného divného pocitu.
I pro mě překvapivé vyuzlení z téhle situace je, že ženy jsou fajn, jen když je poznáte víc a muži jsou dobří z dálky a pak hodně z blízka. Z mých zkušeností kamarádství s pány vyplývá, že se vždycky nějak po chvíli posere. To s ženou má trvanlivost vyšší. Doufám, že aspoň nějaká kamarádství si udržím na mnoho let. Je mi teprve tři čtvrtě na 18 a tak jsem za těch 17 let nenasbírala tolik zkušeností, které by to potvrzovaly, a tak pořád můžu doufat v to, že vydrží. Když to nevyjde, tak tu aspoň vždycky bude rodina, kterou si na rozdíl od kamarádů nevybíráme, ale zbožňujeme ji. Tedy alespoň ti, co měli štěstí. 

17 komentářů: „Ženy jsou strašné. Ženy jsou strašné?

 1. Vždyť ty jsi taky žena, tak jak něco takového můžeš říct?XD Není to trochu přehnané? Ty jsi důkazem, že takové všechny nejsou, já taková taky nejsem a to už jsme dvě.

  To se mi líbí

 2. Jo chlapi a jejich řeči :-). Hodně svého volného času strávím v hospodě a proto taky ve společnosti spíše mužské. Cítím se tam dobře, protože nerozebírají kraviny jako milé dámy. Tím myslím třeba nakupování, diety, oblečení, líčení… Ale občas je to fajn někoho zdrbat s člověkem stejného pohlaví :-D.

  To se mi líbí

 3. Zajímavá úvaha :D… Já jsem na tom dost podobně, ale už to nějak nehrotim.. Za 10 let, co chodim do Rolničky a jsem tam v podstatě pořád v holčičím kolektivu, zvykl jsem si a nějak mi to nepřijde…. :D… Potom ale když se ve škole bavim s x holkama, kluci mají buhví jaký řeči, že jsem buhvíkdo nebo buhvíco :D:D to je těžký no 😀

  To se mi líbí

 4. Jo já už taky s ženskejma v kanceláři vařim a peru 😀 To je samej Avon, melíry, gelový nehty … Dostala mě ale věta : "v celku jejich charakter je odporný!" Dobře, že nepatříš mezi feministky!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.