Ach ta úžasná zima…

Dobré ráno. Pokud článek bude postrádat pointu, čárky, interpunkci, slova nebo i celé věty, omluvte mne prosím, protože jsem ve vysokém psychickém vypětí. Spala jsem jen 2 hodiny, jsem strašně unavená, měla bych se učit, chtěla bych spát, ale nejde to a chtěla bych sníst matčiny koláče, které napekla, ale myslím, že bych je asi nespořádala a tak čekám na vepřovou kotletu. Chápete, že to nemám lehké.
Jako malé mi lidé dávali často otázku, které roční období mám nejradši. Všichni vždycky říkali léto, někdo, že zimu a moje maminka říkávala jaro. Já, protože jsem si nebyla jistá, jsem někdy říkala, zimu, někdy léto a když jsem si spletla léto s jarem, tak sem někdy řekla i jaro. Moje důvody pro výběr léta byly: Můžu se koupat, je teplo. A pro zimu: Napadne sníh a můžu jezdit na lyžích/snb. Dnes už jsem starší a po roce v Mexiku jsem zjistila, o co tady jde.
Každý na Zemi nemůže mít stejný názor, protože pojmy „teplo“ a „zima“ jsou v každé části Země brány jinak. Když jsem byla v Mexiku, všichni byli zvyklí na 40°C a zima pro ně byla kolem nuly, takže všichni měli radši rádi zimu. U nás je to tak, že teplo je teplota kolem 30°C a zima je -10°C, takže po našich zkušenostech mají všichni radši léto. Do této skupiny patřím po této zimě i já.
malý tulen na snb
Sníh je nádherná a kouzelná věc. Neznám lepší sport než jezdění na snowboardu. Bruslení také rozhodně není k zahození. ALE když žijete ve městě, tak se z krásného romantického snížku stane odporná černá břečka, která buď zmrzne a vy se na ni dost neelegantně vymáznete, nebo břečkou zůstane a vy pak přicházíte na jakékoli místo s mokrýma nohama. Kromě toho sůl na posyp se vždy udrží na vašich botách a vy pak vypadáte, jako kdybyste nosili na botách trolí nudli. Pokud bydlíte někde na horách, zapadáváte pořád do závějí a 15x za den vás musí někdo vytahovat z příkopu. A nakonec všechno roztaje a přijdou záplavy, které přicházejí znovu a znovu, protože sněžit jen tak nepřestane.
Další roztomilou věcí je ta odporná zima, ve které se prostě nemůžete jen tak procházet v parku a povídat si s kamarády. Ne, ne. Musí se někam zalézt, protože když jste chvíli venku, nejenže vám mrznou všechny části těla, ale ani vaše mluvící schopnosti nejsou nijak dobré vzhledem k znemožnění artikulace kvůli zmrzlým obličejovým svalům. Kromě toho neexistuje, že byste vyběhli z domu v triku a kalhotách odnést odpadky. Ne, i na odpadky musíte mít 3 mikiny, tlusté boty, kalhoty, šálu, čepici a rukavice, což si navlékáte kolem 10 minut, takže místo vyhození odpadků – 5 minut, je vyhazujete 25 minut a ještě k tomu se před domem vymáznete a přijdete zmrzlí.
A pak se stane, že v tomto nasraném zmrzlém rozpoložení mluvím s kamarády z Mexika, kteří pořádají nějakou akci venku z domu a mají tam 18°C.
Já už chci chodit po parcích. Chci už chodit venku nahá. Chci se potit a mluvit o tom, jak je strašný vedro. Chci, aby do mě slunce nastrkalo všechnu svou energii. Chci se probouzet za světla a chodit domů za světla! Teď hned chci lyžák a potom hned teplo! Prosím!

7 komentářů: „Ach ta úžasná zima…

  1. Mám to přesně stejně. I si myslím, že jde ruku v ruce s našim věkem. Přece jenom jsme nemusely jezdit po celym centru několikrát za den a  vtý břečce chodit pořád. Takže jsme takovou kosu nikdy pořádně nevnímaly víš. A taky si to i špatně pamatujeme. Ale tenhle článek to přesně vystihuje. A myslim, že ani nebudeme samy .. hehe 😀

    To se mi líbí

  2. Letos ještě moc zima nebyla, co se týče teplot :-)Proč nemůžeš vyjít na minutu ven v tričku nebo mikině? To přece nezmrzneš, kor když říkáš zima -10C (kolikrát bylo?) a teplo +30.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.