Co se stane během doby, kdy vám matka zabíjí kytku…

Tuleň už nějakou dobu prochází pubertou, kde velkou část představuje poznávání sebe sama. Poznává, poznává, každý den zjišťuje překvapující nové věci a nestačí se divit. Po dlouhém těšení a trochu strachu přišel očekávaný lyžařský výcvik, který Tuleň absolvovala se svou novou třídou II. A.

Tuleň zjistila, že je úžasné být společenský, pořád se s někým bavit, plácat kraviny, ale také zjistila, že je to strašně namáhavé a že někdy je krátký oddech od lidí potřeba. Zjistila, že nezvládá zůstat vzhůru potom, co spala, a potvrdila si, že usne při jakékoli příležitosti a v jakékoli pozici. Poprvé si nasadila páteřák a připadala si o 10 kilo tlustší. Jezdila na snowboardu s letními motivy a zjistila, že nejezdí tak hrozně, ale rozhodně to ještě profesionální není. Poprvé v životě jela na běžkách a i přes to, že měla boty asi o 5 čísel menší, byla to strašná sranda a hrozně ji to bavilo. Také jsem si po pěti letech zkusila lyže, sjela jsem kopec, strašně se bála a strašně se smála. Jakákoli aktivita, která se provozuje hodně v nějakém časovém období, způsobuje to, že když zavřete oči, JE TAM, pronásleduje vás všude. Co jsem si uvědomila dál? Divní lidé jsou ti nejlepší na světě! A má třída je plná divných mentálů…¨

Hrozně mě baví zvláštní věci, zvláštní lidi, nějaká paslova, zvláštní uspořádání vět, mimika, speciální gestikulace, upřímnost, drobná extravagance… Všechno, co je na hranici s normálem. To, když někdo neřekne jako výhružku „Shodím tě z lanovky“, ale „Napletu ti žvýkačku do vlasů“. Když někdo mlátí bačkorou ostatní a přiběhne na pomoc slabé dívce až z přízemí do třetího patra. Když je někdo furt hrozně akční, má dobrou náladu a způsobuje strašlivé až nebezpečné výbuchy smíchu. Když někdo na celodeňáku na běžkách najednou zařve „Do zkurvený psí prdele!!!!“. Když je někdo nejvíc pubertální, všechno překrucuje na dvojsmysly, kterým už se skoro nikdo kromě vás a jeho nesměje. Nebo když někdo vypadá, že vůbec nevnímá a je úplně mimo, ale z ničeho nic vyhrkne, že by mohli z mého jména udělat jednotku smradu. To, že je někdo strašně slušný, má všechny rád (nebo tak alespoň vypadá) a přemýšlí o tom, že venku je najednou strašný vítr, že tam hrozně prší; prostě o tom, jaký je to venku strašný fofr, který snad ani není možný, i když jsme se před pár minutami z toho fofru vrátili. Když mě někdo osloví „Skunku“. Když je někdo nabitý endorfiny tak, že se z ní stane agresivní člověk, kterého zkrotí jen psi. Když má někdo obrovskou potřebu vlézt si do skříně a pak se zeptá „Tak Andreo, jak to máš s těma prsama?“. Když má naše učitelka snowboard s vysmátýma kočkama. To miluju, to mě baví, to mě přivádí do dobré nálady.

Být normální je nuda. Ale myslím, že asi každý, koho trochu víc poznáte a není vám u zadku, je něčím zvláštní. A baví vás. Jste s ním rádi. A máte ho rádi.

Jsem tedy zvrácená z lyžáku. Mám miliony modřin, hromadu špinavého prádla, jednu mrtvou kytku, kterou moje matka nechala umřít v mém pokoji, mám hezké vzpomínky, nové poznatky a názory, mám doma uklizeno, včera jsem spala nepřetržitě od 3 hodin odpoledne, vím, že se dokážu protáhnout ramínkem, vím, že nikdy nebudu mít žádnou funkci v městečku Palermu a že je lepší jezdit v zimě než ve vedru. Fakt jsem si to užila.

5 komentářů: „Co se stane během doby, kdy vám matka zabíjí kytku…

  1. Krásně nadšený článek a připoměla si mi ten efekt dlouho viděného-i poslepu viděného, vzpoměla jsem na chmelovou brigádu, kdy jsem večer zavřela oči a viděla dráty, dráty a nic než dráty, z bramborové brigády, jsem si za víčky přivezla brambory, do nekonečna rotující na třídičce a když se mi v létě poštěstí a rostou, ještě v noci se kochám tou nádhernou úrodou, která mi defiluje před zavřenýma očima, bedla, hříbek, křemeňák, jen se sehnout.

    To se mi líbí

  2. Jo na lyžáku je prča! Já byl na střední na dvou a pak ještě na VOŠce s bývalou školou. Takovou prdel jako na školních akcích jsem už pak nezažil, páč lidi přestanou bejt pubertálně střihlí a už to nejni vono. Se pak nezávodí v Alpách kdo bude dole nejdřív a nezloměj se u toho lyže, nerozsekám se o Rakušáka z druhýho fleku 🙂 apod.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.