Dvě bizarnosti v MHD

Jsou dvě ženy, jedna druhou nezná. První jede z práce, sedne si v autobuse na přední dvojsedadlo, které je celé volné. Sedne si blíže k oknu, přečte si sms, odpoví na jinou, vyndá si krabičku s jablkem a Miňonkami, začne telefonovat. Je uvolněná, těší se tam, jak jede. Během telefonování ukusuje jablko.
Po chvíli si všimne, že místo vedle ní je již obsazené. Sedí tam žena mezi 25 – 30 lety. Telefon odložíte a dojídáte jablko mezitím, co ona také telefonuje a při tom smrká a natahuje. První žena – nohu přes nohu, klepe si nohou do rytmu – poslouchá telefonát. Druhá žena říká, že to dneska nepůjde, že je hrozně nemocná, což pořád doprovází popotahováním, mluvením jako šmoula a hlasitým dýcháním pusou.
Dotelefonuje. První žena již vytahuje MP3, ale v tu chvíli ji spadne svačinová krabička z klína o metr dál na zem. První po ní hned skáče, ale druhá žena ji zvedá rychleji. První žena je zcela udivená, že ta na smrt nemocná žena je tak hodná, že i vzhledem ke svému stavu, pomáhá ostatním. První žena poděkuje, podotkne něco o její nemoci. Po chvíli jí nabídne zbytek Miňonek. Na druhé pobídnutí si je vezme. První žena podotkne, že by byla sranda, kdyby v nich byly nějaké drogy a vzhledem k tomu, že se druhá žena tomuto vtipu zasměje, přidá: „A nebo projímadlo.“, což již takovou slávu rozhodně nesklidí.
Druhá žena mluvila s ucpaným nosem a zvláštně. První žena si nebyla jistá, jestli druhá žena vůbec chce vést nějaký rozhovor, protože vždycky, když něco podotkla, ta druhá jen mlčela, nebo udělala znavené „ahm“. První ji nechala být, ale po chvíli ticha přišla druhá žena s nějakou otázkou. První odpověděla, a když viděla, jak se láduje těmi Miňonkami, nabídla jí i pití. Žena se nenechala 2x pobízet. A to doslova. První žena jí pobaveně dala termosku s vodou a přemýšlela, jestli má vyřknout svou obvyklou pochybu o tom, zda-li flaška náhodou nezapáchá. Vzpomněla si na vtip s projímadlem a radši to nechala plavat.
Ženy udržely pochybnou a z jedné strany dost unavenou, z druhé dost vysmívající se konverzaci až dokonce. Druhá vystoupila a šla za svou sestrou. První jela dál a vystoupila o několik zastávek později.

4 komentáře: „Dvě bizarnosti v MHD

  1. to jsou vždycky storky 🙂 trošku jsem se ztrácel v tom první a druhá. Mě lóni autobusák vyřval na celej bus – dobrou chuť vám přeju a od tý doby v MHD nejím, byla to docela vostuda 😀

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.