Všichni budou mít děti, práci a manžela, a já pořád na střední

Začalo to samozřejmě v Mexiku. V patnácti, čtrnácti jdou na střední, kde jsou 3 roky a úderem plnoletosti se již hlásí na vysoké školy nebo začínají pracovat. Já jsem přišla na střední v patnácti, jsem tam 4 roky, z toho jednou propadnu, takže 5 a budu končit ve dvaceti letech, kdy už všichni moji kamarádi budou dávno zajetý na VŠ a samostatní. Samozřejmě kvůli tomu, že jsem propadla, jdou všichni moji spolužáci teď do čtvrťáku. Na maturitu a smějou se mi, že jsem malá…
Zkusila jsem se na problém kouknout jinak. A došla jsem k názoru, že není zas taková výhra být tak rychle pryč. Jak se říká, já si prodlužuji mládí. Střední je sranda, není tam ještě tolik problémů, nemusíte tam nic moc dělat, všechno za vás obstarávají učitelé nebo rodiče, chovají se k vám jako k malým dětem, takže nemáte proč se chovat jako dospělí. Nemusíte myslet na to, co přijde v budoucnu a pro mě, co ještě pořád nevím, co právě v budoucnu budu dělat, je to nejlepší řešení toho, jak rozhodnutí oddálit. Třeba se něco změní a já se v něčem najdu.
Vidím, že se mi smějí, že jsem teprve ten třeťáček, že jsem o rok níž. Já se jim za to směju, kvůli maturitě a tomu stresíku, který mě v blízké budoucnosti nečeká. Zjistila jsem totiž, že tohle bude můj poslední klidný rok. Takže si ho musím pořádně užít! Krom toho se v mém okolí budou slavit osmnácté (pro osnnáctiletého Vojtu: osnnácté) narozeniny. Nechápu kretény, kteří ve skupině na facebooku „Jdeme do třeťáku“ píšou nějaké sračky o tom, jak to bude debilní. Ať tam nelezou a jdou dělat security.
Takže zítra HURÁ DO TŘEŤÁKU a hurá se třeťákem do Franice!
*PS: V komentářích se objevily jisté nejasnosti. Tento článek nepíšu proto, že bych si stěžovala na to, že jsem teď neudělala reparát a propadla. To „propadnutí“, o kterém píšu, spočívá v ročním pobytu v Mexiku. Nelitujte mě! Hehe

19 komentářů: „Všichni budou mít děti, práci a manžela, a já pořád na střední

 1. Jé, to je ale překvapení! Nic si z toho nedělej, já propadl dvakrát. Myslel jsem si, jaká je to ostuda, ale s českým školstvím to není tak horké. A jo, jak říkáš, prodlužuješ si mládí. Všichni mí vrstevníci teď taky maturujou, jak moc nechci být v jejich kůži. Je to taky proto, že jsou na lemplu a já na průmce, kde to zvládám raz dva 😀 Z čehos vlastně propadla?

  To se mi líbí

 2. jej, co bych dala za propad… zítra se vrhám do čtvrťáku a nejradši bych si prodlužovala mládí, měla nohy na stole a ve třeťáku nic nedělala (i když se to nezdá, kouskem duše tiše závidím 😀 )

  To se mi líbí

 3. Já, jako jediná ze třídy maturovala  v 18 , zbytku třídy už bylo 19 nebo i víc, hlavně těm, co k nám rupli a teď jsu na pomaturitní studium angličtiny.Šíleně to má třeba můj bratr, bude mu 17 ale jde teprve do prváku, pro odklady, co měl v dětství, takže maturovat bude až ve dvaceti a to ani jednouz nepropadl :D…..

  To se mi líbí

 4. neboj, tohle ještě není tak fatální :). Můj kamarád odmaturoval, když mu bylo 21 let, protože předtím měl pravděpodobně zatmění mozku, když se se svojí vyjímečnou inteligencí přihlásil na učební obor.

  To se mi líbí

 5. souhlas, na střední máš ještě všecko na háku, nic moc se neřeší a maturita byla pro mě v poho. Na VOŠce jsme měli pár týpků co byli o 2roky starší a naprosto s klidem, budeš si připadat dýl mladá 😀 a třeba si najdeš už na škole nějaké místo, kam bys potom plynule přešla. Kámoš takhle přešel rovnou za bar 🙂

  To se mi líbí

 6. Krucinál… Moje spolužactvo už o prázdninách začalo řešit fotografa na ples a stužky… a tak mám depresi že jsem stará a neodmaturuju a to že mám za týden narozeniny a budu ještě starší mě fááákt netěší 😀 Závidím ti!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.