Nemoc už není taková zábava, jak bývala…

Jó… to byly časy… Každou nemoc jsem si vychutnávala… Bylo krásně uklizeno, já si spávala v postýlce či u televize, matka mě obskakovala, měla jsem čaje v nemocničním hrnku, s pokličkou, prášky, smála jsem se spolužákům ve škole a někdy jsem zůstala doma až týden a půl!
Teď už ale asi týden pokášlávám, chodím s tím do školy, provozuji sportovní aktivity a dýchám pusou. Otravuji své okolí svými hleny, bojím se chodit do kina a na jiná místa, kde je ticho.
Přišel ale státní svátek a vzhledem k tomu, že se mnou nikdo nikam nechtěl jít, rozhodla jsem se, že budu oficiálně nemocná a udělám si den a půl potícího dne. Připravila jsem na to tedy matku, ale místo okamžitého „ano, budu se o tebe starat“ jsem slyšela „tak si tu pokliď, udělej si čaj a lehni si“. Žádný soucit, žádné pečovatelské sklony ani činy!
Tak jsem poklidila byt, i pokojíček, udělala si čaj do nemocničního hrnku, odnesla si ho do pokoje, přinesla si kapesníky, vzala si prášek na bolest hlavy, převlékla jsem se do pyžama, sedla si k počítači a cítila se opuštěně.
Zítra už budu muset jít do školy, protože nesnáším dopisování a pak se to nechci učit. Budu doufat, že za ten jeden den ležení u notebooku se zregeneruji a chrchlání se zminimalizuje. Aspoň trochu. K tomu mi kamarád volá v půl páté ráno, jestli by u mě nemohl přespat, že nechce, aby ho matka viděla v takovém stavu, v jakém je. Tomu se říká klidný spánek nemocného? Nojono… nemoc už není taková zábava, jaká bývávala…
PS: Vzpomínáte si, jak jsme jely do Turecka? Včera jsem se dozvěděla, že naše cestovka zkrachovala a nechala v Turecku 40 lidí. Miluju svůj život.

8 komentářů: „Nemoc už není taková zábava, jak bývala…

  1. Mě by jen zajímalo, jak často jsi nemocná… 😛 Protože u mě už se tomu nedá ani říkat nemocná, aler na smrtelné posteli… Podobného člověka jako jsem zatím neviděla, takže mě to jen tak zajímá…

    To se mi líbí

  2. Tvá nemoc byla příliš malá na to, aby mě aktivovala! Sledovala jsem to jedním okem od ostatních domácích prací a dobrý; dýchání pravidelné, odtok z nosu příměřený, kašel středně vlhký jen středně dráždivý, teplota možná lehká subfebrilie.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.