Černej smraďoch

Ráno se probudím do krásného dne. Během dělání snídaně najdu jeden douhý na ruce. Při nandavání si kalhot najdu různě dlouhé rovnoběžky na stehně. Když sedím v autobusu a prohlížím si ten na ruce, najdu sérii drobných i na ruce druhé. Pár hodin na to si zkouším oblečení a v kabince na zádech k mému překvapení vidím další dva.
Zvykla jsem si, že mám celé tělo od jizev. Od škrábanců i kousanců. Také vím, že musím cizí lidi upozorňovat, že neholduji sebepoškozování.
Ach… Pamatuji si ty doby, kdy jsem bolestí brečívala a kočky se velmi bála. Utíkala jsem před ní s polštářem u kotníků a strachem v očích. Teď? Po strachu ani památky… Vidím kočku se sklopenýma ušima ve startovní pozici a ani to se mnou nehne. Kočka vystartuje, zakousne se, já ji nohou odhodím, řeknu něco o prdeli a pokračuju v rozdělané práci.
První odstavec vypovídá o přakvapivých momentech, když nalézám škrábance, o kterých jsem neměla tušení a které se udály v noci. Já totiž s kočkou spím. Už jsem přemýšlela, že bych si zavírala dveře. Ale kočka je super. A škrábala by na dveře, takže bych jí stejně musela otevřít.
Když jsem se probouzela poškrábaná a pokousaná první noci, byla jsem vyděšená. Teď už si den bez překvapení nedokážu představit! Co bych dělala během nudných hodin mého života?
Kočky jsou super!

6 komentářů: „Černej smraďoch

  1. Škrabancov som mala aj ja veľmi veľa ale bolo to dávno, keď bol pes mojej babky ešte šteňa (teraz by som sa z jeho škrabancov tak ľahko nedostala) ale mali sme aj mačku, ktorá bola neskutočný nervák a čo videla, do toho sa buď zahryzla alebo sa zakvačila nechtami. Každopádne mám mačky rada a nikdy som pred nimi neutekala 🙂 A máš pravdu, mačky sú úplne skvelé!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.