Combien ça fait?

Eura jsem si zkoušela počítat už v Bratislavě, Barceloně i Vídni. To bylo vždycky ale jenom na chvilku a tak jsem to prostě nějak odhadla. Teď ale – protože jsem nejchudší student na světě – musím počítat přesně a zvažovat každý cent, který tu utratím, než dám 25€ za tramvajenku, kterou vůbec nepotřebuji. Ale to se prostě stává a tak si musím dávat pozor, abych se nevrátila do Čech s mínusem.
Naštěstí pro mě je teď kurz 25 korun na jedno euro, což se dá pěkně propočítat. Takže už mám v hlavě takové drobné výpočty, které mi pomáhájí s nákupy.
Moje propočty se odvíjí od pár základních počtů:
4€ = 100 kč
20€ = 500 kč
80€ = 2 000 kč
Poslední dobou si i pamatuji, že 10€ je 1/2 z 500kč a většinou přijdu i na to, že je to 250, když k 25 přidám nulu.
Dále 40€ je 1/2 z 2 000kč, což většinou dělá 1 000kč.
25€ znamená, že je to něco mezi 500 a 1000, blíž k 500. 5€ znamená, že s takovou cenou si koupím boty, i kdyby mi měly sníst nohu. 1, 40 centů je euro a půl míň než půl euro, což si vymyslím něco kolem 30 korun (vstupné do bazénu). Jaké oblečení má na sobě desítku, tak k němu hned běžím a většinou nad 10 nejdu. Pohledy stojí 0,40, což si přepočítám na něco pod 1/2 z 25 a chce se mi brečet a vzpomínat na pětikorunové pohledy z Prahy.
Takhle tedy probíhají mé propočty normálně.
Ano… chápu… myslíte si, že jsem kretén. Že neumím počítat. A že rozhodně nevypadám jako absolventka třetího ročníku gymnázia. Možná! 😀 Ale představte si ten stres, kdy se bojíte koupit cokoli, protože toho pak nechcete litovat; v té zemi ničemu nerozumíte a jste vynervovaná mladá osoba zvyklá celý život na levné věci, na které si stěžovala, že jsou drahé! A v tomto stresu se plácat s násobilkou!
Nové fotky v novém srpnovém albu. Můžete se těšit krásnými fotkami z Calanque Luminy!! Přemýšlím, jestli jsem krásnější věc viděla v Mexiku nebo tady… Dokonalé!

7 komentářů: „Combien ça fait?

  1. Připomíná mi to mě, když sem jela do Holandska. Vše tam bylo drahé, takže sem víceméně hladověla, abych mohla přivézt domů suvenýry 😀 Jojo.. zákeřná eura 😀

    To se mi líbí

  2. Celá matička!!! Já takhle počítám v zahraničí celý život. Zaokrouhlím nahoru na nejbližší dobře násobitelné nebo dělitelné číslo a jedu. Takže ve výsledku je to pak o něco levnější, než jsem spočítala, a to mě malounko hřeje… Pus, pus, pus, i

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.