C’est domage…

Je to zajímavé, že úplně to samé jsem si říkala na konci pobytu v Mexiku. I když tam jsem byla trošku víc nešťastná… Poučila jsem se z toho, ale ne dostatečně, protože teď toho lituji zase. O co jde?
Moc času jsem tu strávila ve svém pokoji u compu. Zase. Sice jsem si našla kamarády, objevila kus Marseille, jela si do Lyonu, byla na plážích a tak dále, ale stejně tak jsem trávila hodiny na facebooku, mluvením s Českem, koukáním na kraviny, neučením se fr (!!! blbá blbá blbá !!!) atd.
Hlavně jsem ale byla prostě zavřená v pokoji místo toho, abych si zlepšovala vztah s matkou, což mě teď rozhodně mrzí nejvíc. Každý den jsme spolu prohodily 2 věty o dětech, o plánu na dnešek a o tom, jak jsme se vyspaly. A asi jen 2 krát jsme spolu mluvily i o nějakých serióznějších věcech. Což je pro mě vždycky úplně nejkrásnější… Dozvídáte se věci, které vám trošku otevřou oči, trošku změníte pohled na tu osobu, řeknete něco i o sobě, co trošku změní pohled na vás… Připadáte si trošku bližší… Můžete znát někoho celý život, ale nevědět o něm nic. A můžete s někým strávit den a dozvědět se hrozně moc.
Samozřejmě trošku to zapříčinilo také, že moje francouzština je trošku těžší na mluvení a dost často jsem nerozuměla nebo jsem nedokázala odpovědět, takže věta „C’est pas grave“ (to je jedno) byla pro mě rozhodně to nejrychlejší a nejneúnavnější řešení…
Ale moc mě to mrzí. Doufám, že mě někdy přijdou navštívit do Prahy a já budu moci napravit své chyby. Praha má magické schopnosti a vždycky se tam dozvím hromadu věcí!
Doporučení: Vztahy na dálkou jsou strašný sraní. Radši nikam nejezděte… 🙂
PS: Lyon je nádherný, mám fotky, vybouchla tam loď (podrobnosti čtěte u fotek) a já byla u toho! A tady můžete vidět, že je opravdu podobný Praze.
PS2: Konečné fotky ze srpna.

7 komentářů: „C’est domage…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.