Volby na úrovni MS v hokeji

Minulý rok v dubnu jsem psala do školy článek na téma přímé volby. Psala jsem, že je to úplně jedno. Že pokud je volba nepřímá, bude prezident zkorumpovaný, pokud bude přímá, bude prezident populista. Spíše jsem byla pro volbu nepřímou kvůli úspoře peněz. Teď však – po prvním kole prezidentských voleb – měním názor. Přímá volba je výtečná věc!
V prvním dnu voleb jsem v noci shlédla superdebatu na čt1. Udělala jsem si mnohem lepší obrázek o všech kandidátech a potvrdila si svůj úsudek. Den nato jsem kvůli volbám musela vstávat v sobotu již v 7:30. Udělala jsem ze sebe člověka, vzala si volební lístky a vykročila si to ke škole. Od matky jsem byla poučena, že nemám opakovat její činy; lístek v orazítkované obálce vybraného kandidáta hodila do koše vedle urny. Také mi bylo řečeno, ať se nechovám jako má sestra, která byla za plentou asi 45 minut, protože si tam volební lístky prohlížela.
Vchod školy byl úplně jinde, než jsem očekávala, takže na mě šla hned na začátku trošku panika. Nakonec jsem vchod našla. A našla jsem také hezkou cedulku „volby“. Přišla jsem ke dveřím s cedulkou a snažila se je otevřít. Nic. Ani jedny dveře.
Že by to zavřeli? Ne. Ta cedulka totiž nebyla cedulka, ale šipka, a tak jsem se vydala doleva a školu jsem z poloviny obešla.
Na venkovních dveřích vlajka a vevnitř na zdech šipky s nápisem volební místnost. Vyšla jsem jedno patro a tam 3 otevřené třídy. Na dveřích napsány okrsky. Vzhledem k tomu, že jsem neměla tušení, jaký okrsek jsem, tak jsem nakoukla do první třídy a oznámila ulici. Prý dveře vedle.
Přešla jsem do druhé třídy, nahlásila ulici, odevzdala mladému muži občanku, ten mě našel v papíře pod dalšími dvěma Kubínovými, odškrtl, napsal si na jiný papír čárku a dal mi bílou obálku s razítkem. Šla jsem za bílou plachtičku, vhodila jeden lístek s kandidátem, 2x se ještě ujistila, že jsem opravdu zvolila ten správný, vyšla jsem, našla urnu, ládovala lístek do urny, pozdravila a odešla s prvně odvoleným pocitem!

Nemohla jsem se dočkat výsledků. Ve dvě hodiny odpoledne šestnáct minut jsem se přiřítila domů. To matka už seděla v obýváku se zapnutou ČT1, kde už ukazovali první výsledky. Měla jsem hlad a potřebovala jsem si udělat pizzu. Ale také jsem se potřebovala dívat! V obýváku jsem odhodila oblečení na ven a převlékla se do domácího oblečku. Sečteno 0.2% okrsků… To jsou nervy! Běhala jsem z obýváku do kuchyně, pizzu dělala raketovou rychlostí. Katchup, uzený, Zeman na prvním místě, česnek, šunka, Karel třetí, Bobošíková není poslední?!, sýr nakrájet, mami? na jaký obrázek mám pustit troubu?, to jsou jen malý okrsky, až přijdou města, tak se to zlepší!, trouba na větrák!…

Adrenalin a těšení bylo na úrovni sledování MS v hokeji. S neuvěřitelným napětím jsme hypnotizovaly televizi. Dělaly jsme si obrázek o možném výsledku na základě politologů a komentátorů, spekulovaly jsme nad možnými výsledky, snažily se vidět trochu do budoucnosti, sledovaly jsme emoce uchazečů a komentovaly je.
Také jsme sledovaly nejslabší kandidáty a fandily Sobotkovi, ať se dostane aspoň před Bobošíkovou, jejíž předposlední místo nám bylo záhadou.
Na konci přišly emoce! Karlova děkovací řeč nás dojala skoro až k slzám, sázely jsme se, jestli se Nečas rozbrečí nebo ne a jestli třeba nesplyne s bílým papírem, před kterým stál, házely jsme pizzu na Bobo a konstatovaly, že Fisher vypadá teď ještě více jako smutný pes.
U televize jsem zůstala sedět snad 6 hodin, takže už jsem měla celkem vyklovanou díru v hlavě. Z výsledků ale spokojená. A hlavně neuvěřitelně šťastná z ČT1, která byla strašným způsobem rychlá, komentáře byly kvalitní, Moravec nejlepší, reportáže báječné, studio krásné a v celém vysílání jsem si nevšimla jediné chybičky!
Po této zkušenosti jsem už moc ráda, že přímou volbu nakonec máme… Poprvé jsem si zavolila, užila jsem si dramatické chvíle před televizí a těším se na další volbu za 5 let. Nebo možná za míň… hehehe

6 komentářů: „Volby na úrovni MS v hokeji

  1. já zašel pro jistotu v pátek do tipáče, páč kurs na účast pod 60% se mi zdál víc než výhodný, k tomu jsem tam bouchnul Zemana pod 26%, bohužel jakmile naskočila účast 61%, tak jsem byl znechucen a věděl, že to pětikilo nebude 😀 Jinak souhlas ostatně ČT, museli do toho vrazit taky slušný prachy. Uvidíme co vypíšou bookmakeři na vítěze, Karel měl před 1.kolem 7 ku 1 a Zemana brali jako "tutovku".

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.