Ještěže na VŠE nebudu mít kamarády

Přišlo pondělí a jako každé pondělí jsem jela na své přípravné kurzy na VŠE z matematiky. Tentokrát jsme byli v jiné učebně než obvykle a také dveřmi práskl jiný profesor, než normálně dveřmi práská.
Už před tím jsem si vytáhla čokoládu, zkonstatovala, že mléčná čokoláda Orion obsahující 30% kakaové sušiny je něco odporného, a vytáhla jsem také brýle, propisku, půjčenou učebnici a sešit, který byl nejdříve sešitem na laboratorní práce z biologie spolužačky z prváku, potom můj a teď ho používám na matiku.
Bylo rušněji než obvykle. Když profesorka práskla dveřmi, neudělalo se takové ticho jako obvykle. Chtěla, abychom ji pomohli připomenutím, kde jsme skončili. Prý kvadratické rovnice s parametrem.
Začali jsme. Nebylo jí moc rozumět, protože ve třídě to šumělo a ona nemluvila moc nahlas a trochu špatně vyslovovala. Také se čas od času ztratila v myšlenkách. Překvapivě jsem však stíhala a chápala většinu příkladů, které se počítaly. Nebyl to náš profesor, na kterého jsme byli zvyklí. A ten profesor je fakt dobrej, takže je jasné, že když máme laťku tak vysoko, není příjemné, když přijde někdo průměrný, čímž laťku sníží. No ale co. Je to jen jedna hodina a celkem se to dá. Dokonce i já – idiot – se chytám.
Najednou však slyším od mé pravice pár citoslovcí a debatu o tom, jak je tahle hodina na hovno. Pak přišel super-drze řečený dotaz na kořeny rovnice. Na to profesorka normálně odpověděla, že je to jedno, že na to se nás neptají, že tím nebudeme ztrácet čas a že jestli chce, tak si to může vypočítat sám doma.
Profesorka to řekla úplně normálním tónem a já s její odpovědí naprosto souhlasím. V úloze se na kořeny neptali, tak proč se jimi zabývat? Nebudu se jimi přeci zabývat ani v testu, když je nepotřebuji znát.
Na to ale přišla další hromada keců, posměšků a hemzů. A i jejich hlasitost se stupňovala.
Po dalších přidrzlých narážkách a otázkách se slečna zeptala, jestli tu jako bude profesorka i na příští hodině.
Ze skupinky holek s růžovými nehty dlouhými až za roh s tlustou vrstvou makeupu a žlutými obarvenými vlasy a jednoho kluka se ozývaly neustále další výkřiky.
„To je na hovno“, říká ta jemná dokonalá dáma vedle mě s růžovými sluchátky. A dodává: „Mě sere, že jsem se sem musela táhnout.“
Druhá se ptá, kde bydlí, a tak ta první odpovídá „No jako na Vysočanech, víš co.“
Diskuze pokračuje pár zoufalými výkřiky, kde několikrát zaslechnu sousloví typu „že jo, úle, ty vole, to vůbec“ atd. A také narážky na to, že si to mají spočítat doma, doprovázené smíchem.
Najednou přijde věta, kterou jsem očekávala: „Okamžitě jedu domů!“. V duchu se raduju, ale bohužel to byl jen další planý žvást.
Kluk celou dobu vydává nějaké divné neidentifikovatelné zvuky mající za úkol vyjádřit vzdor proti profesorce. Ještě přihodí pár dalších agresivních konstatování a je tu zase komentování toho, jak to pomalu ubíhá a že mohli být dávno doma.
Přešli jsme na posloupnosti. Já už jsem mezi tím sežrala vzteky celou tabulku té nechutné čokolády a zase hned slyším „Cože?!!?“, jak odbarvená píča reaguje na úplně normální vzorec pro výpočet aritmetické posloupnosti. Dodá k tomu, že už to asi nemá cenu, tím podpoří slepice sedící před ní, aby zdramatizovaly své obličeje a udělají je ještě víc znuděné a nasrané. Hlavu se pak opřou o lavici, aby tak daly více najevo, jak je profesorka debilní.
Doprdelevysvětlete mi, jak je možné, že studenti, kteří se hlásí na vysokou školu, a jsou ve věku kolem devatenácti se můžou chovat jako taková hovada! Jak je, kurva, možné, že nemají žádnou úctu k učitelům! Proč urážet někoho, kdo se jim snaží pomoct? Proč vůbec někoho urážet, pokud mi nedělá nic zlého? Chudák osoba! Taková chytrá žena a nechá adolescentní blbečky, aby ji zesměšňovali, když vůbec nemají důvod. A i kdyby měli, tak to třeba tu jednu hodinu překousnu, nebo jí úplně normálně řeknu, co mi vadí, a nemusím u toho být hned agresivní. A pokud je váš argument, že si je měla srovnat… děláte si srandu? Na VŠ? Má to ten učitel zapotřebí? Mají to oni zapotřebí?
Díky bohu, že VŠE je tak obrovská a že je velmi malá pravděpodobnost, že si tam najdu nějaké kamarády! Radši budu 6 let sama brečet v koutě, než abych se bavila s takovými hloupými zamindrákovanými idioty!

9 komentářů: „Ještěže na VŠE nebudu mít kamarády

 1. Za ten třetí rok, co jsem na VŠ, jsem si vycvičila oko na to, z jaké fakulty kdo je. Ty z ekonomický fakulty jsou většinou takovýhle barbínky. Na fildě bývají tiché myšky, šedé, nevýrazně oblečené, leckdy v různé míře přírodní. Na zemědělce jsou zemědělci a u nás na pedáku tak nějak normální lidi, takový ty průměrný, co svým oblečením nikterak moc nevyčnívají.

  To se mi líbí

 2. Já jsem v Tercii a to, co si moji spolužáci dovolují k profesorům, překračuje meze. Neříkám, že učitelé jsou skvělí, ale projevit úctu alespoň za čas neuškodí. -Já nemám moc kamarádů, nebo spíš ani jednoho a popravdě? Mě to nevadí. Raději budu bojovat sama než s nějakými zakomplexovanými hlupáky, co znají jen alkohol a cigarety. A tvé rozhodnutí naprosto chápu.

  To se mi líbí

 3. Na VŠE jsem rok chodil. A lidí které popisuješ tam určitě relativně dost najdeš. Bohužel pro Tebe zvláště na FMV. Můžou za to neskutečně nízké nároky na to se tam dostat. Musím s tebou souhlasit v tom, že ještě štěstí že je VŠE tak velká, ale ne proto, že by sis nenašla žádné kamarády, ale proto, že na tak velké škole právě není problém si najít ty, kteří ti ''sednou''.

  To se mi líbí

 4. Znám pár lidí z VŠE a vím, že většina (ta, se kterou se nebavím), jsou takovéhle slečínky a pitomečci… Pak jsou tam ale lidi, co mi sedli (nechodím tam, tak nevím, jaký je jejich poměr). Jsou to dva kamarádi, kteří chodí i na práva a dva, kteří mají jen ekonomku a nedám ani na jednoho z nich dopustit… Ale je pravda, že většinu tvoří ty slečny s růžovými gelovými nehty a osmi kily make-upu na obličeji… Ale určitě si tam někoho najdeš, práva jsou taky celkem obrovská fakulta (600 lidí v ročníku) a našla jsem skvělou partu

  To se mi líbí

 5. Já se na VŠE v r. 2002 nedostal, ale je fakt, že jsem byl ze střední nepřipravenej z MA i z NJ a na nějaký doučování jsem byl línej 🙂 Taky mě překvapilo, že bych si měl vzít na zkoušky tabulky. No tak jsem se u testů zasmál a skončil na VOŠce, kde to bylo jako na střední – "pohodička".

  To se mi líbí

 6. Jako upřímně tě lituju, že jsi na VŠE, co o ní slýchám, tak je tam takovýhle vymatlánků plné. 😀 K nám na UK zase chodí samí lemplové, úcta k učitelům trochu pokulhává, ale že by jim někdo nadával, to ne, spíš si z nich občas děláme srandu. 🙂 Ale tak mírně, přece jen to někam dotáhli a snaží se nám pomoct. Takže hodně štěstí a pořiď si nějakou silnější dávku čokolády (nejspíš osmdesát procent kakaa?)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.