I debil může překvapit

Tak mi najednou došlo, že bychom neměli soudit děti. Nedošlo mi to teda jen tak. Potřebovala jsem k tomu perné roky dětství, které mě k tomu dovedly. Začala jsem rozšiřovat mou teorii a zjistila jsem, že se mnou moc lidí nesouhlasí. Protože to nezažili. A protože se to tedy asi moc často nestává?
Jak už jsem několikrát psala, na základní škole jsem neměla vůbec dobré známky. Patřila jsem k pár nejhorším studentům z naší třídy. Měla jsem doučování na matiku, francouzštinu a málem jsem propadla z dějepisu. Sestra mě chtěla dát na nějaký skoro učňák a učitelé neměli radost, že jdu na gymnázium.
Teď – 5 let po opuštění základní školy – zjišťuju, že jsem odmaturovala velmi dobře z matematiky a že jsem se dostala s velkým počtem bodů na VŠE. Mám velmi dobrý level francouzštiny a mám hrozně ráda dějepis. A vypadám jako úplně krásně průměrný student.
Kdyby se ta změna dala sníst, nakrmila by Afriku!
Takže vážení, pokud vaše dítě vypadá jako idiot, který má problém i se sčítáním, neházejte ho ještě do žita…

11 komentářů: „I debil může překvapit

 1. Měla jsem ještě v prváku na střední na vysvědčení čtyřky. A teď končím vejšku. Podle mě to vypovídá a motivaci, učitelích a hlavně o tom, že známky nevypovídají o ničem. 🙂

  To se mi líbí

 2. Na základce jsem se nepotřebovala učit a na střední se mi to vymstilo. Měla jsem čtyřky z matiky, fyziky i účetnictví a to jsem za ně ještě byla ráda. Dostala jsem se na vysokou, už ji mám téměř dostudovanou, dosáhla jsem i na prospěchové stipendium. Vlohy a schopnost s nima pracovat se můžou projevit až časem a taky ti zrovna nemusí sedět styl výuky.

  To se mi líbí

 3. Ale to nebylo kvůli tobě, vrátila jsem se z Francie a chtěla jsem pracovat jako zdravotní sestra, oni to tam maj prostě úplně jinak s tim životem,o))

  To se mi líbí

 4. Existují i opačné případy kdy nadaný student flákne se školou. Znám plno lidí, kteří byli výborní, dostali se na mat-fyz a pak to v prváku/druháku zabalili nebo je tak prudili s jazyky a nepodstatnými předměty, že vylítli. Ať ti tvé studentské nadšení vydrží až do promoce 🙂

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.